18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Cielcza dla powodzian  
 W Cielczy powstał komitet pomocy dla powodzian. - Postanowiliśmy pomóc wsi Sokolniki, w której już podczas poprzedniej powodzi w 1997 roku byli nasi strażacy. Ogłosiliśmy wśród mieszkańców, że zbieramy pieniądze oraz dary - mówi Julian Zegar, sołtys Cielczy.
Zbiórkę przeprowadzono podczas zawodów pożarniczych oraz po niedzielnej mszy przed kościołem.
czytaj dalej
      Sprzątają po powodzi  
 


19 osób bezrobotnych znalazło zatrudnienie przy likwidacji szkód powstałych w wyniku powodzi w gminie Żerków. Powiat jarociński znalazł się w gronie siedmiu powiatów, pomiędzy które Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej łącznie podzieliło ponad 3,6 mln zł.
Z tej puli, na aktywizację zawodową bezrobotnych, nasz samorząd otrzymał prawie 166 tys. zł.
czytaj dalej
      To już 25 lat  
 Uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kotlinie w ciągu całego roku grają ponad 20 koncertów. Dwa z nich są najważniejsze - zimowy i letni. Właśnie ten drugi, kończący rok nauki, podsumowuje dokonania młodych muzyków i przedstawia przed najbliższymi efekty ich pracy.
Do Niepublicznej Szkoły Muzycznej I - go stopnia w Kotlinie uczęszcza od 12 do 20 dzieci i młodzieży, które uczą się gry na akordeonie, fortepianie i saksofonie.
czytaj dalej
      Tylko wzrok nadąży  
 


- Musi się taki kiedyś zabić, bo nie wytłumaczysz tego i niczym tego nie dogonisz, chyba żeby helikopterem gonili i z góry strzelali. Bo jak go może policjant zatrzymać? - to słowa Walentego Kwaśniewskiego, który wraz z radnymi podczas obrad Sesji Rady Gminy Kotlin dyskutował na temat szaleńczych wyścigów motocyklowych.
Gorącym tematem obrad ostatniej Sesji Rady Gminy Kotlin były wyścigi motocyklistów, które coraz częściej odbywają się na ulicy Poznańskiej w Kotlinie.
czytaj dalej
      Na finał The Pupils  
 Uczniowie z terenu Gminy Żerków przybyli do Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Tereny MCT zaroiły się dziećmi. Zabawę, która wystartowała o godzinie 8:30 prowadziła trójka clown’ów. Dla wszystkich dzieci zostały przygotowane gry i zabawy, dmuchane miasteczko z olbrzymią kulą oraz mnóstwo niespodzianek.
Punktem kulminacyjnym był koncert zespołu The Pupils. Miał on miejsce na boisku Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta w Żerkowie.

czytaj dalej
      Dorobek pokazany  
 


Po raz kolejny gimnazjaliści z Gimnazjum im. Piotra Wawrzyniaka pochwalili się swoim dorobkiem artystycznym. Okazją do świątecznego spotkania był Dzień Dziecka. Występy rozpoczęły się od przypomnienia przedstawienia przygotowanego na 10-lecie Stowarzyszenia „Gimnazjum 2000”.
Następnie wystąpiła grupa „Yankee”, potem grupa teatralna, grupa kabaretowa, uczniowie klas pierwszych wykonali inscenizację fragmentu „Dziadów” Adama Mickiewicza.
czytaj dalej
      Świątecznie i jubileuszowo  
 Tegoroczny Dzień Matki w Lubini Małej był wyjątkowy. Wieczorem ks. Arkadiusz Hajdasz, proboszcz parafii, odprawił mszę świętą w intencji wszystkich matek. Po niej przedstawiciele Rady Parafialnej i inne delegacje złożyli kapłanowi życzenia z racji rocznicy święceń kapłańskich.
Ksiądz Arkadiusz otrzymał je 16 lat temu dokładnie w Dzień Matki.
czytaj dalej
      Brat Bazyli diakonem  
 


W kościele pw. św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił święceń. Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów Prowincji św. Franciszka z Asyżu w Poznaniu ma nowych czterech kapłanów i trzech diakonów. Wśród diakonów znalazł się br. Bazyli Janowski pochodzący z parafii pw. Wszystkich Świętych w Kretkowie.
Kilkanaście dni wcześniej brat Bazyli był w grupie siedmiu zakonników, którzy obronili pracę magisterską.
czytaj dalej
      Artyści na salonach  
 Aż trzy sale zapełniły się widzami w Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Tylu widzów zgromadził spektakl w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
Inscenizacja została zatytułowana „Czekając na Chopina”. Okazją do jej prezentacji jest obchodzona 200. rocznica urodzin kompozytora. Premiera tej sztuki odbyła się 27 lutego bieżącego roku.
czytaj dalej
      Znają Ewangelię św. Łukasza  
 


Już po raz trzeci w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Roszkowie odbył się konkurs biblijny. Uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali test ze znajomości Ewangelii wg. św. Łukasza. Przez godzinę odpowiadali na kilkadziesiąt pytań. Jedną szkołę mogła reprezentować tylko jedna dwuosobowa drużyna z klas IV - VI.
W tegorocznej edycji udział wzięło osiem zespołów, w tym reprezentacja z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ludwinowie z gminy Żerków.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry