18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


JAROCIN FESTIWAL

      Waszym zdaniem  
 


Mikołaj i Marlena
z Poznania

Jesteśmy na tym festiwalu po raz piąty. Przyjeżdżamy tutaj, ponieważ lubimy słuchać dobrego i dynamicznego rocka. W tym roku z niecierpliwością czekamy na występy takich gwiazd jak: Kumka Olik, Myslovitz, Czesław Śpiewa. Liczymy także, że nie zawiodą nas gwiazdy zagraniczne.
Interesujący może być koncert IAMX z Chrisem Cornerem na czele. Tegoroczna edycja festiwalu pod każdym względem wypada lepiej od zeszłorocznej. Można ze spokojem usiąść na trawie czy wejść z piwkiem pod scenę. Jest więcej luzu.
czytaj dalej
      „Ukryta miłość” armii przedszkolaków. Dzieci na Festiwalu.  
 


Rodzice na placu festiwalowym, pociechy zaś w Radlinie na placu zabaw, w kinie, na basenie - projekt zorganizowania festiwalowego przedszkola pewnie już na stałe wpisze się w program jarocińskiej imprezy. W tym roku po raz drugi Stowarzyszenie „Tęcza” zaopiekowało się dziećmi, których rodzice przyjechali na Jarocin Festiwal 2009. czytaj dalej
      Lament na rynku. Lamentująca Seweryn.  
 


Teatr Polonia Krystyny Jandy gościł w ostatnim dniu Jarocin Festiwal 2009 na jarocińskim rynku. Warszawscy artyści przybyli do Jarocina w ramach projektu „Wielki Teatr w Małym Mieście”, pomysłodawcą którego jest Stowarzyszenie Jarocin XXI. Na scenie wystąpiła m.in. Maria Seweryn, córka Krystyny Jandy. Spektakl „Lament na Placu Konstytucji” to opowieść , bez dodatkowych ozdobników, gdzie główną rolę pełni słowo. czytaj dalej
      Big Beat i generacja 80’ na zdjęciach. Muzeum w duchu festiwalowym.  
 


Do końca lipca w podcieniach Ratusza będzie można oglądać wystawę BIG BEAT. 50 lat rock’n’rolla w Polsce. Plenerowa wystawa towarzyszyła tegorocznemu festiwalowi. Czarno-białe zdjęcia autorstwa Marka Karewicza prezentowane są na kilkunastu planszach rozwieszonych wokół jarocińskiego ratusza. Bohaterami fotografii są artyści tworzący historię polskiego rock’n’rolla - od Niemena, Tadeusza Nalepy, Trubadurów, Breakout po Perfekt, Waglewskiego czy Chylińską. Wielu z nich zagrało przed laty na jarocińskiej scenie. czytaj dalej
      „Echo” Łazarkiewicza. Świetny reżyser patronem jarocińskiego kina  
 


Uczczono pamięć twórcy, dzięki któremu można poznać magię jarocińskich festiwali oraz dzięki któremu nasze miasto nie jest dla nikogo anonimowe. Zmarły w ubiegłym roku Piotr Łazarkiewicz został patronem jarocińskiego kina „Echo”.
Podjęliśmy tę trudną i bardzo kosztowną decyzję o zainwestowaniu miliona złotych. Miasto - jak bez ratusza czy szpitala - bez kina nie ma prawa istnieć. Kiedy budowaliśmy to kino, postanowiliśmy trzecie miejsce w trzynastym rzędzie zostawić na miejsce dla patrona. Kiedy trzynaście miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że zmarł Piotr Łazarkiewicz, nie miałem wątpliwości, że to miejsce jest właśnie dla niego - powiedział Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina podczas uroczystego odsłonięcia tablicy z imieniem patrona jarocińskiego kina. Tablicę odkryto w samo południe, ostatniego dnia Jarocin Festiwal 2009.
czytaj dalej
      Pocieknie po twarzy niejedna łza  
 


Rozmowa z Dominikiem „Armią” Kaczmarkiem, liderem street punkowego zespołu Persona Non Grata,
jedynej kapeli rodem z Jarocina, która wystąpi na Dużej Scenie podczas Jarocin-Festiwal 2009


Jak doszło do tego, że zagracie na festiwalu, i to od razu na tzw. Dużej Scenie?
Myślę, że to już ten czas, by zacząć się pokazywać na tego typu festiwalach. Sądzę, że to, iż gramy na Jarocin-Festiwal 2009 oznacza, że nas doceniono. Poza tym jest to jakby kontynuacja trasy promującej naszą płytę „Brudny ulic smak”. Ja zresztą grałem z Personą na Jarocin PRL Festiwal 2005. Wtedy zespół był w trakcie rozpadu, ale wziąłem muzyków z zaprzyjaźnionych kapel i wystąpiliśmy. Było wesoło. Kto pamięta, ten wie. Koncert, który zagramy w tym roku, będzie zupełnie inny.
czytaj dalej
      Świeża porcja nieświeżego grania  
 


Rozmowa z zespołem Rockaway, laureatem nagrody publiczności Jarocin Festiwal 2008

W ubiegłym roku zdobyliście nagrodę publiczności Jarocin Festiwal. Czy zmieniło to cokolwiek w Waszym życiu?
Sukces w Jarocinie dał nam wiele optymizmu i radości. Jeszcze bardziej się do siebie zbliżyliśmy jako kumple. Również dzięki nagrodzie publiczności na Jarocin Festiwal 2008, mamy teraz więcej wspólnych pomysłów i motywacji do grania.
czytaj dalej
      Dziewictwo straciłem na festiwalu.  
 


Rozmowa z Czesławem Mozilem, który wraz ze swoim projektem Czesław Śpiewa przygotował na jarociński festiwal specjalny występ. Zagra i zaśpiewa z utworzonym w tym celu dziewięcioosobowym składem.


Rozmawiamy kilka dni po śmierci Michaela Jacksona. Wiem, że m.in. dla Ciebie była to bardzo ważna postać…
Informacja o śmierci legendy muzyki pop była dla mnie pewnego rodzaju szokiem, wprowadziła mnie w smutny nastrój. Michael Jackson to postać, która już za życia stała się legendą. To, co ten człowiek zrobił dla muzyki, na pewno zasługuje na to, by przeszedł do historii...
czytaj dalej
      Proces Armii w Jarocinie  
 


Rozmowa z TOMASZEM BUDZYŃSKIM, liderem zespołu Armia, który podczas festiwalu w Jarocinie chce zaprezentować cały materiał z najnowszego albumu „Der Prozess”

]Jak doszło do tego, że zespół Armia zaśpiewa z Dziećmi Jarocina, czyli z podopiecznymi festiwalowego przedszkola? Czy to był wasz pomysł?
Z inicjatywą wyszli organizatorzy festiwalu. Uznaliśmy, że to jest bardzo fajny pomysł. Zespół Armia wystąpi razem z dziećmi w jednej piosence. Będzie to „Ukryta miłość” z płyty „Pocałunek mongolskiego księcia”. Na krążku w chórkach śpiewały dzieci z Arki Noego, z kolei podczas koncertu zaśpiewają Dzieci Jarocina.
czytaj dalej
      JAROCIN FESTIWAL 2009  
 


Od piątku do niedzieli trwa Jarocin Festiwal 2009! Zobaczcie szczegółowy plan festiwalu, aby sprawdzić jakich zespołów możecie posłuchać i w jakich godzinach!
ZAGRANICZNE GWIAZDY JF 2009: 17 lipca, doors open godz. 16.00: 19:40 - 20:40 Ignite, 22:30 - 23:30 Bad Brains, 00:00 - 01:15 Editors
18 lipca, doors open godz. 16.00: 22:30 - 23:30 New Model Army, 00:00 - 01:15 I AM X
19 lipca, doors open godz. 16.00: 19:40 - 20:40 T(I)NC, 00:45 - 02:15 Animal Collective
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry