13 grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz

      „Gwiazdy szeryfa” rozdane  
 

admin | 22 Jul 2014

Sześć Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka przyznał Zespół Szkół Specjalnych.

Przyznanie odznaczeń jest spowodowane tym, że Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie przyłączył się do akcji ,,Szkoła z prawami dziecka’’. Akcja ta jest projektem edukacyjnym opracowanym i przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. W 2014 roku przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Udział w projekcie jest uczczeniem tej rocznicy oraz podkreśleniem znaczenia tego ważnego dokumentu, w którym zapisane są prawa dzieci.

W ramach projektu uczniowie brali udział w lekcjach poświęconych tematyce praw dziecka, a następnie wybierali spośród lokalnej społeczności osoby, które są zaangażowane w propagowanie i ochronę praw dzieci.

Z szerokiego grona zgodnie z regulaminem projektu wyodrębniono sześć nominacji. Wybrano osoby, których decyzje i podejmowane inicjatywy mają na celu poprawę losu oraz warunków funkcjonowania podopiecznych ZSS. 12 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia przyznanych pierwszy raz w Polsce - Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka.

W westernowym klimacie odznaczenia Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka otrzymali: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Zbigniew Szymczak - dyrektor jarocińskiego oddziału BZ WBK, Jan Grzesiek - prezes Banku Spółdzielczego w Jarocinie, Anna Kopras-Fijołek - dziennikarz Gazety Jarocińskiej, Stanisław Wosiński i Stowarzyszenie Lions Club Jarocin.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry