18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Pomoc na ostatnią chwilę  
 

admin | 19 Dec 2012

Powiat jarociński przekaże gminie Jarocin 300 tys. zł na budowę ulicy Ługi w Jarocinie. Z kolei gmina odwdzięczy się powiatowi pomocą w identycznej kwocie na przebudowę ulicy Wolności w Golinie. Taka forma pomocy ma zwiększyć szanse obu samorządów na pozyskanie środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. "schetynówek".

Wzajemne udzielanie sobie pomocy finansowej przy ubieganiu się o środki z rządowego programu na przebudowę dróg lokalnych to od lat stosowana praktyka. Zgłaszane przez samorządy projekty mają większą szansę na otrzymanie państwowego wsparcia, jeśli w danej inwestycji uczestniczą partnerzy.

Tak miało być i w tegorocznym naborze wniosków, jednak do samego końca nie było pewności, czy gmina Jarocin i powiat jarociński dogadają się co do wysokości udzielanej sobie pomocy. Oba samorządy od września przerzucały się między sobą pismami w tej sprawie. Odpowiednie uchwały o udzieleniu wsparcia zostały podjęte dosłownie na ostatnią chwilę. Rada powiatu dokument uchwaliła w miniony poniedziałek, a radni miejscy zdecydowali o tym wczoraj. Porozumienia starosta i burmistrz mieli podpisać dzisiaj. Dziś też oba samorządy muszą dostarczyć swoje wnioski o dofinansowanie inwestycji do wojewody - 19 grudnia mija bowiem termin ich składania.

O tym, jak długa była droga do podjęcia decyzji przez oba jarocińskie samorządy, piszemy w najnowszym wydaniu Życia Jarocina.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry