21 listopada 2018
Imieniny obchodzą:
Albert, Janusz, Konrad

      Jarota opuszcza drugą ligę  
 

admin | 22 Jul 2014

Czesław Owczarek,
były trener Jaroty


Spędziłem w tym klubie kilka świetnych lat. Zawsze będą miłe wspomnienia i duży sentyment. Szkoda, że na przestrzeni ostatnich lat doszło tam do tak wielu zmian. Wcześniej był plan i realizowaliśmy swoje założenia. Później klub wypadł z tej dobrej drogi. Efekty mamy teraz. Jarota spada z II ligi. Wielka szkoda, że tak wygląda teraz los tej drużyny, ale w końcu po kiepskich dniach muszą przyjść lepsze. Dlatego trzymam kciuki, żeby nowi działacze w Jarocinie odbudowali pozycję tego klubu.

Co z finansowaniem Jaroty po spadku do trzeciej ligi?
Jarota formalnie aż do końca czerwca pozostaje klubem drugoligowym. Kwota w wysokości 270 tysięcy, którą decyzją Rady miał zostać dofinansowany klub w większości została już przekazana i do wypłaty pozostała ostatnia transza w wysokości 70 tysięcy złotych. Aby jednak klub nie stracił tych pieniędzy powinien wykorzystać środki do końca czerwca, lub zwrócić się do burmistrza o wprowadzenie aneksu do wcześniejszej umowy. W przeciwnym razie Urząd Miasta zwróci się do klubu o przedstawienie rozliczenia otrzymanej dotacji, i w razie zaistnienia takiej okoliczności zwróci się o zwrot niewykorzystanych środków.

Po sześciu latach gry w drugiej lidze, jarociński klub w wyniku słabego sezonu musi pogodzić się z degradacją.
Po meczu z Polonią Bytom, przypieczętowaną przegraną z Rakowem Częstochowa faktem stało się to, na co zanosiło się od dłuższego czasu. Po sześciu latach (w 2008 roku Jarota awansowała do drugiej ligi - przyp. red.) nieprzerwanych występów w obecnej klasie rozgrywkowej, jarociński klub utracił szanse na jej utrzymanie. Taki stan rzeczy na pewno nie budzi zdziwienia tych kibiców, którzy regularnie śledzą informacje i wyniki klubu.

Na to że Jarota będzie musiała włożyć wiele wysiłku w to aby pozostać w drugiej lidze wiadomo było już po rundzie jesiennej, kiedy to klub znajdował się na przedostatnim miejscu w lidze z nieznacznym dorobkiem punktowym. Na początku kwietnia zarząd podjął decyzję o odwołaniu z funkcji trenera Jędrzeja Kendziorę, który jesienią już w trakcie sezonu przejął posadę od Jarosława Araszkiewicza.
Oprócz zmian na stanowisku trenera, klub borykał się z problemami finansowymi, oraz kadrowymi. Atmosfera wokół zespołu przez długie miesiące nie była najlepsza co przełożyło się w znacznym stopniu na wyniki. Nie ma jednak co ukrywać - to był najgorszy sezon w wykonaniu Jaroty w całej jej 15-letniej historii. Drużyna z Jarocina nigdy wcześniej nie spadła z żadnej klasy rozgrywkowej. Obecnie w kadrze pierwszego zespołu Jaroty występuje dziewięciu wychowanków. W pięciu kategoriach wiekowych klub szkoli ponad 120 zawodników. Znów ruszył nabór do nowo powstających drużyn młodzieżowych, prowadzony w rocznikach 2001-2007, zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek.

Przypomnijmy iż dokładnie dwa lata temu zespół z Jarocina zajął w rozgrywkach drugiej ligi, czwarte miejsce, co było jednym z większych sukcesów w historii klubu. Niestety w dość krótkim czasie zespół zaliczył regres zarówno sportowy jak i organizacyjny. - Jestem załamany takim stanem rzeczy. Trzeba zastanowić się co dalej - mówi Bartosz Kieliba, defensor Jaroty.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry