Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Zagrali dla Przemka

admin | 04 Feb 2014

Przemysław Wojcieszak w ubiegłym roku uległ wypadkowi, po którym wymaga długiej rehabilitacji i pomocy. Nie zapomnieli o nim znajomi, którzy w każdy możliwy sposób starają się wspierać Przemka duchowo, a także inicjują różne akcje, aby zebrać pieniądze na leczenie.

Tym razem Dawid Grzebyszak, Hubert Grzebyszak, Mariusz Stolecki, Krzysztof Mielcarzewicz, Sebastian Wojtecki i Mariusz Stawicki w dniach 18-19 stycznia zorganizowali turniej halowej piłki nożnej, który rozegrano na hali sportowej w Żerkowie. Jak zwykle w takich momentach niezbędne jest także pomoc ludzi dobrej woli, którymi w tym przypadku okazali się: Burmistrz Miasta i Gminy Żerków, Starostwo Powiatowe w Jarocinie , Janusz Wojtczak, Karol i Małgorzata Matuszak, Piekarstwo Piek-Pol Krzysztof Filary oraz ZAZ Promyk i MCT Żerków.

W turnieju wzięło udział 14 drużyn. Rozgrywki toczyły się przy wypełnionych po brzegi trybunach. Turniej zwyciężył zespół „Junajted” złożony z zawodników GKS-u Żerków. W finale pokonali oni drużynę Phytopharmu Klęka. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla „Nankatsu” - ekipiy z Poznania. Królem strzelców turnieju z 14 golami na koncie został Marcin Daniel z „Nankatsu”.

Całkowita suma zebrana podczas turnieju wynosi 3257 zł i została przekazana na pomoc w leczeniu Przemka Wojcieszaka. Pieniądze pochodzą m.in. z licytacji piłek z autografem Piotra Reissa i piłkarzy Lecha Poznań. Turniej swoją obecnością zaszczycił trener Lecha Poznań Mariusz Rumak, który wręczał nagrody wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Kosińskim i Zbigniewem Kuzdżałem, Prezesem GKS-u Żerków.