18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Śmiertelne wyprzedzanie  
 Jedna osoba zginęła na miejscu, a osiem zostało rannych w wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 11 w Wyszkach. Po kilku dniach w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń zmarła 32-letnia pasażerka busa.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia na krajowej „jedenastce” doszło we wtorkowy poranek. - Około godziny 5:00 na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Wyszki miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący samochodem mercedes podczas wyprzedzania zjechał na lewy pas, gdzie zderzył się czołowo z jadącym od strony Jarocina renault magnum.
czytaj dalej
      Strzelanina w Żerkowie  
 


110 tysięcy złotych padło łupem złodziei, którzy napadli na Bank Spółdzielczy w Żerkowie. Sprawcy wychodząc z budynki ostrzelali policyjny radiowóz, ranili policjanta i uciekli fiatem brava. Do obezwładnienia napastników potrzebna byłą grupa antyterrorystów i wóz bojowy.
Napad rabunkowy w Żerkowie miał miejsce 7 września rano. Trzech zamaskowanych przestępców weszło do siedziby banku. - Natychmiast po informacji na miejsce udali się policjanci z Posterunku Policji w Żerkowie.
czytaj dalej
      Złożyli wieńce ku pamięci  
 


1 września dokładnie w samo południe w 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej delegacja władz gminy Jaraczewo oraz delegacja Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Jaraczewie złożyła wieńce ku pamięci poległych pod obeliskiem w Jaraczewie. czytaj dalej
      Dożynki na nowym stadionie  
 Nowy stadion w Żerkowie w minioną niedzielę po raz pierwszy zapełnił się tłumami mieszkańców nie tylko Żerkowa, ale całego powiatu jarocińskiego. Setki osób wspólnie uczciły Gminno-Powiatowe Święto Plonów. Był tradycyjny obrzęd dożynkowy, występy artystyczne i mnóstwo dobrej zabawy.
Niedzielne uroczystości rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa w Żerkowie, skąd po nabożeństwie barwny dożynkowy korowód przeszedł na stadion. W tym dniu nowy obiekt zyskał swojego patrona, zmarłego w 2009 roku burmistrza Żerkowa, Janusza Jajczyka. Pamiątkową tablicę na stadionie odsłoniła wdowa Irena Jajczyk wraz z obecnym włodarzem gminy Jackiem Jędraszczykiem.
czytaj dalej
      Grzelak będzie woził  
 


Po raz kolejny firma transportowa Eugeniusza i Romana Grzelaków wygrała przetarg na dowozy uczniów do szkół na terenie gminy Żerków na rok szkolny 2010 - 2011. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy transportowe. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej z Leszna za wożenie dzieci zażadało 535.350,96 zł, zaś Usługi Transportowe Grzelaka zaproponowały gminie cenę 518.864,40 zł i od września zajmie się transportem uczniów. czytaj dalej
      Lipny spór  
 Wąska droga, krzywe lipy i wzajemne złośliwości radnych, tak w skrócie wyglądała dyskusja Stefana Taczały i Dariusza Józefiaka w trakcie czwartkowej Sesji Gminy Kotlin.
Podczas ostatniej sesji gminy Kotlin radni pozytywnie zaopiniowali wszystkie projekty uchwał. Sesja przebiegła spokojnie do momentu, w którym radni mogli wygłaszać wolne głosy i wnioski. Rozpoczęła się wówczas wymiana znań pomiędzy radnym Stefanem Taczałą a radnym Dariuszem Józefiakiem.
czytaj dalej
      Osiecka i Dworcowa do remontu  
 2,2 mln zł taki jest wstępny koszt inwestycji przebudowy ulicy Osieckiej i Dworcowej w Mieszkowie. Powiatowi samorządowcy starają się o współfinansowanie 50% wartości przedsięwzięcia. Partnerem powiatu w ubieganiu się o środki unijne jest po raz kolejny Gmina Kotlin, która zabezpieczyła w swoim budżecie 20 tys. zł, a pozostałą kwotę - około 1,1 mln zł wyasygnuje powiat jarociński.
Jeśli wniosek zyska akceptację i unijne dofinansowanie, inwestycja będzie realizowana w pierwszym półroczu 2011 r.
czytaj dalej
      Przeciąganie traktora  
 


Drużyna z Jaraczewa zwyciężyła w corocznym turnieju wsi zorganizowanym z okazji obchodów Dni Ziemi Jaraczewskiej. Zmagania odbyły się w parku im. Powstańców Wielkopolskich.
Jedną z nowych konkurencji było drużynowe przeciąganie ponad 6-tonowego traktora!
czytaj dalej
      Lato z gwiazdami w Żerkowie  
 Ania Wyszkoni, Marek Sierocki, Mariusz Kominek - to tylko niektóre znane nazwiska, jakie pojawiły się na otwarciu basenów w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.
Cykl trzydniowych imprez na rozpoczęcie lata rozpoczął się koncertem Ani Wyszkoni wraz z zespołem. Mimo fatalnej pogody piosenkarka i organizatorzy nie odwołali wieczornego koncertu.
czytaj dalej
      Powódź kosztowała 280 tysięcy  
 


Głównym tematem na ostatniej sesji rady miejskiej Żerkowa, która odbyła się w ubiegły wtorek było sprawozdanie burmistrza Jacka Jędraszczyka z akcji przeciwpowodziowej przeprowadzonej w dniach od 14 do 31 maja.
Szczególne podziękowania za pomoc w akcji przeciwpowodziowej włodarz Żerkowa złożył radnemu i sołtysowi Żernik - Januszowi Szóstkowi.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry