18 listopada 2018
Imieniny obchodzą:
Aniela, Klaudyna, Roman


AKTUALNOŚCI

      Elitarne cmentarzysko  
 


Groby ze skremowanymi szczątkami dzieci z początku I wieku naszej ery, a w nich unikatowe przedmioty - to kolejne znalezisko, po odkrytym półtora roku temu kurhanie, na jakie natrafili archeolodzy pod Jarocinem. - Jak dotychczas tak bogate i elitarne wyposażenie znane jest wyłącznie w pochówku szkieletowym - informuje Ewa Pawlak, kierownik badań archeologicznych pod Jarocinem z Pracowni Archeologiczno-Konserwatorskiej w Zielonej Górze. Badaczy zaskoczyły nieznane dotąd stare rytuały pogrzebowe. czytaj dalej
      Wakat w bibliotece  
 


Już niebawem wieloletni dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, Wiesław Sieciński zamierza przejść na zasłużoną emeryturę. W związku z tym już teraz ruszyła procedura konkursowa mająca na celu wyłonienie jego następcy.
Między innymi konkurs ogłoszony przez burmistrza Jarocina zakłada, iż kandydaci na dyrektora placówki posiadający wymagane kwalifikacje będą musieli zaprezentować swoją koncepcję funkcjonowania jarocińskiej biblioteki na kolejne lata.
czytaj dalej
      Tęczowa zima, a może i lato  
 


Jak informowaliśmy na naszych łamach Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodziezy Tęcza im. Macieja Kostki w Radlinie otrzymało prawie 100 tysięcy dofinansowania z Urzędu marszałkowskiego. Pieniądze te pozwoliły na zorganizowanie zimowego wypoczynku w trakcie ferii dla 153 dzieci z terenu powiatu jarocińskiego.
- Myślę, że zimowisko się udało. Pogoda dopisała, dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach, były między innymi na nartach na poznańskiej Malcie, na basenie, w kinie. Uczestniczyły w zajęciach w JOK-u - z dumą wymienia prezes Stowarzyszenia Zdzisław Kostka.
czytaj dalej
      Szpital - spółka kapitałowa  
 


Stanisław Martuzalski, starosta powiatu jarocińskiego, uczestniczył w konferencji „Ratujemy polskie szpitale”. Jest to rządowy program, który ma zachęcać samorządy do powoływania spółek kapitałowych w miejsce dotychczasowych SP ZOZ-ów. Do takich zmian przymierzana jest również jarocińska lecznica.
W spotkaniu wzięli udział premier Donald Tusk oraz minister zdrowia Ewa Kopacz.
czytaj dalej
      To nie był zamach  
 Pomimo iż sam pokrzywdzony sprawy na policję nie zgłosił, ta jednak wszczęła postępowanie sprawdzające. Postępowanie jest wynikiem szeregu publikacji prasowych informujących o fakcie postrzelenia burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego w trakcie polowania.
Przypomnijmy, że nieszczęśliwe dla Pawlickiego zajście miało miejsce 15 stycznia bieżącego roku na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Goli. Dokładniej w miejscowości Grodzisko (gm. Poniec, powiat gostyński) 8 osób wybrało się na polowanie na bażanty.
czytaj dalej
      Zorba, Ezop i reggae w Golinie  
 


W Niepublicznym Gimnazjum w Golinie gościł Ares Chadzinikolau, poeta, kompozytor, pianista, malarz, doktor nauk humanistycznych, syn wybitnego poety i tłumacza Nikolasa Chadzinikolau.
Podczas blisko dwugodzinnego spotkania przybliżył młodzieży kulturę grecką, opowiadał o swoim dzieciństwie, doświadczeniach, cytował fragmenty bajek Ezopa.
czytaj dalej
      Śnieg największą atrakcją  
 Wspólna zabawa, modlitwa, śpiewy, niezwykła atmosfera oraz prawdziwie zimowa pogoda towarzyszyły członkom golińskiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na sześciodniowym „wypadzie” do Zakopanego w pierwszym tygodniu ferii.
Członkowie golińskiego KSMu wraz ze swoim opiekunem - nauczycielem religii w golińskim gimnazjum Beatą Wieczorek, każdego roku wyjeżdżają w okresie letnim nad morze, a w ferie zimowe do Zakopanego.
czytaj dalej
      Jarocin - tu zawsze czułam się dobrze  
 


Rozmowa z JOLANTĄ SZCZYPIŃSKĄ, posłanką Prawa i Sprawiedliwości, która odwiedziła w ubiegłym tygodniu Jarocin

Jarocin pozostanie na zawsze jednym z najważniejszych miast w moim życiu, obok oczywiście mojego ukochanego Słupska i Warszawy. Jestem i czuję się w pewnym sensie jarocinianką, bo tutaj są moje korzenie. Stąd pochodzą moi kochani dziadkowie - babcia Julianna i Tomasz Joachimiak. Mój ojciec również tutaj się urodził, a wciąż mieszkają tu moi bliscy krewni, ciocia Wanda, Zofia czy Walentyna.
czytaj dalej
      Jestem bezsilny!  
 


Połamane tłoki, zniszczona głowica, pogięte zawory, zablokowane układy poruszające auto - straty na ponad 10. tysięcy złotych. Kto tego dokonał? Mechanik z Potarzycy - tak przynajmniej twierdzi Zbigniew Wawrzyniak z Jarocina, który poprzez niefrasobliwość mechanika może wyrzucić na złom silnik 3-letniej mazdy! - To nie jest prawda! - odpowiada oskarżony i podaje swoją wersję zdarzeń.
Na początku października 2008 roku mazda Zbigniewa Wawrzyniaka uległa awarii paska rozrządu. 3-letnie auto trafiło do zakładu mechanicznego Krystiana Kowalskiego w Prusach.
czytaj dalej
      Benefis z sukcesami  
 Jeszcze 10 lat temu wielu zastanawiało się, po co wskrzesza się powiaty. Dziś samorządy te świętują swoje 10 urodziny, podsumowują to, do czego udało im się dojść. Jarocińscy rajcy, starostowie, szefowie jednostek powiatowych oraz osoby związane z działalnością samorządu powiatowego wspólnie uczcili jubileusz...
Powiat jarociński świętował swoje urodziny w murach Pałacu Radolińskich. W trakcie zorganizowanego Benefisu, którego bohaterem był „powiat” wspominano tworzenie tegoż samorządu od podszewki.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry