18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      THRUDY bez irokeza, ale z nagrodą publiczności  
 

admin | 20 Aug 2013

Kapela Thrudy z Bełchatowa otrzymała nagrodę publiczności, laureatem jury został poznański band Lola Lynch, a z wyróżnieniem z Jarocina wyjechał gdyński zespół Bixbit - tak przedstawia się lista zwycięzców konkursu Hortex Rytmy Młodych, który odbył się podczas Jarocin Festiwal 2013.

Warto, aby w przyszłym roku w jury zasiadły jakieś panie, bo tegoroczne, w składzie którego byli wyłącznie panowie, wyróżniło tylko zespoły z żeńskimi wokalami. O ile nagroda Złotego Irokeza (nie wiem dlaczego zrezygnowano z Kameleona, który był od czasów Wielkopolskich Rytmów Młodych) dla kapeli Lola Lynch mnie nie dziwi, to wyróżnienie dla Bixbit wydaje się trochę przesadzone, ponieważ zespół ten wypadł co najmniej przeciętnie. Odniosłem wrażenie, że podczas koncertu na Małej Scenie wokalistka skrzeczy a nie śpiewa. No cóż, być może tylko ja miałem takie odczucie. Jurorom widocznie się podobało.

W tym roku głosowanie publiczności na najlepszy zespół przeglądu przypominało te ze starych festiwali. Każda z kapel miała pod Małą Sceną zaplombowaną urnę, gdzie uczestnicy imprezy mogli oddawać swoje głosy na odpowiednich kuponach. Publika wybrała Thrudy z Bełchatowa, bodajże najlepszy zespół grający na konkursie Hortex Rytmy Młodych, który o zwycięstwo walczył tylko z wronieckim Zgonem. Było to widać „na oko” (urny były przezroczyste) po ilości kuponów wrzuconych na obydwa zespoły. Szkoda, że na Małą Scenę Hortexu nie dostał się jarociński Final Charge. To oni podczas przesłuchań w Jarocińskim Ośrodku Kultury dali największego czadu i zostali najlepiej przyjęci przez publiczność.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry