18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


AKTUALNOŚCI

      Uruchom firmę na wsi  
 


Małe wiejskie firmy, a także mieszkańcy obszarów wiejskich chcący uruchomić własną działalność gospodarczą, mogą się starać o pieniądze na rozwój.
Jak informują pracownicy Punktu Informacyjnego WRPO w Jarocinie, wnioski o przyznanie pomocy w ramach unijnego programu na lata 2007 - 2013 należy składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniach od 5 maja do 18 maja.
czytaj dalej
      Dzielnica starsza od centrum miasta  
 Pokaz multimedialny, piosenki, wiersze, prelekcja, książka i wreszcie prezenty - tak w telegraficznym skrócie można opisać uroczystą akademię z okazji 790-lecia Ciświcy.
Po wprowadzeniu sztandaru głos zabrała Maria Sobczak, dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Jarocinie. - Pośród Państwa są również osoby wielce zasłużone dla naszego środowiska, dla miasta Jarocina - stwierdziła szefowa placówki, zwracając się do zebranych mieszkańców Ciświcy.
czytaj dalej
      Muzycznie o Wielkim Tygodniu  
 


Dziewięciu muzyków wzięło udział w pierwszym koncercie w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Miał on miejsce w kościele Ojców Franciszkanów w Jarocinie. W tym roku już po raz szósty Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie podjęło się jego organizacji.
Tradycyjnie cykl koncertów tematycznie związany jest z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą. Jarocińska publiczność usłyszała głównie utwory kompozytorów barokowych. Muzycy wykonali dzieła m.in. Jana Sebastiana Bacha i Giovanniego Battisty Pergolesiego.
czytaj dalej
      Aquapark w Jarocinie  
 


9 oferentów ubiegało się o realizację wielomilionowej inwestycji jaką jest budowa Aquaparku w Jarocinie. Wybrano tego, który zaproponował najniższą cenę. Aquapark za „jedyne” 13 milionów 300 tysięcy złotych wybuduje firma Rem-Bud Ryszarda Grzebyszaka z Jarocina. czytaj dalej
      Protestowali w Poznaniu - Przeciwko cięciom w budżecie i zmianom w emeryturach  
 


Jarocińscy policjanci również przyłączyli się do piątkowej manifestacji służb mundurowych w Poznaniu. Przed gmachem urzędu wojewódzkiego było dwóch funkcjonariuszy z Jarocina. Kilka tysięcy mundurowych z całego kraju przemaszerowało ulicami Poznania, aby zwrócić uwagę na swoje problemy.
Pikieta, w której oprócz policjantów brali udział przedstawiciele straży pożarnej, służby więziennej i granicznej wystartowała ze Starego Rynku i udała się w kierunku urzędu wojewódzkiego, gdzie odśpiewano hymn i odczytano pikietę. Mundurowi żądają większych pieniędzy na poszczególne jednostki i nie chcą zmiany obowiązujących praw emerytalnych, które stara się zmienić rząd. Poza tym, mundurowi protestują przeciwko drastycznym cięciom w budżecie. Tylko w wielkopolskiej policji brakuje w tym momencie około 60 mln zł.
W Poznaniu była też niewielka grupa policjantów z Jarocina. - Czterech policjantów zadeklarowało swój udział w manifestacji - mówił ŻYCIU podkomisarz Krzysztof Kebernik, przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Ostatecznie na protest pojechało zaledwie dwóch policjantów z Jarocina. Dlaczego z jarocińskiej jednostki w Poznaniu tak niewielka grupa? Przewodniczący jarocińskich związkowców upatruje odpowiedzi w wieku policjantów. - Młodzież po prostu nie chce protestować, bo ma to głęboko gdzieś. Oni jeszcze na razie nie myślą o emeryturach. W Jarocinie około 40 procent policjantów to młodzież - odpowiada Krzysztof Kebernik. Szef związków mówi, że w Jarocinie sytuacja finansowa jednostki nie jest jeszcze najgorsza. W innych komendach oszczędza się na papierze, tonerach do drukarek. - W Jarocinie nie jest najgorzej, bo poza limitami kilometrów jeszcze nie ma innych problemów. Są piesze patrole, ale jak jest zdarzenie, to trzeba jechać i potem się ze służby rozliczyć. Są oszczędności, ale nie takie, jak gdzie indziej - mówi przewodniczący jarocińskich związków zawodowych policjantów.
(ts)
czytaj dalej
      Jedynka na podium - Gminny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej  
 


Już po raz drugi Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, działający przy Gimnazjum nr 1 w Jarocinie zorganizował Gminny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. To właśnie drużyna gospodarzy okazała się najlepsza i zwyciężyła w konkursie. czytaj dalej
      Bad Brains w Jarocinie  
 


Legendarna hardcore’owa formacja słynąca z łączenia ostrych dźwięków z reggae - amerykańska grupa BAD BRAINS wystąpi w klasycznym składzie na tegorocznym Festiwalu w Jarocinie (17-19 lipca)! czytaj dalej
      „Ten nasz sołtys to... dupa jest”  
 Najbardziej znanym sołtysem w Polsce jest ten z Wąchocka, a jakie zdanie o przedstawicielach swoich wiosek mają mieszkańcy powiatu jarocińskiego? 11 marca w Dniu Sołtysa postanowiliśmy zapytać o to mieszkańców: Cielczy, Komorza, Mieszkowa i Goliny. Co z tego wynikło?
Laurkę swojemu sołtysowi wystawili mieszkańcy Cielczy. - Proszę pana - dobry człowiek, co mogę więcej powiedzieć.... Ważne, żeby zdrowy był, to będzie się wtedy sprawował - skwitowała krótko jedna z mieszkanek wsi. - To, co do niego należy, to robi... Nie mam żadnych zastrzeżeń.
czytaj dalej
      Tuzin piw wart parę tysięcy  
 Grzywna dla sprzedawczyni i wniosek o cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu. Taki los najprawdopodobniej spotka sprzedawcę i właściciela sklepu, w którym nieletni kupowali alkohol. Sprawa wyszła na jaw, gdy policję poinformowała dyrekcja znajdującej się w pobliżu szkoły, do której uczęszczali nieletni „piwosze”.
Prokuratura Rejonowa w Jarocinie skierowała do sądu akt oskarżenia, którym objęto ekspedientkę jednego ze sklepów wielobranżowych w Jarocinie.
czytaj dalej
      Utwardzają, równają, łatają...  
 


Rok rocznie z budżetu gminy wydatkowane są środki na wiosenne „porządki” na drogach asfaltowych jak i gruntowych. W tym roku na” odświeżenie” dróg po okresie zimowym i przygotowanie ich do dalszej eksploatacji gmina wyda ponad 500 tysięcy złotych.
W roku ubiegłym na prace na drogach asfaltowych wydano około 200 tysięcy złotych, na drogach gruntowych o 100 tysięcy więcej, pozimowe oczyszczenie kanalizacji deszczowej pochłonęło około 60 tysięcy złotych. W tym roku będzie podobnie. Wraz z początkiem marca ekipy remontowe pojawiły sie na jarocińskich drogach.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry