18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Nie zapomnisz o Mieszkowie  
 

admin | 22 Jul 2014

"Efekty Inicjatywy Lokalnej widać już w gminie Jarocin. Prężnie powstaje Izba Pamięci w Witaszycach, a pod koniec czerwca, dzięki pieniądzom z IL zorganizowane zostało wydarzenie „(Nie)zapomniane miasto Mieszków”."


Inicjatywa miała na celu przypomnieć to, co działo się prawie 240 lat temu. To wtedy - w czerwcu 1777 roku Mieszków otrzymał prawa miejskie. Podczas festynu rozbity został obóz Powstańców Wielkopolskich, a ulicami wioski przejechała replika pojazdu „Poznańczyk”. Historyczne spotkanie było doskonałą okazją do poznania przeszłości Mieszkowa i zwiedzenia, z przewodnikiem, związanych z nią miejsc. Podczas festynu zorganizowano także stoiska z wydawnictwami oraz prezentacje prac uczniów mieszkowskiej szkoły. O okolicznościowe wystawy zadbali Ochotnicza Straż Pożarna w Mieszkowie oraz miejscowe Kurkowe Bractwo Strzeleckie. Organizatorzy nie zapomnieli także o kąciku kulinarnym, gdzie chętnie zjadano regionalne potrawy, przygotowane przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Na „(Nie)zapomniane miasto Mieszków” część osób przyjechała jednośladami biorąc udział w rajdach rowerowych z Witaszyc, Wilkowyi oraz Jarocina.

Wydarzenie (Nie)zapomniane miasto Mieszków zostało zrealizowane ze środków budżetu gminy Jarocin w ramach Inicjatywy Lokalnej przy wsparciu Powiatu Jarocińskiego i jest jednym z elementów tworzenia, pierwszej w gminie Jarocin, wioski tematycznej.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry