18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Podatek śmieciowy uchwalony  
 

admin | 23 Nov 2012

9 i 15 zł od osoby – takie będą obowiązywać stawki podatku śmieciowego w gminie Jarocin. Po 9 zł co miesiąc będą płacić ci, którzy zadeklarują oddawanie śmieci segregowanych. 15 zł to stawka dla tych bardziej leniwych, którzy segregować nie zamierzają.

Choć dzisiaj rada miejska zaakceptowała stawki zaproponowane przez burmistrza, to nowy podatek będziemy płacić dopiero od 1 lipca przyszłego roku. Od tego też czasu gmina stanie się właścicielem naszych odpadów i będzie odpowiedzialna za ich odbiór i dalsze przetwarzanie.

Te rewolucyjne zmiany w gospodarce śmieciowej wprowadzane są w całej Polsce, a powodem jest zmiana przepisów. Stawki podatku będą jednak zróżnicowane, bo każda gmina ustala je we własnym zakresie. Zasadą jest, że gmina na tym podatku nie może ani zarobić, ani dokładać - ma to być system samofinansujący się. Stąd ogromne kontrowersje przy wyliczaniu tego podatku. Obliczyć go trzeba bardzo dokładnie, tymczasem jarocińskie wyliczenie częściowo opiera się na danych szacunkowych.

Właśnie ze względu na te niewiadome, uchwały w sprawie podatku śmieciowego nie poparli radni Ziemi Jarocińskiej. - Nie kwestionujemy zaproponowanej stawki. Może jest wyliczona prawidłowo. Ale nie możemy poprzeć stawki, kiedy jest więcej niewiadomych niż wiadomych - oświadczył szef klubu, Rajmund Banaszyński.

Jak wyliczana jest opłata śmieciowa? Szczegóły już wkrótce na łamach Życia Jarocina i JAPIKA.

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry