18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Budżet gminy Jarocin na 2013 rok przyjęty  
 

admin | 21 Dec 2012

Rada Miejska w Jarocinie przyjęła dziś budżet na rok 2013. - To będzie budżet przywracania stabilizacji finansowej – powiedział o swoim pierwszym autorskim budżecie burmistrz Stanisław Martuzalski. Za przyjęciem "szytego na miarę kryzysu" budżetu głosowało 10 radnych. Budżetu nie poparli radni z Ziemi Jarocińskiej - 6 z nich wstrzymało się od głosu, 4 było przeciwnych, a jeden był nieobecny.

Głosowanie nad budżetem poprzedziła godzinna prezentacja w wykonaniu burmistrza Stanisława Martuzalskiego. Mniej więcej połowę tego czasu włodarz spędził na krytyce polityki finansowej prowadzonej przez swojego poprzednika, Adama Pawlickiego, dzięki czemu dziś gmina jest zadłużona i musi spłacać zobowiązania na inwestycje wykonane w minionych latach. Drugą część wystąpienia Martuzalski poświęcił już przyszłorocznemu budżetu. Priorytetem burmistrza ma być rozwój gospodarczy, w tym wspomaganie przedsiębiorców oraz tereny inwestycyjne, tak "żeby pojawiły się nowe miejsca pracy". Poza tym czeka nas rok oszczędności, szczególnie w inwestycjach. Te mają być realizowane głównie przez gminne spółki. Sztandarowa inwestycja gminy to ul. Ługi, na którą magistrat stara się o środki zewnętrzne.

Projekt budżetu pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Pozytywną opinię wyraziła także komisja budżetu i finansów, jednak żaden z klubów radnych nie wyraził pełnej satysfakcji z przyszłorocznego planu dochodów i wydatków. - To budżet skrojony na miarę możliwości finansowych gminy, ale nie spełniający oczekiwań mieszkańców - podsumował Marcin Półrolniczak w imieniu radnych PSL. Ta grupa radnych poparła budżet, ale już zapowiedziała, że będzie "bacznie przyglądać się każdej wydanej złotówce". Podobną opinię wyraził w imieniu grupy radnych Jerzy Walczak. Na przyszłorocznym budżecie suchej nitki nie pozostawili za to radni z klubu Ziemi Jarocińskiej. Nikt z klubu ZJ nie poparł uchwały budżetowej (podczas głosowania na sali nie był obecny radny Krzysztof Roszak).

Więcej na ten temat w najbliższym Życiu Jarocina.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry