18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Puchar został w zespole  
 

admin | 20 Aug 2013

Muchy w finałowym starciu charytatywnego turnieju „Gramy Razem dla Piotra” wygrały po zaciętym meczu 3:2 z Włochatym.

Drugiego dnia festiwalu na stadionie miejskim odbył się charytatywny turniej piłki nożnej „Gramy razem dla Piotra” organizowany przez stowarzyszenie Kolory, fundację Piotra Reissa oraz Polską Fundację Muzyczną. Podczas zawodów swoją kondycją popisywali się członkowie zespołów: Acapulco, Muchy, Włochaty, Dr Misio, Final Charge, Curly Heads oraz United Colours, który stworzyli muzycy zespołu Power of Trinity wraz z gośćmi - między innymi Darkiem Malejonkiem (Izrael). W turnieju rozegrano 12 krótkich meczy, z których każdy trwał 12 minut.

Jako pierwsze odbyły się „Derby Jarocina”, w których zespół Acapulco zmierzył się z Final Charge i został przez niego zmiażdżony wynikiem 4:0. W tym samym czasie można było obserwować mecz United Colours z Curly Heads, który zakończył się takim samym wynikiem dla zjednoczonych. W następnych meczach pozostałe drużyny kolejno mierzyły się ze sobą.

W żadnym swoim spotkaniu bramki nie zdobył zespół Curly Heads. Dawid Podsiadło z przyjaciółmi udowodnili, że zdecydowanie lepiej czują się na scenie niż na boisku. W półfinałach znalazły się Muchy, które zmierzyły się z United Colours oraz Włochaty z Final Charge. Do ostatecznej walki, przy ogromnym dopingu publiczności, stanęły Muchy z Włochatym. W ostatniej sekundzie muzykom poznańskiego zespołu udało się strzelić zwycięską bramkę i pokonać rywali 3:2.

Trzecie miejsce przypadło drużynie, która w półfinale przegrała ze zwycięzcą, czyli United Colours. Świetną kondycją popisywał się Darek Malejonek, który z dumą prezentował nową sylwetkę i z łatwością przeganiał na boisku młodszych kolegów.

Po wręczeniu pucharów i podziękowań głos zabrał Michał Wiraszko, lider zespołu Muchy, który postanowił zlicytować puchar na rzecz Piotra. Licytacja zaczęła się od złotówki. Po wielu przebitkach właścicielami pucharu zostali… członkowie zespołu Muchy, którzy zapłacili za niego 200 zł. Cały dochód z meczu przeznaczony zostanie na rehabilitację Piotra Sznury.

Piotr Sznura jest muzykiem, który nie może komponować, ani śpiewać. Wszystko za sprawą tzw. „zespołu zamknięcia”, zdiagnozowanego u niego w kwietniu zeszłego roku. W bezwładnym ciele muzyka jest uwięziony sprawny umysł człowieka niebywale utalentowanego i wrażliwego. Sznurek (tak nazywają Piotra przyjaciele) porozumiewa się z otoczeniem mrugając powiekami. Dwa mrugnięcia na „nie”, cztery mrugnięcia na „tak”. Nie ma lekko, ale się nie poddaje. Podobnie jak i jego najbliżsi. Tak jak oni, wierzymy, że Piotr wróci. Są ludzie, którzy tego dokonali. Na codzienną pielęgnację i rehabilitację - potrzeba 200 zł.

Więcej informacji na temat Piotra można znaleźć na facebook’u http://www.facebook.com/razemdlapiotra

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry