13 grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz

      Kapitan opuszcza statek  
 

admin | 22 Jul 2014

Jarota Hotel Jarocin przygotowuje się do nowego sezonu. W festiwalową sobotę rozegra wyjazdowe spotkanie z Motorem Lublin w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Władze klubu liczą także na podpisanie kontraktu z drugoligowym zawodnikiem, jednocześnie dziękując za współpracę 13 zawodnikom, w tym długoletniemu kapitanowi drużyny - Piotrowi Garbarkowi.

Treningowe sparingi i pożegnania
Jarota Hotel Jarocin sezon przygotowawczy rozpoczęła 30 czerwca. Wcześniej drużyna rozegrała dwa spotkania z lokalnymi zespołami występującymi w kaliskiej A-klasie. W sparingach wystąpili piłkarze testowani jako potencjalni zawodnicy Jaroty, oraz klubowi juniorzy. Mecz z GKS Żerków zakończył się remisem (1:1), natomiast spotkanie z WKS Witaszyce
wysoką porażką (0:5).

Po nieudanym poprzednim sezonie, który zakończył się spadkiem do III ligi oraz dwukrotnej zmianie trenera, zarząd klubu wraz ze sztabem szkoleniowym postanowili dokonać dużych zmian kadrowych. Wykorzystano do tego fakt iż 30 czerwca dużej grupie zawodników kończyły się kontrakty z Jarotą. Umowy nie przedłużono z 13 zawodnikami. Piłkarzami najdłużej reprezentującymi barwy Jaroty Hotel Jarocin byli: Piotr Garbarek, związany z klubem przez trzynaście sezonów i będący jego kapitanem, Hubert Oczkowski i Krzysztof Bartoszak. Ich miejsce zajęło aż 9 zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali w Jarocinie. - Nie ukrywam, że mam żal do prezesa Filipiaka. Jarota to mój klub. Tam grałem, walczyłem i zawsze miałem ten klub w sercu. Mam wiele znakomitych wspomnień. Liczyłem, że po spadku zostanę w zespole i będę uczestniczył w procesie odbudowy tej drużyny. Niestety, prezes Filipiak zadecydował inaczej. To już jednak jest przeszłością. Teraz spoglądam do przodu. Otrzymałem ofertę od prezesa Topolana. Dzwonili też trenerzy innych klubów, ale uznałem, że gra w Centrze będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. To poukładany i dobrze zarządzany klub, w którym zagram ponownie z Jackiem Pacyńskim i Dawidem Pirogiem. Kiedyś dobrze nam szło w Jarocie. Liczę, że teraz osiągniemy sukcesy z Centrą. To dobry zespół, który będzie jeszcze wzmocniony. Zapowiada się ciekawy sezon. Emocji będzie cała masa - powiedział Piotr Garbarek dla portalu Wlkp24.info.

Jarota Hotel Jarocin cały okres przygotowawczy planuje przepracować na własnych obiektach. W tym czasie rozegra cztery spotkania sparingowe. Gdyby Jarota odpadła z Pucharu Polski, już w rundzie przedwstępnej, to na 26 lipca zaplanowany jest sparing z Cuiavią Inowrocław. Pierwsza kolejka III ligi, w której Jarota będzie występować w nadchodzącym sezonie, ruszy w pierwszy weekend sierpnia.

Przygotowanie do sezonu i zawodnik z II ligi
Pierwsza przedsezonowa próba nie była zbyt pomyślna dla Jaroty Hotel Jarocin, gdyż w meczu z KKS Kalisz, jarociński zespół zanotował porażkę 1:2. Dwie bramki dla gości zdobył Tobiasz Kupczyk który jest formalnie zawodnikiem... Jaroty Hotel Jarocin. Kupczyk w poprzednim sezonie został wypożyczony do LKS Gołuchów, a obecnie jest testowany przez zespół z Kalisza. Gracze Jaroty swoją bramkę zdobyli po rozegraniu akcji ze stałego fragmentu gry. W meczu wzięło udział kilku zawodników którzy są przymierzani do gry w Jarocie. Trener dał szansę Adrianowi Szady (Lech Poznań), Kacprowi Kędziorze (KS Ludwinowo), Filipowi Serockiemu (SMS Łódź), Jakubowi Namysłowskiemu (Biały Orzeł Koźmin) oraz Michałowi Golińskiemu (Warta Poznań). - Jest duża przepaść między tym, co moglibyśmy grać, a co graliśmy w dzisiejszym sparingu. Przede wszystkim widoczny był brak zgrania - komentował po meczu Maciej Dolata. - Starałem się tak dobrać „jedenastki”, aby uniknąć sytuacji, że jedna będzie bardzo silna a druga słabsza. Ta gra na pewno się nie „zazębiała”. Nie było widać płynności i nie było efektów w postaci sytuacji bramkowych, ale przyjdzie czas aby to wszystko poprawić - mówił trener.

Sztab szkoleniowy duże nadzieje zdaje się wiązać z osobą Michała Golińskiego. Ten 33 letni pomocnik występował w ekstraklasowych zespołach Lecha Poznań, Groclinu Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, oraz Zagłębia Lubin. Goliński zdobył dwa Puchary Polski (z Lechem w 2004 r., oraz z Zagłębiem dwa lata później) oraz Superpuchar Polski (z Lechem Poznań w 2004 r.). Swego czasu był powoływany do kadry narodowej, gdzie wystąpił pięć razy. Władze Jaroty bardzo liczą na popisanie z nim kontraktu.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry