18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Premiera "Płyń pod prąd"  
 

admin | 20 Aug 2013

Premiera pierwszego odcinka filmów dokumentujących historię festiwali w Jarocinie „Płyń pod prąd” przyciągnęła do kina Echo tłumy widzów. Cykl filmów o Wielkopolskich Rytmach Młodych i roli jarocinian w organizacji imprezy powstaje na zlecenie Spichlerza Polskiego Rocka.

Zainteresowanie premierą filmu „Płyń pod prąd” przerosło oczekiwania organizatorów - w kinie Echo zabrakło miejsc siedzących. Po seansie odbyło się spotkanie z reżyserami i scenarzystami filmu: Leszkiem Gnoińskim, Wojtkiem Słotą (twórcy głośnego filmu „Beats of Freedom - Zew wolności”), lektorką Bożeną Sitek (kiedyś dziennikarką legendarnych Rozgłośni Harcerskiej i Radia Nieprzemakalnych), producentką Anetą Zagórską oraz Twórcami i Artystami Wielkopolskich Rytmów Młodych: Jackiem Chudzikiem, Lechem Krychowskim, Czesławem Robakowskim, Zbigniewem Schaedelem z jarocińskiego zespołu Kwiaty, Henrykiem Tomczakiem z Grupy Stress i Heam. Artyści nie kryli wzruszenia. Dziękowano twórcom odcinka oraz Walterowi Chełstowskiemu za wypowiedź, w której przyznał, że bez Rytmów nie byłoby jarocińskich festiwali.

Długa dyskusja po projekcji wskazuje, że Spichlerz Polskiego Rocka budzi ogromne zainteresowanie i skupia wokół siebie mnóstwo ludzi. Warto wspomnieć, iż w filmie wykorzystano materiały Amatorskiego Klubu Filmowego „JAR”, które stanowią bezcenny i jedyny dokument filmowy pokazujący klimat Jarocina lat 70.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry