13 grudnia 2018
Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz


KABARET

      Pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej  
 


Lato zbliża się ku końcowi. Upał za oknem dawał popalić każdemu. Autorowi tekstu zatytułowanego "Miasto gotowe na przyjęcie festiwalowiczów" zamieszczonego na stronie internetowej www jarocin.pl najwyraźniej skwar też dał się we znaki. No chyba, że twórca ów był już w wyraźnie festiwalowym nastroju. czytaj dalej
      Rozmyślania burmistrza  
 O czym marzy burmistrz Jarocina? Co go kręci i inspiruje? O tych i innych sekretach włodarza opowie wierszyk naszego kabaretowego poety, który tym razem towarzyszył burmistrzowi Pawlickiemu w otwarciu bardzo zacnej inwestycji, jaką było tzw. „gratowisko” na wysypisku śmieci. Burmistrz tak zakochał się w kontenerach na odpady o nietypowych gabarytach, iż wszedł do jednego z takich pojemników. A tam, w atmosferze relaksu, burmistrz w swym eleganckim garniturze rozsiadł się wygodnie na jednej z kanap i zaczął dumać...
czytaj dalej
      Wygwizdane dożynki  
 Adam Pawlicki lubi swojskie klimaty i bardzo wczuwa się we wszystkie imprezy, w których bierze udział. Podczas występu ludowego zespołu na dożynkach, burmistrz siedząc w pierwszym rzędzie pogwizdywał sobie w rytm popularnej piosenki „Adio's pomidore”. Wtajemniczeni twierdzą, że chciał w ten sposób zrobić na złość wójtowi Kotlina, który zwany jest „pomidorowym wójtem”. Zwłaszcza, że obaj panowie walczą ostatnio na słowa dość zażarcie.

Z kolei starosta Stanisław Martuzalski miał na tej samej uroczystości inne zmartwienie. Ostatnio podobno ulubionym zajęciem starosty jest obok koszykówki, gra w węża. Nowe hobby starosta uprawiał też na dożynkach. Jednak po grymasie na twarzy widać, że tym razem nie pobił rekordu. Winą obarczył ponoć kotlińskie słońce (nie mamy tutaj wcale na myśli wójta)
czytaj dalej
      Mafia obcina koszty, a „Samson” włosy.  
 
Jarocińska mafia obcina koszty w swoich szeregach. Swój stołek stracił niejaki „Samson”, czyli szef największego centrum sportowo-hotelowego należącego do naszego klanu. Jaki jest prawdziwy powód takiej decyzji? Oficjalnie „Samson” nie daje rady uciągnąć roboty na dwóch kierowniczych stołkach i wybrał szefowanie szkole, rezygnując z hotelu i basenu. Nieoficjalnie krąży plotka o tym, że znany z bujnej czupryny prezes mógł zarobić dla klanu kokosy ...
czytaj dalej
      Grunt się pali pod nogami mafiosów  
 Jarocińska mafia reaguje najszybciej na wydarzenia, o których mówi głośno cały kraj. Po tragicznym pożarze w Kamieniu Pomorskim klan z ul. Kościuszki długo zastanawiał się, jak zwiększyć ochronę przeciwpożarową, by dać społeczeństwu spokój i poczucie bezpieczeństwa.
czytaj dalej
      Wiosenne porządki w mafii  
 
W szeregach naszej kabaretowej mafii wszyscy zacierają ręce z zadowolenia, bo nareszcie zakończyła się ponura zima i rozpoczęła najpiękniejsza pora roku - wiosna. A jak wiosna, to wiadomo, że wiosenne porządki. I zabrali się do nich wszyscy członkowie gangu. Niektórzy sprzątali swoje piwnice, inni zabierali się do prac działkowych, a inni próbowali oczyścić kołnierz kolegi. Faktem jest, że wiosenne szaleństwo porządków ogarnęło wszystkich.
czytaj dalej
      Joker przymknięty na 40-te urodziny  
 

„Blacha” w związku z zamiarem składania zeznań obciążających jego kolegów z mafii poprosił o status świadka koronnego. W tym celu nawet kupił specjalnie dla policji nową pancerną furgonetkę, którą chciał być transportowany na przesłuchanie. Ponoć w środku zamontowano jacuzzi, płaski telewizor z DVD oraz niewielką lodówkę mieszczącą kilka butelek...coca coli i puszkę kawioru.
czytaj dalej
      Nie chciał, ale Musiał  
 Nieco zbyt oficjalną imprezę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej próbował rozruszać trochę jej gospodarz, czyli prezes PEC-u. Co rusz sypał żartami i zagadywał gości znudzonych zwiedzaniem pomieszczeń pełnych rur, wskaźników i zaworów. Jak komik rzucał co chwilę anegdoty i zabawiał tłum. Po chwili w dowcipkowaniu wtórował mu wyluzowany wiceburmistrz Gibasiewicz.
czytaj dalej
      Prezes to ma wyczesane życie  
 Jak ze zwyczajnego nauczyciela w-f przeobrazić się w prezesa ważnej spółki gminnej i dyrektora elitarnej szkoły? Odpowiedź zna Maciej Konieczny. Niegdyś wuefista w dresie kadry narodowej, adidasach, z gwizdkiem na szyi i piłką pod pachą. Dziś prezes-dyrektor w dobrze skrojonym garniturze, ze skórzaną teczką na laptopa i komórką przy uchu. Skąd taka przemiana i zdolność do osiągania sukcesów zawodowych? Odpowiedź jest prosta. Pan Maciej niczym legendarny Samson czerpie moc ze swych włosów. Faktycznie, jego kruczoczarna grzywa jest bardzo okazała i charakterystyczna. A niejedna kobieta marzy o brunecie z tak bujną czupryną.
czytaj dalej
      Platiniego się doklei  
 


Cóż to była za impreza! Burmistrzowie i wójtowie 17 gmin, wysocy rangą urzędnicy i mnóstwo dziennikarzy. Wszystko po to, by podpisać umowę, dzięki której swoje w powiecie jarocińskim swoje śmieci będzie wywalać coś około ćwierć miliona ludzi. Nie wszystko jednak było tak piękne, bo zabrakło najważniejszego gościa. Tego samego dnia w hotelu Jarota miał się bowiem stawić szef UEFA Michel Platini, który chciał obejrzeć bazę hotelowo-treningową przed zbliżającym się EURO 2012. Niestety, Platini utknął w korkach pod Cielczą i na czas nie dojechał. Dziennikarze i goście byli zawiedzeni, ale od czego jest Adam Pawlicki i jego pomysłowość? Jak to mawiają, Pawlicki ma sprawną rękę do rządzenia. Jak się okazało, ta sprawna ręka może służyć też do innych celów. Burmistrz Jarocina podczas sesji fotograficznej ustawiał się w przedziwnych pozach, gestykulując przy tym prawą ręką . Dopiero przy ostatnim ujęciu zdradził fotoreporterom dlaczego. czytaj dalej
1 2 3 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry