21 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Agnieszki, Inezy, Jarosława


AKTUALNOŚCI

      McDonald’s od 17 grudnia  
 


Mieszkańcy będą wreszcie mogli skosztować Big Maca i innych amerykańskich specjałów. Jarocińska restauracja McDonald’s otrzymała bowiem pozwolenie na użytkowanie obiektu od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Otwarcie nastąpi 17 grudnia.
Dokładnie 27 dni po przyjęciu, na którym otwierano restaurację McDonald’s dla jarocińskich VIP-ów, zostanie ona otwarta dla zwykłych klientów.
czytaj dalej
      Remontujemy kościół nasz  
 Nowe Miasto, Żerków, Jarocin, Golina i Witaszyce - w tych miejscowościach w kończącym się roku dokonano największych inwestycji w kościołach.
Dach w Nowym Mieście. Świątynia pw. Świętej Trójcy jest remontowana przez już trzeciego duszpasterza. Prace zapoczątkował śp. ks. Kazimierz Kasprzak, potem kontynuował jego następca ks. Tadeusz Lorek i wreszcie dzieło dbania o zabytek przeszło na obecnego proboszcza ks. Stanisława Tomalika.
czytaj dalej
      W oczekiwaniu na BigMaca  
 


Jarocińska restauracja McDonald’s została otwarta. Ale tylko dla lokalnych VIP-ów. Zwykli klienci muszą uzbroić się w cierpliwość i marzenia o Big Macu lub shake’u odłożyć nawet na kilka tygodni. Obiekt nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie.
czytaj dalej
      Parking jak Wimbledon  
 


Parking przy budynku geodezji służy nie tylko jako miejsce postoju samochodów. Po godzinach pracy urzędów służy tenisistom - amatorom jako kort tenisowy i staje się miejscem, gdzie pieski załatwiają swoje potrzeby. Zdarzyło się, że zapominalski kierowca musiał wystawić bramę, aby późnym wieczorem wyjechać autem z parkingu. czytaj dalej
      Jędraszczyk zaprzysiężony  
 


Jacek Jędraszczyk został zaprzysiężony jako burmistrz Żerkowa. Przysięgę złożył na ostatniej sesji Rady Miejskiej Żerkowa.

Jacek Jędraszczyk wygrał w przedterminowych wyborach na burmistrza, które odbyły się 25 października. Zdobył wówczas ponad 70 procent poparcia mieszkańców i pokonał kontrkandydata Jacka Kmiecia. Przedterminowe wybory były konieczne ze względu na śmierć dotychczasowego burmistrza Janusza Jajczyka. Po wręczeniu decyzji o wyborze z gratulacjami do nowego burmistrza pospieszył Franciszek Boruta, sołtys Śmiełowa. Najstarszy sołtys wręczył burmistrzowi kwiaty i życzył kontynuowania dobrej drogi, jaką wybrał dla gminy Żerków poprzedni burmistrz.
czytaj dalej
      Wyciągnął z wody trzech kolegów  
 Szymon Drzewiecki, uczeń trzeciej klasy Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie uratował życie trzech młodych mężczyzn. O bohaterskim czynie nie wiedział praktycznie nikt. - To systematyczny, pilny uczeń i bardzo skromny, więc nie dziwi mnie, że nikomu się nie pochwalił - mówi Krystyna Zdeb, wychowawczyni bohatera. Szymon wyciągnął z tonącego w roszkowskim zalewie samochodu trzech kolegów, z których żaden nie potrafił pływać.
Na heroiczny czyn osiemnastolatek zdecydował się późnym wieczorem w piątek, 6 listopada. Sześciu kolegów wybrało się dwoma samochodami na przejażdżkę. Pojechali w okolice Roszkowa.
czytaj dalej
      Z duchem pod jednym dachem  
 Niestworzone historie o duchach i nawiedzonych domach zna każdy. Nie każdy mógł poobcować z siłami nadprzyrodzonymi tak, jak pani Justyna, która twierdzi, że przez dwa lata mieszkała w nawiedzonym przez duchy mieszkaniu. - Słychać było stuknięcia, kroki i czułam wciąż, że nie jestem w tym mieszkaniu sama - opowiada zdenerwowana kobieta.
O tym, dlaczego wyprowadzała się w błyskawicznym tempie, nie powiedziała nawet właścicielowi lokalu, od którego wynajmowała wraz z mężem pokój. - I tak by w to nie uwierzył i spojrzałby na mnie, jak na wariatkę - tłumaczy kobieta.
czytaj dalej
      Podchody listonoszów  
 Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który 26 października odebrał przesyłkę pocztową. Był to rachunek pewnej telefonii komórkowej. Na kopercie istniała adnotacja - opłata pobrana, czyli jej koszt ponosi nadawca. Doręczyciel, który przyniósł list, zażądał jednak od naszego czytelnika 1,70 zł i oznajmił, że jeśli nie zapłaci, to przesyłki nie dostanie.
Nasz czytelnik zapłacił, a w zamian dostał znaczki Poczty Polskiej właśnie o takiej wartości. Znaczków takich jednak, jak się później okazało, nie można kupić w żadnym punkcie pocztowym, są one jedynie w obiegu wewnętrznym operatora narodowego.
czytaj dalej
      Czy to koniec szkoły Idziaka?  
 


Wszystko wskazuje na to, że Niepubliczna Zasadnicza Szkoła Zawodowej Dla Dorosłych założona przez Marka Idziaka nie może funkcjonować bez pieniędzy z subwencji oświatowej. Kuratorium Oświaty w Poznaniu utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję o cofnięciu uprawnień szkoły publicznej. Marek Idziak apeluje do słuchaczy NZSZDD o odbiór dokumentów w swym sekretariacie.
Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu utrzymał w mocy zaskarżoną przez Marka Idziaka decyzję o odebraniu jego szkole uprawnień szkoły publicznej. Decyzję taką podjęło jarocińskie starostwo po wynikach kontroli, jakie przeprowadziło w NZSZDD.
czytaj dalej
      „Schetynówka” ze Schetyną  
 Twórca Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych osobiście przeciął symboliczną wstęgę otwierając tym samym kolejną drogę przebudowaną dzięki środkom z budżetu państwa. Dzięki takiemu finansowemu wsparciu państwa oraz współpracy samorządów i prywatnego przedsiębiorcy przebudowano ul. Dworcową w Golinie.
Nie wszyscy jednak są zadowoleni z efektu oraz przeprowadzania prac drogowych. Grzegorz Schetyna, do niedawna wicepremier w rządzie Donalda Tuska, obecnie przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej był gościem władz powiatu jarocińskiego.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry