13 grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz

      Piąte przesunięcie  
 

admin | 22 Jul 2014

Piąty raz poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunął termin otwarcia ofert na budowę obwodnicy Jarocina.

29 lipca to już piąty termin wyznaczony przez GDDKiA w Poznaniu na otwarcie kopert z ofertami budowniczych. Do przetargu zgłosiło się piętnaście podmiotów. Pierwotnie otwarcie miało odbyć się 20 maja, ale co kilkanaście dni GDDKiA, przesuwa go o kolejne. Za pierwszym razem jako przyczynę wydłużenia terminu składania ofert przedstawiono fakt złożenia ponad 300 pytań do prowadzonego postępowania. Za każdym kolejnym razem nie podano już informacji o przyczynach zmiany terminu, a nawet GDDKiA odmówiła w tej sprawie wszelkich informacji.

Obwodnica Jarocina ma kosztować ponad 340 mln zł. Wcześniej zakładano, że jej koszt wyniesie ponad pół miliona złotych. Okazało się jednak, że obwodnica ma ostatecznie powstać w systemie „optymalizuj i buduj”. „Optymalizacje”, jakich może dopuścić się wykonawca w przypadku obwodnicy Jarocina to np. to, że na odcinku 2,5 km wybudować jedną jezdnię zamiast dwóch, jak przewiduje dotychczasowy projekt (czyli skrócić odcinek o dwóch jezdniach z 10 km do 7,5 km). Wykonawca będzie też mógł zrezygnować z budowy dwóch wiaduktów, trzeciego pasa ruchu na mostach i w przepustach oraz zrezygnować z pozostawienia rezerwy na trzeci pas ruchu w pasie dzielącym jezdnię.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry