18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      JaFO gwarantuje zatrudnienie  
 

admin | 22 Jul 2014

Od września zawodu operatora obrabiarek skrawających w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie znów będą się mogli uczyć kolejni absolwenci gimnazjów. Podczas zdobywania wykształcenia zawodowego młodzi ludzie będą mogli liczyć na praktyki w Jarocińskiej Fabryce Obrabiarek. Po zakończeniu nauki, jak zapewnia Witold Bierła, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, na absolwentów będzie czekała praca w Jarocińskiej Fabryce Obrabiarek.

Wszyscy dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu jarocińskiego przedstawili ofertę dydaktyczną swoich placówek na przyszły rok szkolny. Wśród propozycji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie znalazła się nauka zawodu operatora obrabiarek skrawających. - Czy praktyki w zawodzie „operator obrabiarek skrawających” będą odbywały się na terenie JAFO - na posiedzeniu komisji oświaty dyrektora placówki zapytał radny Jarosław Łukasiewicz. - Tak, zdecydowanie - odpowiedział Witold Bierła. Równocześnie dyrektor przyznał, że jeśli w szkole pojawią się uczniowie, którzy wyrażą chęć odbywania praktyk zawodowych w innym zakładzie pracy, nie będzie to problemem. - Generalnie na chwilę obecną jest tak z tymi operatami czy też ślusarzami, bo różnie ich nazywają. jak poszukują do pracy, że JaFO wszystkich od razu przyjmuje - uściślił Bierła. Gwarancje firmy JaFO o zatrudnieniu uczniów z rocznika 2014/15 po ukończeniu nauki zawodu, możemy znaleźć również na stronach ZSP nr 2 w Jarocinie.

Przy okazji dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie poinformował radnych, że, wbrew pozorom, rynek pracy poszukuje operatorów obrabiarek skrawających. - W ostatnim czasie zgłosiły się do nas nawet dwie firmy, które poszukiwały pracowników właśnie w zawodzie operator, ślusarz, technik-mechanik i praktycznie nie mieliśmy kogo dać, bo już wszyscy nasi absolwenci zostali przechwyceni - mówił Witold Bierla. Równocześnie dyrektor dostrzegł pewien problem. - Są to zawody poszukiwane na rynku pracy, ale młodzieży aż tak dużo nie ma, która chciałaby się uczyć na tego operatora, czy tam ślusarza - przyznał. Sprawdziliśmy. W ostatnich dniach maja w Powiatowym Urzędzie Pracy znajdowało się siedem ofert pracy z terenu Powiatu Jarocińskiego dla dziewięciu operatorów obrabiarek skrawających. Płaca minimalna w tych zawodach wahała się od 1680 zł do nawet 3 tys. zł.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry