18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty

WIEŚCI Z GMIN

      Żerków dla turystów  
 


Rozmowa z Jackiem Jędraszczykiem, burmistrzem Żerkowa

Burmistrz Żerkowa zdradził nam, jak chce zatrzymać powódź, która dotyka mieszkańców gminy co roku oraz zapowiada promocję „Szwajcarii Żerkowskiej” dla turystów.
czytaj dalej
      Nowy wóz strażacki czeka...  
 


…na uroczyste poświęcenie i wprowadzenie do jednostki - tłumaczy wójt Kotlina Mirosław Paterczyk. Dlaczego nowy wóz strażacki nie służy jeszcze kotlińskim druhom w akcjach ratunkowych? czytaj dalej
      Jędraszczyk z poparciem czterech partii  
 


Jacek Jędraszczyk oficjalnie potwierdził swój start w wyborach na burmistrza Żerkowa. Urzędujący włodarz ma poparcie czterech partii, które podpisały porozumienie o starcie w wyborach samorządowych. Kto będzie jego kontrkandydatem do fotela najbardziej malowniczej gminy powiatu jarocińskiego? Na razie nie wiadomo.
Przypuszczenia, że o fotel burmistrza ubiegać się będzie któryś z radnych powiatowych reprezentujących Żerków w Radzie Powiatu okazały się mylne. Ani Zygmunt Meisnerowski ani Zbigniew Kuzdżał nie będą walczyć o władzę w rodzinnych stronach.
czytaj dalej
      Staszak: Krzyż nikomu nie zawadzał!  
 Wacław Staszak z Żółkowa jest od lat walczącym o prawa rolników samotnikiem. Nie ukrywa też sympatii do Radia Maryja oraz ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Tylko nam zgodził się opowiedzieć o swej znajomości z Andrzejem Lepperem. Nie bał się też podzielić uwagami na temat burmistrza Żerkowa Jacka Jędraszczyka.
Wacław Staszak pytany o ostatnie zamieszanie pod pałacem prezydenckim w Warszawie bez ogródek mówi, że zabranie krzyża i przeniesienie go do kaplicy to skandal. - To szydera! On nikomu nie zawadzał.
czytaj dalej
      Nagroda dla wójta  
 Okolicznościowy kryształ i list gratulacyjny z rąk Macieja Kozika, dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych podczas ostatniej sesji rady gminy Kotlin otrzymał wójt Walenty Kwaśniewski. - Nasza organizacja doceniła pracę wójtów, którzy są na swoim stanowisku od pięciu kadencji i od początku współpracują z WOKiSS - mówił dyrektor.
Kotlińska rada gminy do tej organizacji przystąpiła w 1991 roku. WOKiSS jest najstarszą tego typu organizacją w Polsce, która skupia samorządy.
czytaj dalej
      Magicznie z „Magicem”  
 W Chociczy (gm. Nowe Miasto) odbyły się wiejsko - gminne dożynki dla mieszkańców, rolników z terenu gminy Nowe Miasto nad Wartą. Podczas części artystycznej wystąpiły zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście. Gościnny występ dała też kapela biesiadna „Jaraczewioki”.
Prawdziwym hitem wieczoru miały być występ legendarnych zespołów Boney M, oraz szwedzkiego kwartetu - grupy ABBA. Ze sceny - owszem - popłynęły dźwięki największych przebojów tychże grup, ale niestety, nie w oryginalnym wykonaniu. Wieczorem, po występach gwiazd, rozpoczęła się zabawa dożynkowa, do której przygrywał zespół „Magic”.
czytaj dalej
      W Tarcach zdawali najlepiej  
 


Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach po raz pierwszy wysunął się na pierwsze miejsce w powiecie jarocińskim w zdawalności egzaminów zawodowych.
Tarzecka szkoła ze zdawalnością na poziomie prawie 84 procent nieznacznie wyprzedziła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, gdzie egzamin zawodowy zaliczyło 83,6 procenta uczniów.
czytaj dalej
      Teatralnie na koniec wakacji  
 Trzy sierpniowe dni w Żerkowie i Śmiełowie należały do aktorów. Dzięki „Grupie Żerków” i Fundacji „Made In Art” dzieci i młodzież z Gminy Żerków aktywnie spędzili końcówkę wakacji.
Obie organizacje przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Miasta i Gminy w Żerkowie i Mickiewiczowskiego Centrum Artystycznego zorganizowały przedsięwzięcie nazwane „Teatralne Wioski”.
czytaj dalej
      Folklorystycznie i międzynarodowo  
 Po raz drugi do Żerkowa przyjechały zespoły folklorystyczne z różnych stron świata. W tym roku w międzynarodowych warsztatach udział wzięły grupy z Polski, Austrii. Litwy, Turcji i Izraela. Niestety, artyści z Ghany nie otrzymali wiz i ich zabrakło mimo wcześniejszych zapowiedzi.
Międzynarodowe warsztaty folklorystyczne Eurofolk 2010 zorganizowało Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pierwszy koncert odbył się w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym. Wszystkie zespoły zaprezentowały pełny program przygotowany w swoim kraju.
czytaj dalej
      Chopin na rynku  
 


Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego w Gminie Żerków miało wyjątkowo uroczysty charakter. Uczniowie z Żerkowa oraz wiosek z całej gminy przybyli na żerkowski rynek.
Uroczystość prowadziła Dominika Matuszak z Biura Artystycznego „Herold”, które w Roku Chopinowskim organizuje koncerty zatytułowane „Chopin przyjechał”. Głos między innymi zabrał Jacek Jędraszczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Żerków. W przemówieniu inaugurującym rok szkolny 2010/2011 przypomniał wydarzenia z roku 1939 oraz wezwał uczniów do wytężonego wysiłku, by w czerwcu odebrać jak najlepsze efekty swej pracy w postaci świadectw i nagród.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry