18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Festyny pełne atrakcji  
 

admin | 22 Jul 2014

Rady sołeckie nowo powstałych sołectw: Bogusławia, Tumidaju oraz Kopernika zorganizowały imprezy integrujące ich mieszkańców.

Na Bogusławiu, na boisku sportowym, między blokami urządzono festyn z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Był konkurs rysowania kredą, popisy dziecięcych talentów wokalnych, ale i tanecznych oraz konkurencja, którą rzadko można już zobaczyć - wyścigi w kapsle. Dzieci wygrywały upominki oraz lody, które ufundowała jarocińska hurtownia Augusto. Nagrody rzeczowe zostały zasponsorowane przez radę sołecką oraz organizatorów i pomysłodawców imprezy, przy wsparciu spółdzielni mieszkaniowej. - Liczy się zabawa i integracja ludzi, którzy tu mieszkają - mówi Tomasz Jankowski, sołtys sołectwa Bogusław.

Organizatorzy Dnia Dziecka zapowiedzieli już kolejną zabawę dla mieszkańców sołectwa Bogusław, która ma odbyć się we wrześniu na miejskim targowisku. - „Bogusławki” to będzie impreza nie tylko dla dzieci, ale również rozrywka dla dorosłych. Chcemy się lepiej poznać, bo mieszkamy blisko siebie - zapraszał sołtys Bogusławia.

Tłumy pojawiły się na festynie z okazji Dnia Dziecka, który zorganizowało sołectwo Tumidaj. Z inicjatywy sołtys Katarzyny Pruchnik, przy zaangażowaniu rady sołeckiej na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Wielkim zainteresowaniem cieszyla się ścianka wspinaczkowa, dmuchane zamki, konkurencje sportowe, pokazy strażaków, policjantów i ratowników.

Równie atrakcyjnie było w sołectwie Kopernika. Tam jednak festyny integrujące mieszkańców nie są nowością, bo rada, wcześniej osiedla, dziś sołectwa, organizuje imrezy integracyjne dla swoich mieszkańców co roku. - Jest to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez w tej cześci Jarocina - mówi Marek Durczak, sołtys Kopernika. Tym razem festyn zakończył się zabawą taneczną.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry