18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Nie posłuchali, poszli i nie żałowali  
 

admin | 22 Jul 2014

„Lepiej tam nie idź”, czyli spektakl z udziałem dzieci zwianych z teatrem „Stacja Szamocin” i Domem Dziecka w Szamocinie, zgromadził pełną widownię w Hali Odlotów przy ul. Kasprzaka w Jarocinie.
Wszyscy chłonęli wrażenia z gry młodych aktorów. Zaś stali bywalcy przedstawień Wielkiego Teatru w Małym Mieście przypomnieli sobie początki projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Jarocin XXI.

Spektakl „Lepiej tam nie idź”, który mieli okazję obejrzeć jarociniacy został stworzony w konwencji komputerowej gry fabularnej. Dziecięcy aktorzy z Szamocina wcielili się w rozmaite - szalone, dziwne, piękne, a czasem przerażające potwory. Dzięki tym kreacjom i zgodnie z zamysłem reżysera - Michała Borcucha przedstawili oni współczesną kulturę z perspektywy dzieciństwa. W procesie improwizacji powstało przedstawienie równocześnie baśniowe i wydobywające tematy biedy oraz niesprawiedliwości świata. Jednak podopieczni „Stacji Szamocin” i miejscowego domu dziecka nie tylko wcielili się w fikcyjne postacie. Razem z zespołem dorosłych twórców współtworzyli scenografię, światła i materiały audiowizualne, a na scenie partnerowali im aktorzy Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Efekt końcowy tak spodobał się jarocińskiej publiczności, że młodzi aktorzy otrzymali owację na stojąco. Oklaski nie milkły przez dłuższą chwilę, a rozmowy o spektaklu były prowadzone jeszcze długo po jego zakończeniu.

Samo miejsce spektaklu było nieprzypadkowe. Stali bywalcy przedstawień Wielkiego Teatru w Małym Mieście przypomnieli sobie początki projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Jarocin XXI. To tam - w dawnym garażu, kilka lat temu odbył się pierwszy spektakl Wielkiego Teatru w Wielkim Mieście. Dzisiejsze przedstawienie „Lepiej tam nie idź” powstało w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego - Wielkopolska: Rewolucje, którego kuratorką jest Agata Siwiak.

To jednak nie ostatnia wizyta Wielkopolskich Rewolucji w Jarocinie. Już w połowie września w podróż w głąb lat 80 zabierze nas Weronika Szczawińska - reżyserka teatralna i dramaturg. Towarzyszyć jej będzie zespół Dzieci Jarocina. - Przekopiemy się przez archiwa otwieranego w lipcu Spichlerza Polskiego Rocka. Naszymi przewodnikami po historii będą jarociński aktywista Robert Kaźmierczak i kurator stałej ekspozycji Robert Jarosz - już w kwietniu twórcy zapowiadali w prasie ogólnopolskiej. Premiera jarocińskiego spektaklu odbędzie się w kinie Echo.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry