13 grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz

      Spichlerz otwarty!!!  
 

admin | 22 Jul 2014

- Dzisiaj jest ten dzień, na który czekaliśmy 4 lata - powiedział na oficjalnym otwarciu Spichlerza Polskiego Rocka Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Wieczorem odbył się koncert specjalny z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej SPR „Dzieci Jarocina” z gościnnym udziałem gwiazd. To dopiero było huczne otwarcie!


Na oficjalne otwarcie Spichlerza przybyli goście, bez których jarocińskie festiwale by nie istniały. Robert Jarosz, wraz z Leszkiem Gnoińskim, autor scenariusza ekspozycji w Spichlerzu, wymienił wiele nazwisk osób zasłużonych dla muzealnego projektu oraz jarocińskich festiwali. - Dlaczego powstał Spichlerz? Bo w 1970 roku powstały Wielkopolskie Rytmy Młodych stworzone przez bardzo wąską grupę osób. Podobnie powstał Spichlerz - powiedział Robert Jarosz, wymieniając z nazwiska twórców Spichlerza. - Nie byłoby tego miejsca gdyby nie osoby, które tworzyły to miejsce od początku do końca - powiedział Jarosz. Wymienił przy tym z imienia i nazwiska wąskie grono twórców Spichlerza: Renata Królak, Iwona Kaczmarek, Janina Kościańska, Łukasz Przybylski, Julia Rzepka, Robert Kaźmierczak, Sebastian Pluta, Leszek Gnoiński i Robert Jarosz. - To, że ktoś kiedyś rzucił hasło, że takie muzeum powinno powstać to bardzo fajnie, ale trzeba było odwagi, by tu przyjść i zacząć to robić. Taką osobą, która to wszystko skoordynowała był Robert Kaźmierczak - powiedział Mikołaj Szymczak, starosta jarociński.

Wszyscy mówcy podkreślali, że Spichlerz dysponuje ogromnym bogactwem zbiorów filmowych i fotograficznych, a tych nie byłoby bez, na przykład, filmowców JAR-u czy klubu „Olimp”. Wielki wkład w ekspozycję mają muzycy oraz sami jarociniacy. Kolekcja zbiorów cały czas powiększa się dlatego wystawa wciąż będzie wzbogacana. - Otwarcie Spichlerza nie jest jego zamknięciem. To jest dopiero początek - powiedział Robert Jarosz, kurator ekspozycji stałej.

Wieczorny koncert, który odbył się z okazji otwarcia to był prezent dla Spichlerza od jarocińskiego Towarzystwa Muzycznego oraz Stowarzyszenia Jarocin XXI. „Dzieci Jarocina” wraz z Tomaszem Budzyńskim, Robertem Brylewskim, Muńkiem Staszczykiem, Piotrem Banachem i Sebastianem Riedlem wyśpiewali największe przeboje „Jarocina”. Nie zabrakło „Niezwyciężonego” Armii, „Olewaj system”, „Konstytucji” Lecha Janerki i Maanamu „Raz dwa raz dwa”. Swój specjalny projekt dla Spichlerza przygotował też Tomasz Budzyński. „Stacja Jarocin” to zestaw utworów artystów, których Budzyński spotkał w Jarocinie dokładnie 30 lat temu. Publiczność usłyszała piosenki „Variete”, „Randez-vous” i „Izraela”. Koncert na dziedzińcu Spichlerza zgromadził 900 osób, a poprowadził go Walter Chełstowski.

Spichlerz Polskiego Rocka można zwiedzać od piątku 18 lipca.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry