18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Powstają nowe murale  
 

admin | 22 Jul 2014

W Jarocinie powstają kolejne murale. Po „Buntowniku z wyboru” namalowanym na ścianie kina Echo przyszedł czas na „Pociąg anarchistów” na szczycie bloku przy ul. Węglowej 1. Na swoją kolej, aby pojawić się na ścianie bloku na os. Konstytucji 3 maja 10, czeka milicyjna nyska. Wszystkie murale powstają w ramach projektu „Z kontrkultury w popkulturę”.

Natalia Rak skończyła malować „Buntownika z wyboru” na ścianie budynku kina Echo. Artystka, w swej koncepcji malarskiej operuje językiem symbolizmu. Wykorzystanie przez nią motywu pirackiej flagi, zaczerpniętej z filmów i zdjęć o zespole „Dżem”, a także symboliczne odwołanie do słoika z dżemem, postawionego przed syfonem z lat 80., naprowadzają widza na trop przedstawianej historii. Postać młodego punka, obok namiotów, stanowi najbardziej charakterystyczne odwołanie do części wydarzeń z jarocińskich festiwali. Drugi tegoroczny mural powstaje na szczycie bloku przy ulicy Węglowej 1 w Jarocinie. W myśl tekstu zespołu „Siekiera”, Monstfur - duet młodych artystów, odsłania „Pociąg anarchistów”. Następnie, dzięki grupie NieTak na ścianie bloku nr 10 na osiedlu Konstytucji 3 Maja zawiśnie milicyjna nyska. Wszystkie malowidła powstałe w ramach projektu „Z kontrkultury w popkulturę” powiązane są tematycznie z historią polskiej muzyki rockowej i zaistnieją jako element zewnętrznej ekspozycji muzealnej Spichlerz Polskiego Rocka.

Projekt “Z kontrkultury w popkulturę” jest realizowany przez Muzeum Regionalne w Jarocinie. Finansowo wspierają go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Banku Spółdzielczy w Jarocinie oraz Gmina Jarocin. W projekt koordynowany przez Filipa Fajfera społecznie zaangażował się też Zarząd Osiedla nr 8 w Jarocinie. Ściany obiektów pod wykonanie murali udostępnili: Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jarocinie, Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Energa Obrót SA, Lucjan Paluszkiewicz i Gmina Jarocin. Patronat medialny nad wydarzeniem zaś objęli: hip-hop.pl, rynekiszuka.pl, O.pl.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry