21 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Agnieszki, Inezy, Jarosława


AKTUALNOŚCI

      Spotkanie „na szczycie”  
 


Zaangażowanie gmin i powiatu w historyczne obchody rocznicowe, koordynacja wspólnych działań i współpraca samorządów między innymi w zakresie wsparcia dla jarocińskiego szpitala, to wiodące tematy, jakie w trakcie spotkania podjęli włodarze gmin i powiatu. Samorządowcy podjęli także decyzję, gdzie i kiedy odbędzie się powiatowe święto plonów.
Samorządowcy między innymi zadecydowali o tym , iż gmina na swoje barki weźmie kontynuację rozpoczętego przez powiat projektu mającego na celu oznaczenie Krzyżami Powstańczymi wszystkich Powstańców Wielkopolskich.
czytaj dalej
      Sprawozdawczo i świątecznie  
 Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Nowym Mieście dla swoich członków zorganizował uroczystość z okazji „Dnia Kobiet” i „Śwatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”.
-Wszystkim Paniom życzę dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, zadowolenia z rzeczy małych i tych większych, jak najmniej trosk i zmartwień oraz długich lat życia - te ciepłe słowa życzeń w imieniu własnym, jak i wszystkich członków Zarządu do Pań skierował przewodniczący Wincenty Pawelczyk.
czytaj dalej
      Stasiak na Dzień Kobiet  
 


W przeddzień święta wszystkich pań, przed liczną damską publicznością, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie wystąpił kabareciarz Grzegorz Stasiak znany między innymi z programów i seriali TV - Nauka jazdy, Święta wojna.
Występ śląskiego kabareciarza przyciągnął do jaraczewskiego GOK-u zarówno wiele pań jak i panów, jednak zdecydowanie to ta „ładniejsza” część publiczności szczególnie chełpiona była przez artystę.
czytaj dalej
      Jarocin i Schlüchtern w wydawnictwie  
 


Czteroosobowa delegacja z Jarocina, przez cztery dni gościła w niemieckim Slüchtern. Celem wizyty w partnerskim mieście było udokumentowanie spotkań osób rozdzielonych w trakcie II wojny światowej, a które dzieki współpracy Jarocina i Schlüchtern mogły znów się zobaczyć.
Materiały z tejże wizyty między innymi zagoszczą na kartach szczególnego wydawnictwa powstającego w gminie Jarocin. „Kronika Przyjaźni” dokumentująca pięć lat współpracy partnerskiej Jarocina i niemieckiego Schlüchtern ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.
czytaj dalej
      Działanie w sytuacjach kryzysowych  
 


Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Jarocinie organizuje cykl szkoleń z zakresu interwencji kryzysowej. Do współpracy włączyło się Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz urzędy gmin z terenu powiatu wraz z Gminnymi Komisjami ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
-Celem szkoleń jest przede wszystkim nabycie umiejętności praktycznego działania w różnych sytuacjach kryzysowych - informuje Lidia Kalinowska, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jarocinie.
czytaj dalej
      Melodyjny punk w natarciu  
 Grająca melodyjnego punkrocka amerykańska grupa Ignite to kolejna potwierdzona zagraniczna gwiazda Jarocin Festiwal 2009 (17-19 VII). Nie jest to jedyna dobra wiadomość dla fanów ostrego grania. Podczas imprezy przewidziane są bowiem dwa jubileusze legend polskiej muzyki punk: 25-lecie Armii oraz 30-lecie Tiltu.
Przypomnijmy, iż wcześniej występ na Dużej Scenie w Jarocinie potwierdziły dwie brytyjskie grupy I AM X i New Model Army, a także polskie gwiazdy: Acid Drinkers, Myslovitz i Happysad.
czytaj dalej
      Jarosław Kret w „społeczniaku”  
 


Dziennikarz telewizyjny i fotoreporter Jarosław Kret był gościem specjalnym uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Znany z ekranu telewizora jako prezenter pogody w Telewizji Publicznej w ubiegły piątek opowiadał o swoich pasjach, zainteresowaniach i wielu przygodach.
- Na początku chciałem przeprosić za mój strój (Jarosław Kret był ubrany w „lotniczą” kurtkę, wojskowe spodnie i buty na wysokiej podeszwie - przypis red.).
czytaj dalej
      JARKON zalega ZUS-owi 4 miliony  
 


Ponad cztery miliony złotych nieodprowadzonych składek jest winny ZUS-owi zakład A.P. Jarkon. Pracownicy nie otrzymali także jeszcze całości wypłat za styczeń. Mimo to, prezes jest optymistą. - Zaległości w pensjach są niewielkie. Styczeń będziemy mieli praktycznie uregulowany w przyszłym tygodniu, a o ZUS-ach możemy porozmawiać w przyszłym tygodniu. Będziemy starali się to sukcesywnie regulować - uspokaja Henryk Pawliński, prezes A.P Jarkon. W zeszły poniedziałek do sądu trafiły akty oskarżenia przeciwko prezesowi i wiceprezesowi spółki. czytaj dalej
      Rozbiegane spojrzenie lidera  
 


Brytyjska grupa New Model Army to kolejna zagraniczna gwiazda Jarocin Festiwal 2009 (17-19 VII). Swój występ potwierdził również polski Myslovitz.
Letni koncert New Model Army („postpunkowej” formacji z Wielkiej Brytanii, od prawie 30 lat kierowanej przez charyzmatycznego lidera - gitarzystę i wokalistę Justina Sullivana) będzie ich drugim występem na festiwalu w Jarocinie.
czytaj dalej
      Ćwierć wieku z tańcem i muzyką  
 Sala widowiskowa Jarocińskiego Ośrodka Kultury od dawna nie widziała takich tłumów, jakie były obecne na koncercie z okazji 25-lecia zespołu Folklorystycznego „Snutki” z Potarzycy.
25. urodziny „Snutków” przyciągnęły do sali JOK-u rodziny, dawnych członków, sponsorów i władze samorządowe. Na scenie zaprezentowały się tancerze oraz muzycy i śpiewacy.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry