18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Pod opieką mistrzów  
 

admin | 22 Jul 2014

16 osób z Polski i Norwegii bierze udział w Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii, Warsztaty w Jarocinie i na Górnym Śląsku organizuje Stowarzyszenie Jarocin XXI.

16 osób - osiem z Polski (w tym dwie z Jarocina) i osiem z Norwegii, w tym jedna pasjonatka fotografii z Tajlandii, przez tydzień poznają tajniki profesjonalnej fotografii. Ich przewodnikami po świecie zdjęć są Tomasz Tomaszewski i Arkadiusz Gola. Tomaszewski - polski fotograf prasowy, który od 20 lat współpracuje z National Geographic, opiekuje się warsztatowiczami w Jarocinie. Podczas wspólnej pracy uczy on technik fotografowania, a filozofii tego zajęcia. Akademia działa podczas Jarocin Festiwal. Warsztatowicze pojawiają się na najstarszym rockowym festiwalu w Polsce, jednak ich obiektem zainteresowań nie są wcale gwiazdy występujące na scenie, a wszystko to, co dzieje się wokół niego. - Chodzi przecież o przekazanie intrygujących, ciekawych, oryginalnych myśli - mówi Tomasz Tomaszewski. Efektem pracy warsztatowiczów będzie 16 odrębnych historii utrwalonych obrazami z początkiem, środkiem i końcom. Nie zabraknie im także narracji nadanej wspólnie przez polskich i norweskich uczniów oraz ich nauczyciela. Po pięciu dniach pobytu w Jarocinie warsztatowicze przeniosą się na Górny Śląsk. Tam zaopiekuje się nimi drugi mistrz fotografii, a będzie nim Arkadiusz Gola, fotograf dokumentalny i prasowy, którego głównie interesuje rejestrowanie zmian, które zaszły w społeczeństwie Górnego Śląska po 1989 roku.

O profesjonalności warsztatów oprócz, znanych i cenionych w świecie fotografii, nauczycieli, niech świadczy liczba zajęć praktycznych, w których biorą udział uczniowie Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii. Przez siedem dni warsztatów spędzają oni około ośmiu godzin na dobę w przestrzeni miejskiej z aparatem w ręce. Zaś każdy dzień kończy omawianie wykonanych zdjęć. Nie brakuje także zajęć teoretycznych. Ponadto, każda z osób musiała przyjechać do Akademii z własnym, profesjonalnym sprzętem do wykonywania i obróbki fotografii. Organizatorzy postarali się także, aby podczas pobytu w naszym mieście warsztatowicze poznali historię największego wydarzenia kulturalnego w Jarocinie. Uczniowie obejrzeli „Beats of Freedom” - film dokumentalny o historii polskiej muzyki rockowej i festiwalu w Jarocinie.

Na Górnym Śląsku warsztatowicze, przy okazji nauki sztuki fotografowania, zwiedzą Zabrze, Rudę Śląską i Katowice. Tam, tak jak w przypadku Jarocina, również nie zabraknie lekcji historii. Uczniowie Norwesko-Polskiej Akademii Filmowej dowiedzą się, jakie zmiany zachodziły na Górnym Śląsku od czasów PRL-u do dzisiaj.

Organizatorami Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii jest Stowarzyszenie Jarocin XXI wraz z polskimi i norweskimi partnerami. Akademia objęta jest mecenatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry