21 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Agnieszki, Inezy, Jarosława


AKTUALNOŚCI

      By Chrystus zmartwychwstał w nas  
 


O Wielkanocy, która nie jest tylko pieczeniem babek i przygotowaniem baranków z masła, specjalnie dla czytelników „Życia Jarocina” mówi ks. Grzegorz Chrapla, Misjonarz Świętej Rodziny. Ks. Grzegorz głosił rekolekcje wielkopostne w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Golinie.

Ważną chwilą Triduum Paschalnego jest dla mnie Wielki Czwartek. To tam rozpoczyna się moje wchodzenie w tajemnicę zmartwychwstania Pana Jezusa. To tam przypominam sobie, kim jestem - że jestem kapłanem!
czytaj dalej
      Nie byłem zwierzęciem koncertowym  
 


O prostych piosenkach, chudym portfelu oraz o 14-letnich „licealistkach” ŻYCIE rozmawia z trochę wesołym, trochę smutnym Kubą Kawalcem, gitarzystą i wokalistą zespołu Happysad

Przed chwilą skończyłeś grać swój pierwszy w życiu koncert w naszym małym mieście. Z czym ci się kojarzy nazwa Jarocin?
Wiedziałem, że się o to zapytasz (śmiech). Jestem pierwszy raz w Jarocinie. Nie byłem nigdy bywalcem festiwali. Jak się jeszcze odbywały, to miałem mniej niż 15 lat. więcej...
czytaj dalej
      Jarocin - coś tu nie gra?  
 Gmina Jarocin stara się o przejęcie prowadzenia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Zamiary władz nie przypadły do gustu rodzicom uczęszczających do placówki dzieci. - Po co zmieniać coś, co funkcjonuje od lat i funkcjonuje dobrze. Gmina zlikwiduje, zrobi szkołę niepubliczną i pewnie będziemy musieli płacić czesne - pytali podczas spotkania z burmistrzem rodzice.

- Możecie być tutaj nadal na starych zasadach, ale będzie wam niedługo kapać na głowę - próbował uzasadniać pomysł gminy burmistrz Adam Pawlicki. Na remont pałacu potrzebne jest trzy i pół miliona złotych i gmina nie ma zamiaru remontować budynku, w którym siedzibę ma szkoła prowadzona przez inną instytucję.

Mówi się, że władze gminy Jarocin potrafią jedynie likwidować publiczne szkoły, aby w ich miejscu powstawały placówki niepubliczne prowadzone przez stowarzyszenia. Wyjątkiem od reguły jest sytuacja, gdzie gmina chce prowadzić szkołę, która podlegała do tej pory pod ministerstwo.
czytaj dalej
      Posłanka PiS o „wietrzeniu” urzędów  
 Beata Kempa, posłanka Prawa i Sprawiedliwości odwiedziła w ubiegłym tygodniu Jarocin na zaproszenie komitetu powiatowego PIS. Konferencja z udziałem Beaty Kempy odbyła się akurat tego samego dnia, w którym w jednej z gazet pojawiła się informacja o jej kandydaturze w wyborach do europarlamentu.
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości od razu zdementowała tę informację. - Ten dziennikarz akurat nie zweryfikował tej informacji u źródła i napisał nieprawdę - powiedziała Beata Kempa.
czytaj dalej
      Kasa dla organizacji  
 


Do 24 kwietnia organizacje, fundacje i stowarzyszenia mają czas na złożenie wniosków, jeśli chcą ubiegać się o dodatkowe środki finansowe z budżetu Województwa Wielkopolskiego.
Łącznie na wypoczynek letni dzieci i młodzieży z terenu całego województwa Wojewoda Wielkopolski w budżecie zarezerwował 850 tysięcy złotych. Otwarty konkurs ofert na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa wielkopolskiego dotyczy między innymi kolonii, półkolonii i innych form wypoczynku, które będą realizowane w okresie od 20 czerwca do dnia 31 sierpnia 2009 roku.
czytaj dalej
      Chciał uniknąć zderzenia  
 W piątkowe popołudnie na krajowej jedenastce doszło do kolejnego groźnego wypadku drogowego. Na prostej za Kotlinem czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy ranne osoby, w tym 4-letnie dziecko, zabrano do szpitala w Pleszewie.
Do kraksy doszło na prostym odcinku drogi za Kotlinem w kierunku Pleszewa w piątek około godz. 14.00. Do granicy powiatu jarocińskiego zabrakło kilkuset metrów.
czytaj dalej
      Naprawią most nad Czarnym Rowem  
 


Jeszcze w tym roku przebudowana zostanie droga na odcinku między Niedźwiadami (gm. Jaraczewo, pow. jarociński) a wsią Mchy (gm. Książ Wlkp., pow. śremski). Drogowcy naprawią również most na rzeczce Czarny Rów.
Droga Mchy - Niedźwiady - Borek Wlkp. łączy trzy powiaty: gostyński, jarociński i śremski, a dla mieszkańców gminy Jaraczewo stanowi doskonałe połączenie z Książem Wlkp. i Borkiem Wlkp. - Od długiego czasu użytkownicy drogi narzekali na trudne warunki jazdy spowodowane spękaną nawierzchnią asfaltową, z licznymi wybojami.
czytaj dalej
      Kupią operacyjne stoły  
 


Ponad 3,5 mln zł zainwestuje w tym roku jarociński szpital w wyposażenie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni.
Zakup sprzętu medycznego stanie się możliwy dzięki pozyskaniu dotacji unijnej z Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wniosek o dodatkowe pieniądze jarociński szpital złożył w listopadzie zeszłego roku. Projekt został pozytywnie oceniony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, który przyznał naszej lecznicy ponad 2,7 mln zł.
czytaj dalej
      Tydzień z Białorusinami  
 Po raz kolejny na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół „Dwójki” (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie), w Jarocinie gościła 20 - osobowa grupa uczniów z Państwowego Gimnazjum nr 1 w Stołbcy (Białoruś).
Warto zaznaczyć, że projekt „Tacy sami”, przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół „Dwójki” (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie), którego głównym celem było wzajemne poznawanie się przez młodzież polską i białoruską, zyskał pozytywną opinię Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu” i otrzymał dotację w wysokości ponad 8,5 tys. euro, która umożliwiła jego realizację.

czytaj dalej
      Uchylili drzwi gimnazjalistom  
 


Ponad 200 gimnazjalistów, dwa razy więcej niż w ubiegłym roku, odwiedziło Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach podczas „otwartych drzwi”, które odbyły się w Dniu Wagarowicza.
Już od samego rana przed szkołą panował ogromny ruch. Na parking wjechały wówczas dwie nowe ciężarówki zaprzyjaźnionej ze szkołą firmy logistycznej państwa Gauzów. Gimnazjaliści mogli je zwiedzać do późnych godzin popołudniowych.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry