18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


AKTUALNOŚCI

      Fundacja już nie pomoże  
 


Pięć ton proszku do prania i dwie tony ubrań przyjechały w transporcie z Veldhoven do Jarocina. Niestety, stowarzyszenie, które organizuje pomoc dla ubogich rodzin z terenu powiatu jarocińskiego, planuje zakończyć swoją działalność. 13 maja do Jarocina przyjedzie holenderska delegacja, która na ten temat będzie rozmawiała z Adamem Pawlickim, burmistrzem Jarocina.
W ostatnim transporcie znalazło się 200 paczek z ubraniami dla najuboższych rodzin z terenu powiatu jarocińskiego.
czytaj dalej
      W Tarcach nie kształcą bezrobotnych  
 


Technikum w Tarcach poddaje się twardym rygorom rynkowym. Do niedawna kojarzone przede wszystkim z rolnictwem, teraz stało się nowoczesną szkołą i kształci w zawodach, w których Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie nie notuje bezrobotnych.
Według danych z PUP z 31 grudnia 2008 r., najwięcej bezrobotnych było w następujących zawodach: sprzedawca - 233, ekonomista - 123, kucharz - 101, stolarz - 94, technik mechanik - 51, technik handlowiec - 37, technik technologii drewna - 51.
czytaj dalej
      Uniknijmy tragedii na Parowozowni  
 Kilka dni temu zamontowano gaśnice. Tego samego dnia pojawiły się tabliczki z numerami alarmowymi oraz te wskazujące drogę ewakuacyjną. - Tu jest tak samo, jak w Kamieniu, a może i gorzej. Dopiero po tamtej tragedii zaczęli coś robić - mówi jedna z kobiet mieszkających w budynku socjalnym przy ul. Parowozownia. Tomasz Wawrocki, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego twierdzi, że wcale nie miał obowiązku wyposażenia lokali socjalnych w gaśnice i zrobił to z własnej woli. Po tragedii na Pomorzu zarządcy budynków socjalnych wolą dmuchać na zimne, ale mieszkańcy i tak nie czują się bezpiecznie, tym bardziej, że niedawno straż gasiła pożar w jednym z lokali w tym budynku.
Po tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie przed tygodniem w pożarze budynku socjalnego śmierć poniosło ponad 20 osób, zarządcy oraz nadzór budowlany mają pełne ręce roboty.
czytaj dalej
      Ksiądz zbudował, mieszkańcy rozebrali  
 Kupka piasku, tablica Radlin WKP oraz szerokie schody prowadzące na prowizoryczny peron. Po budynku poczekalni PKP w Radlinie zostało już tylko wspomnienie. Niegdyś pociągi tamtędy przejeżdżały co godzinę. Teraz tylko dwa: rano i wieczorem.
Ciekawostką jest to, że budynek został wybudowany dokładnie pół wieku temu. - Inicjatywy jego budowy podjął się w 1959 roku ówczesny proboszcz naszej parafii. Dokładnie 50 lat później sami mieszkańcy nie umieli uszanować pracy innych i własnymi rękoma zburzyli, rozbierając wszystko, co się da. Od podłogi, aż po sufit - mówi ze smutkiem sołtys Radlina Paweł Wieliński.
czytaj dalej
      Rodzice wolą ministerstwo. Co piąty rodzic wybrał gminę  
 


Zaledwie 40 procent rodziców dzieci uczęszczających do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia wypełniło ankietę przygotowaną przez burmistrza. Zdecydowana większość odpowiedziała, że woli, aby szkoła była nadal prowadzona przez ministerstwo.
Ankieta to wynik spotkania rodziców z władzami gminy, które chcą wziąć szkołę pod swoje skrzydła. Na burzliwym spotkaniu do rodziców nie przemawiały argumenty przekazywane przez burmistrza. Postanowiono więc, aby na anonimowej rodzice mieli odpowiedzieć na pytanie, kogo wolą widzieć w roli organu prowadzącego szkołę muzyczną, ministerstwo czy gminę Jarocin.
czytaj dalej
      Za ładną buzię i ciało. Badania socjologiczne w gminie.  
 W zaledwie dwa tygodnie ankieterzy zapukali do drzwi niemalże tysiąca mieszkańców jarocińskiej gminy, pytali między innymi o ocenę własnej sytuacji mieszkaniowej i zawodowej, ale przede wszystkim o ocenę pracy samorządu gminnego z burmistrzem na czele.
Jak zapowiadaliśmy na naszych łamach w lutym na zlecenie jarocińskiej gminy ankieterzy z Pracowni Badań Opinii Publicznej Społeczności Lokalnej i Rynku przeprowadzili badania socjologiczne. Celem tychże badań było przede wszystkim zebranie opinii mieszkańców na temat życia w gminie, ale również poznanie ich oczekiwań wobec samorządowców.
czytaj dalej
      Wojsko nie zapomina. Komisja wojskowa wzywa przed oblicze  
 


Od 1 kwietnia do dnia 30 czerwca na terenie całej Wielkopolsce przeprowadzana jest ponowna kwalifikacja wojskowa. Co to oznacza? Jeśli masz 24 lata lub mniej możesz ponownie stanąć przed komisją wojskową. Na terenie powiatu jarocińskiego komisja będzie działać do 4 do 29 maja.
- Uspokajam wszystkich, którzy będą musieli stawić się przed komisję. Nikt nie dostanie żadnego biletu czy wezwania do wojska. Każda osoba, która stawi się przed komisją 14 dni od uprawomocnienia się opinii lekarskiej co do kategorii, zostanie przeniesiona do rezerwy. Oczywiście od opinii lekarskiej można się zawsze odwołać - informuje ppłk Andrzej Krupiński, komendant WKU w Kaliszu.
czytaj dalej
      Rumunowi grozi osiem lat. Zarzuty dla sprawcy, który uciekł  
 


Nawet osiem lat w więzieniu może spędzić obywatel Rumunii, który spowodował wypadek drogowy na drodze krajowej nr 11 w Kotlinie. Prokuratura postawiła 50-latkowi zarzuty spowodowania wypadku, którego skutkami była ciężkie obrażenia ciała.
Do wspomnianej kolizji doszło przed dwoma tygodniami w Kotlinie. Ucierpiały wówczas trzy osoby. Obywatel Rumunii choć był sprawcą wypadku, to nie odniósł w nim żadnych obrażeń.
czytaj dalej
      Walczyli o „Maskę Prezentacji Teatralnych"  
 23 zespoły teatralne i prawie 230 młodych aktorów mieliśmy okazję podziwiać podczas XXIX Regionalnych Prezentacji Teatrów Dzieci i Młodzieży Jarocin 2009. W przeglądzie wzięli udział młodzi adepci sztuki teatralnej z południowo-wschodniej Wielkopolski. Uczestnicy finału regionalnego zostali wyłonieni podczas eliminacji rejonowych (Jarocin, Kalisz, Kępno, Krotoszyn, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów i Pleszew).
Powiat jarociński podczas dwudniowej imprezy reprezentowały trzy teatry. Już pierwszego dnia prezentacji na scenie jarocińskiego JOK-u mogliśmy oglądać teatr „Co to?” z Gimnazjum w Żerkowie w sztuce „Piwnica ciotki Stasi” (kat. gimnazja) oraz teatr „Prosto z mostu” z ZS w Wilkowyi - „Fantazja” (kat. gimnazja).
czytaj dalej
      Jest kasa dla "dwójki"  
 


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie to pierwsza publiczna placówka na terenie powiatu, której udało się pozyskać fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Przygotowanie takiego wniosku to nie jest taka prosta sprawa. Pisanie takiego dofinansowania trwa około miesiąca. Jako jedyna szkoła publiczna podjęliśmy taki trud i udało się - mówi Witold Bierła, dyrektor szkoły.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry