18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

      Pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej  
 

admin | 16 Aug 2012

Lato zbliża się ku końcowi. Upał za oknem dawał popalić każdemu. Autorowi tekstu zatytułowanego "Miasto gotowe na przyjęcie festiwalowiczów" zamieszczonego na stronie internetowej www jarocin.pl najwyraźniej skwar też dał się we znaki. No chyba, że twórca ów był już w wyraźnie festiwalowym nastroju.

Tekst ukazał się 20 lipca, w dzień rozpoczęcia tegorocznego festiwalu. Informacja dotyczy głównie tego, że odbyła się konferencja prasowa, na której włodarze miasta, przedstawiciel Jarocińskiego Ośrodka Kultury oraz agencji "Idź naprzód!" mówili o tym, że miasto jest przygotowane, a festiwal dopięty na ostatni guzik. Autor napisał między innymi, że organizatorzy zadbali o to, aby gości festiwalowych nie cięły komary i różne inne owady błonkoskrzydłe. W tym celu specjalnie wynajęci fachowcy opryskali park i okolice tajemniczą substancją. Najciekawszy fragment zaczyna się, gdy autor chce podać, jak duży obszar został objęty odkomarzaniem. Wynosi on nie 7 hektarów ale – uwaga – 7 godzin. Nie znamy takiej jednostki powierzchni, ale widocznie nie znamy wszystkich.

Błędów jest więcej, a niektóre to prawdziwe perełki. Z tekstu dowiadujemy się również między innymi tego, że burmistrz Jarocina nazywa się "Stanisława" Martuzalski. A w jednym miejscu złośliwy chochlik przesunął na koniec zdania słowo "gadżetach".

Screenshot'a z tym arcydziełkiem udało nam się skopiować tego samego dnia, w którym się pojawił na witrynie internetowej Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Dziś już, Drodzy Czytelnicy, nie przeczytacie tego tekstu w sieci, bo go usunięto. Ale możecie go obejrzeć i sami ocenić poniżej. Całe szczęście, że tegoroczny festiwal wypadł znacznie lepiej niż ten tekst.

Wisienką na torcie jest fakt, że nad komórką urzędu, która odpowiada m. in. za politykę informacyjną i wszelkie rzeczy umieszczane na oficjalnej witrynie internetowej, pieczę sprawuje ulubienica dziennikarzy i postrach maturzystów, pani zastępca (zastępczyni) burmistrza Hanna Szałkowska. Z wykształcenia polonistka.


Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
KABARET


AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry