18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Budzyński, Banach, Muniek i Riedel na otwarcie Spichlerza  
 

admin | 22 Jul 2014

17 lipca zostanie otwarty SPICHLERZ POLSKIEGO RO­CKA W JAROCINIE. Spichlerz to nie izba pamięci, ale żywy magazyn muzyki, multimedialne muzeum polskiego rocka, miejsce gromadzenia, badania i udostępniania zbiorów z nim związanych. Dlatego już na początku swej działalności instytucja zaprasza na niezwykły koncert.

W przeddzień Jarocin-Festiwalu, w dniu otwarcia Spichlerza Polskiego Rocka - 17 lipca o godz. 20.00 na dziedzińcu za budynkiem Spichlerza odbędzie się koncert otwarcia. Wystąpią: zespół Thataz, czyli tatusiowie dzieci z tego samego oddziału zerówkowego szkoły w Poznaniu grający m. in. utwory, które były wykonywane podczas festiwalu w Jarocinie. Po Thataz przyjdzie czas na niepowtarzalny koncert Dzieci Jarocina, czyli Orkiestry Reprezentacyjnej Spichlerza Polskiego Rocka. To międzypokoleniowy zespół, w którym najmłodsza Marta ma 4 lata, a najstarszy wokalista ponad… 70. Śpiewają tylko utwory, które wcześniej były wykonywane podczas Wielkopolskich Rytmów Młodych (1970-1979) i jarocińskich festiwali po 1980 r. 17 lipca dołączą do nich goście specjalni: Piotr Banach (Dum Dum, Kolaboranci, Hey, Indios Bravos), Tomasz Budzyński (Siekiera, Armia, 2 Tm 2,3), Muniek Staszczyk (Opozycja, T. Love) oraz Sebastian Riedel, syn debiutującego w 1980 r. w Jarocinie Ryszarda Riedla. Będzie to podróż przez cztery dekady - od 1970 r. (pierwsze Wielkopolskie Rytmy Młodych) aż do ostatnich edycji festiwalu.

Tomasz Budzyński wystąpi też ze specjalnym projektem - „Stacja Jarocin”. Zagra dokładnie 30 lat po jarocińskim sukcesie Siekiery, zespołu bezkompromisowego, który w 1984 r. zszokował publiczność, dziennikarzy, a koncert stał się jednym z najważniejszych w historii polskiego punk rocka. Budzyński wykona jego fragmenty. Będzie to jednak wydarzenie niepowtarzalne, bowiem Tomasz Budzyński z zespołem zagra przede wszystkim utwory artystów, których spotkał w Jarocinie ‘84, a ich twórczość stylistycznie odbiegała od tego, co na scenie prezentowała Siekiera. Publiczność usłyszy więc piosenki Variete, Rendez-Vous, Izraeala, RAP, Mikrofony Kaniony, Lecha Janerki. Całość poprowadzi Walter Chełstowski, współorganizator „Jarocina” w latach 1980-1986.

Koncert jest wspólnym prezentem dla Spichlerza od Stowarzyszeń: Towarzystwa Muzycznego w Jarocinie im. Alfonsa Kowalskiego i Jarocin XXI. Mecenasami projektu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gmina Jarocin, Powiat Jarociński i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie kina Echo, Czytelni pod Ratuszem oraz City Cafe w Jarocinie. Można też dokonywać rezerwacji spoza Jarocina: kino@jarocin.pl.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry