18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Powiatowe roszady  
 

admin | 04 Dec 2012Jarosław Łukasiewicz nie jest już przewodniczącym rady, a Jan Szczerbań nie zasiada w zarządzie powiatu. Funkcję Łukasiewicza przejął dotychczasowy wiceprzewodniczący Tomasz Kosiński, a jego zastąpił jako wice Jan Szczerbań, w którego miejsce do zarządu powiatu wszedł rezygnujący z szefowania komisji rewizyjnej Julian Zegar. Komisja rewizyjna została oddana w ręce opozycji. - Dążymy do normalności – podsumował Jarosław Łukasiewicz.

"Klub Dziesięciu" zamiast Ziemi Jarocińskiej
W samorządzie powiatowym niemal natychmiast po nieudanej próbie przejęcia władzy przestał istnieć klub Ziemi Jarocińskiej. Tylko dlatego, że zostało jedynie dwóch radnych z tego ugrupowania. Reszta „puczystów”, którzy żądali odwołania Mikołaja Szymczaka oraz Przemysława Musielaka, utworzyła w Radzie Powiatu „Klub Dziesięciu”. Dawni członkowie Ziemi Jarocińskiej pozamieniali się w swoim gronie stanowiskami. - Największym osiągnięciem tej rady jest zmarnowany potencjał ludzki – skomentował przetasowania wewnątrzklubowe Walenty Kwaśniewski.

Trzygodzinne roszady na sesji
Przesunięcia personalne były przewodnim tematem czwartkowej sesji Rady Powiatu. Rezygnację z funkcji przewodniczącego złożył Jarosław Łukasiewicz. Był to efekt nieudanych zmian personalnych, jakie proponował między innymi Łukasiewicz, żądając odwołania starosty Mikołaja Szymczaka. Oprócz niego pismo o rezygnacji z członkostwa w zarządzie powiatu złożył Jan Szczerbań. Z zajmowanych funkcji zrezygnowali wiceprzewodniczący rady Tomasz Kosiński i szef komisji rewizyjnej Julian Zegar. Jerzy Wolski zrezygnował z członkostwa w komisji rewizyjnej.

Kosiński za Łukasiewicza, Szczerbań za Kosińskiego
Na stanowisko po Łukasiewiczu zaproponowano kandydaturę dotychczasowego wiceprzewodniczącego Tomasza Kosińskiego. Rada przegłosowała tę kandydaturę. Podobnie jak Jana Szczerbania, który stanowisko członka zarządu zamienił na funkcję wiceszefa Rady Powiatu. W zarządzie powiatu jego miejsce zajął inny członek „Klubu Dziesięciu” Julian Zegar.

Platforma rewizyjna
Zmiana układu sił dotknęła też komisję rewizyjną. Organ kontrolny został wreszcie - jak to bywa dobrym zwyczajem - przekazany w ręce opozycji. Nota bene opozycji, która uratowała Mikołajowi Szymczakowi skórę, gdy odwołać go chcieli koledzy z ówczesnej Ziemi Jarocińskiej Zasiada w niej obecnie cały klub Platformy Obywatelskiej. Przewodniczącym został Teodor Grobelny, a jego zastępcą jest Marian Matkowski. Skład uzupełniają Maria Lisiecka oraz Bogdan Bednarek, Andrzej Dworzyński i Zygmunt Meisnerowski.

Więcej przeczytasz w najnowszym Życiu Jarocina. Polecamy także wywiad z Jarosławem Łukasiewiczem, byłym już przewodniczącym Rady Powiatu w Jarocinie.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry