18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Kotlin: podatku śmieciowego nie uchwalono  
 

admin | 30 Nov 2012

Radni kotlińscy nie przyjęli stawek podatku śmieciowego skalkulowanych przez wójta, czyli 7 i 12 zł. - Rada wstrzymała się od podjęcia stosownych decyzji – informuje wójt Mirosław Paterczyk. Z terenu powiatu jarocińskiego tylko mieszkańcy gminy Jarocin znają stawki nowego podatku, który płacić będziemy od połowy przyszłego roku.

Radni z Kotlina mieli sporo wątpliwości ze względu na to, że wiele danych, na podstawie których obliczana jest stawka, to tylko statystyki, a nie rzeczywiste liczby (czyli podobna sytuacja jak w Jarocinie, przy czym w Jarocinie od głosów wstrzymała się lub głosowała przeciwko jedynie Ziemia Jarocińska). Głosowanie w Kotlinie ma być powtórzone na najbliższej, grudniowej sesji, na którą wójt przygotuje jeszcze inną opcję wyliczenia podatku. Nie chodzi jednak o wysokości stawki, bo te, jak tłumaczy Mirosław Paterczyk, „w przypadku metody od mieszkańca” są „ skalkulowane prawie do wartości minimalnej i ciężko by tu było cokolwiek ograniczyć”. Chodzi o zupełnie inną metodę naliczania podatku – nie od osoby, ale w formie opłaty ryczałtowej od gospodarstwa domowego. Która w rezultacie zostanie przyjęta i jakie podatki zapłacą ostatecznie kotlinianie, będzie wiadomo jeszcze w grudniu.

W Jarocinie stawki podatku ustalono na 9 zł miesięcznie od osoby, która zadeklaruje segregację śmieci i 15 zł za śmieci niesegregowane. W Żerkowie i Jaraczewie wyliczenia stawek nadal trwają.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry