18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Zmiany w programie współpracy z organizacjami  
 

admin | 28 Nov 2012

Możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, złagodzenie wymagań co do wypisu z KRS czy zwiększenie liczby reprezentantów stowarzyszeń w zespole konsultacyjnym - to tylko niektóre ze zmian, jakie wprowadza program współpracy gminy Jarocin z organizacjami pozarządowymi na rok 2013. Nadal jednak burmistrz nie będzie musiał uzasadniać z urzędu swoich decyzji w sprawie wysokości przyznawanych dotacji, nawet jeśli będzie się ona znacznie różniła od wysokości proponowanych przez komisję konkursową.

- Zmiany zaproponowane w tym roku przez organizacje pozarządowe nie są czysto kosmetyczne, ale wnoszą pewne nowości i udogodnienia – mówi Bożena Kubacka, dyrektor wydziału oświaty i spraw społecznych w jarocińskim magistracie. Ułatwieniem ma być m.in. możliwość dołączania do oferty wyciągu z KRS wydrukowanego ze strony ministerstwa sprawiedliwości. Urząd dopuścił również możliwość składania ofert w formie elektronicznej (dokumenty w wersji papierowej trzeba donieść w ciągu trzech dni). Z 12 do 20 ma się zwiększyć liczba reprezentantów stowarzyszeń w zespole konsultacyjnym. Doprecyzowano też pewne zapisy programu, które wcześniej budziły niejasności.

W nowym programie nie znalazły się za to proponowane przez jedno ze stowarzyszeń zapisy dotyczące obowiązku burmistrza co do uzasadniania decyzji, jeśli wysokość przyznanej dotacji różni się znacząco od tej rekomendowanej przez komisję konkursową.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry