21 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Agnieszki, Inezy, Jarosława


AKTUALNOŚCI

      Młodzi twórcy poezji i prozy  
 Dzięki inicjatywie uczniów jak i nauczycieli z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie młodzi poeci i prozaicy mogli zaprezentować swoje szczególne umiejętności. W pierwszej edycji powiatowego konkursu w literackie szranki stanęło około 30 młodych twórców literatury.
W trakcie uroczystej gali wszyscy przede wszystkim podkreślali odwagę młodych twórców, którzy postanowili poprzez swoją twórczość „ujawnić swoje wnętrze”.
czytaj dalej
      Najpierw rada, później prezes  
 


Była szefowa jednego z najlepszych szpitali w Polsce, były minister zdrowia oraz przedsiębiorca z licznymi sukcesami w biznesie - tak przedstawia się charakterystyka rady nadzorczej jarocińskiego szpitala. Zarząd powiatu do składu zaprosił Adelę Gralę-Kałużną, Leszka Sikorskiego oraz Janusza Wojtczaka, który nomen omen pracę w radzie nadzorczej musiał na razie odłożyć na dalszy plan, gdyż wylądował... w szpitalu jako pacjent.
Podczas piątkowej konferencji, na której przedstawiano radę nadzorczą, była na niej obecna zaledwie jedna trzecia składu. W spotkaniu z dziennikarzami oprócz starosty i dwóch członków zarządu powiatu uczestniczyła tylko Adela Grala - Kałużna.
czytaj dalej
      Chciał wrócić, miał marzenia...  
 


Marcin Podemski wyjechał do Anglii cztery lata temu. Szukał lepszego życia, lepszych zarobków i szczęścia. Niestety, 24 latek nie wróci już do Polski. 29 grudnia ubiegłego roku do Jarocina dotarła druzgocąca wiadomość o jego nagłej śmierci. - Mógł żyć, był przecież młody. Tak długo go nie widziałam - mówi ze łzami pani Róża, zrozpaczona matka.

Marcin Podemski od czterech lat mieszkał w angielskim Nottingham. Miasto, w którym żył, leży w środkowej Anglii. W samym mieście żyje około 270 tys. mieszkańców, w tym kilkanaście tysięcy Polaków.
czytaj dalej
      O krok od zamarznięcia  
 Niewiele zabrakło, aby w jednym z domów w gminie Nowe Miasto (pow. średzki) doszło do tragedii. Starsze małżeństwo przebywało kilka dni w wyziębionym mieszkaniu i nie dawało oznak życia. W momencie, gdy straż i policja weszły do ich mieszkania, panowała tam temperatura poniżej zera.
Do tragedii mogło dojść 20 grudnia, gdy na zewnątrz panowały największe mrozy. Termometry wskazywały wówczas mrozy dochodzące do kilkunastu stopni poniżej zera.
czytaj dalej
      7 stycznia wielkie spotkanie kibiców Lecha!  
 


27 grudnia 1918 roku mieszkańcy Wielkopolski rozpoczęli największy zryw niepodległościowy w historii Polski zakończony sukcesem. Doceniają to w szczególności kibice Lecha Poznań, także ci jarocińscy, którzy w jedenastu miejscach na terenie powiatu uczcili pamięć powstańców.
W całej Wielkopolsce setki zniczy zapłonęły na grobach, przy pomnikach i przy tablicach upamiętniających Postanie Wielkopolskie.
czytaj dalej
      W karetkach umierają ludzie!  
 Jarociński szpital i jego sytuacja zawsze była oczkiem w głowie Jana Szczerbania, radnego powiatowego. Właśnie szpitalowi poświęcił większość swojego przemówienia podczas ostatniej w tym roku sesji rady gminy Jaraczewo. - Mamy już ludzi do rady nadzorczej szpitala. Czekamy tylko na opinię minister zdrowia, co do zasiadania w jej szeregach przedstawiciela ministerstwa - mówi Szczerbań.
Jeśli decyzja będzie pozytywna, podana zostanie rada nadzorcza, która z kolei, po ogłoszeniu konkursu, wybierze dyrektora.
czytaj dalej
      Jarociński PWiK najlepszy w kraju  
 


- Jesteśmy bardzo dobrze oceniani na zewnątrz, inni chcą się od nas uczyć, nie mamy się czego wstydzić - z dumą mówił prezes jarocińskiej spółki Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Jerzy Wolski, prezentując statuetkę zwycięzcy w konkursie zorganizowanym przez Bank Ochrony Środowiska „Wygrywasz Ty, wygrywa natura” w kategorii „Inwestor”.
Celem ogólnopolskiego konkursu było uhonorowanie najciekawszych postaw i działań wpływających na poprawę stanu środowiska naturalnego w naszym kraju i poszczególnych regionach.
czytaj dalej
      Nowy szef dzielnicowych  
 Zmiana na stanowisku kierownika Rewiru dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie. Dotychczasowy szef dzielnicowych - asp. szt. Mariusz Krawczyk został oddelegowany do stanowiska kierowania.
Jego miejsce na stanowisku szefa jarocińskich dzielnicowych przejmie st. asp. Maciej Bierła. Swoje obowiązki zacznie on pełnić od 7 stycznia.
czytaj dalej
      Spokojny koniec roku  
 


Dwa ostatnie dni starego roku obfitowały na terenie powiatu jarocińskiego w zdarzenia drogowe. W Jarocinie na ul. Wodnej kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z volkswagenem. W Lisewie kierowca citroena nie dostosował prędkości do panujących warunków i zderzył się z fiatem ducato.
Tego samego dnia na ul. Żerkowskiej doszło do kolizji. Kierowca fiata - mieszkaniec Jarocina spowodował kolizję z renault master.
czytaj dalej
      Urodziny kina Echo  
 Przez ostatnie miesiące jarocińskie kino hucznie świętowało swoje 80-te urodziny. Były spotkania ze znanymi ludźmi związanymi z polską kinematografią. Były projekcje filmów, przedstawienia, koncerty. 20 grudnia, na zakończenie obchodów, uczestnikom imprezy zapewniono również nie lada atrakcje.
Niedzielne uroczystości rozpoczęła projekcja niemego filmu z 1920 r. Edwarda F. Clinea i Bustera Keatona pt. Więzień nr 13 z muzyką doskonałego tapera Leszka Świderskiego w tle.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry