13 grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz

      Maja Włoszczowska w Żerkowie  
 

admin | 22 Jul 2014

Maja Włoszczowska i najlepsi kolarze górscy rywalizują w Żerkowie na Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Impreza potrwa do niedzieli 20 lipca.

Wielu dziwić może fakt, że najważniejsza impreza w kolarstwie górskim odbywa się kolejny raz na pozornie nizinnych wielkopolskich terenach. Jak się okazuje to tylko pozory. - W Wielkopolsce można przygotować trasę bardzo wymagającą fizycznie i taką tutaj organizatorzy przygotowali. W zeszłym roku żerkowska trasa była ciężka, w tym roku została zmodyfikowana i jest jeszcze trudniejsza - mówił Andrzej Piątek, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego, podczas konferencji prasowej. Samą trasę oceniła również Paula Gorycka, Mistrzyni Polski z roku 2012 oraz olimpijka z Londynu: - Trasa jest bardzo ciężka fizycznie. Po sztywnych podjazdach od razu następują trudne technicznie zjazdy, na których trzeba być skoncentrowanym, także nie ma miejsca żeby odpocząć.

Zmagania w dyscyplinie olimpijskiej cross country we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od żaka do mastersów odbędą się właśnie na doskonale znanej trasie w Żerkowie. Z kolei w Środzie Wielkopolskiej o tytuły mistrzowskie rywalizować będą sprinterzy w tzw. eliminatorach oraz sztafety o drużynowe Mistrzostwo Polski. Dla Pauli Goryckiej zawody w Środzie Wielkopolskiej oraz Żerkowie będą jednymi z najważniejszych w tym roku. Zgodnie z zapowiedziami byłego trenera kadry narodowej, a obecnie dyrektora sportowego PZKol zawodnicy podczas Mistrzostw Polski powalczą o kwalifikacje do ważniejszych imprez, w tym oczywiście do sierpniowych Mistrzostw Świata. Swój udział więc zapowiedzieli czołowi kolarze i kolarki górskie w kraju na czele z Mają Włoszczowską, wicemistrzynią olimpijską z Pekinu oraz Anną Szafraniec, Katarzyną Solus-Miśkowicz czy Markiem Konwą.

Pierwsze dwa dni imprezy odbędą się w Środzie Wielkopolskiej, a kolejne dwa dni w Żerkowie. W ostatni dzień mistrzostw na żerkowskiej trasie, rywalizować będą czołowi kolarze w naszym kraju w kategoriach: elita kobiet i mężczyzn, U23 kobiet i mężczyzn, juniorzy i juniorki.

Współorganizatorami imprezy są: Gmina Żerków, a partnerem Powiat Jarociński. Szczegółowy plan imprezy na: www.mpmtb.pl.
(pow)

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry