18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


AKTUALNOŚCI

      Sanitariusz jak lekarz?  
 


Skarga na jarociński szpital - Oddalona

Oficjalnych przeprosin opublikowanych na łamach prasy żąda od Szpitala Powiatowego sp. z o. o. mieszkaniec Jarocina. Jego żona straciła nagle głos, ale nikt na izbie przyjęć nie udzielił jej pomocy. Mało tego - nasz rozmówca uważa, że personel nawet nie pokusił się o sprawdzenie, co dolega jego małżonce, a decyzje lekarskie podejmował szeregowy sanitariusz. To pierwsza skarga, jaka wpłynęła do szpitala, odkąd jest on spółką. Zarząd uznał ją za bezzasadną.
czytaj dalej
      Kierowcy - na bruk. Ratownicy - za kółko  
 


GPS zastąpi doświadczonego kierowcę karetki

Nawet 11 pracowników Zespołów Ratownictwa Medycznego 1 marca może otrzymać wypowiedzenia z pracy w Szpitalu Powiatowym sp. z o. o. w Jarocinie. Zamiast trzy-, do wyjazdów będą kierowane zespoły dwuosobowe. - Taka decyzja naraża życie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu - mówią Życiu Jarocina ratownicy z jarocińskiego pogotowia. - Będziemy zatrudniać tyle osób, na ile nas stać. Jeśli kogoś nie stać na mercedesa, powinien jeździć maluchem - odpowiada dr Adela Grala-Kałużna, z zarządu spółki Szpital Powiatowy w Jarocinie.
czytaj dalej
      I... „nie pluć na godło”  
 


Kartony wypełnione po brzegi dokumentami z jarocińskich festiwali z lat 80. i początku 90. odnaleziono w magazynie Jarocińskiego Ośrodka Kultury.

- Przez ponad 25 lat leżały zakurzone w magazynie JOK-u. Najcenniejsze znaleziska to teczki z ocenzurowanymi tekstami zespołów występujących w roku 1984 - mówi Robert Kaźmierczak, odpowiedzialny za tworzenie Spichlerza Polskiego Rocka, gdzie ma ostatecznie trafić znalezisko. Pieczęcie Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk (UKPiW), czyli organu cenzury, widnieją m.in. na tekstach zespołów T. Love, Siekiera, Madame, Made in Poland, Izrael czy Moskwa. W niektórych przypadkach cenzorzy dokonywali ingerencji w tekst. Tak się stało chociażby z piosenką T. Love „Wychowanie”, w której pracownik UKPiW wykreślił cały refren: „Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Nie deptać flagi i nie pluć na godło. Trzeba też w coś wierzyć i ufać. Ojczyznę kochać i nie pluć na godło”. Z kolei w utworze „Piwko dla wojska” zespołu Siekiera, na cenzurowanym znalazło się tytułowe „wojsko”, które skreślono wszędzie tam, gdzie się pojawiało w tekście.
czytaj dalej
      SMS na Strugałę?  
 


Dariusz Strugała, włodarz Jaraczewa ma szanse zostać wójtem roku 2010. Strugała został bowiem zgłoszony do konkursu organizowanego przez Agencję Programów Rolnych TVP. Wójt Jaraczewa znalazł się w dziesiątce finalistów i jako jedyny reprezentuje województwo wielkopolskie. Plebiscyt „Wójt Roku 2010” odbędzie się za pomocą głosowania sms-owego. Aby zagłosować na Dariusza Strugałę, należy wysłać sms o treści 6, pod numer 7120. Głosowanie potrwa do 1 marca, a ogłoszenie i wręczenie nagród odbędzie się 5 marca w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie.
(em)
czytaj dalej
      Agros-Nova sprzedała zakład  
 


Agros-Nova Sp. z o.o., do której należą marki m.in. Tarczyn, Łowicz czy Fortuna sprzedała zakład w Kotlinie. Nowym właścicielem kotlińskiej fabryki został Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw „Kotlin” Sp. z o.o. Krzysztofa i Piotra Grzegorczyków, właścicieli Przetwórni Owoców
i Warzyw „Fructon” z Kalisza.
czytaj dalej
      Zalewani przez ścieki  
 


Mieszkańcy Wilkowyi zalewani są przez cofającą się kanalizację

- Nie damy się spławić! - krzyczeli na spotkaniu wiejskim podtopieni przez ścieki mieszkańcy Wilkowyi.
- Ostrzegałem przed zalaniem i zalecałem podłączenie się do zbudowanej tam kanalizacji deszczowej - odpowiada Jerzy Wolski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.
czytaj dalej
      Budżet uchwalony  
 


SESJA RADY GMINY JARACZEWO

Radni gminy Jaraczewo podczas ostatniej sesji zgodnie podjęli wszystkie uchwały zawarte w porządku obrad. Głównym punktem, nad którym głosowali rajcy było uchwalenie budżetu gminy na 2011 rok. - Specjalnie nie uchwaliliśmy budżetu do końca grudnia. Nie spieszyliśmy się tak, jak niektóre gminy. Uznałem, że lepiej, żeby nowi radni mieli okazję zapoznać się z tym budżetem, zasadami, według których się go tworzy. Tym bardziej, że ustawodawca w tym roku przewidział wydłużenie terminu uchwalenia budżetu do końca lutego. Myślę, że wyjdzie to wszystkim na dobre - mówił wójt Jaraczewa, Dariusz Strugała.
czytaj dalej
      Nie użyję obosiecznego miecza  
 


Rozmowa z Mirosławem Paterczykiem, wójtem gminy Kotlin

Od grudnia jest pan wójtem gminy Kotlin. Zaaklimatyzował się pan już w nowej pracy?

Zarówno struktura organizacyjna oraz znajomość z pracownikami nie jest mi obca. W kwestii organizacyjnej cały czas się docieramy i ustawiamy pracę urzędu, w taki sposób, aby pracowało się dobrze urzędnikom oraz, aby czuli się tu dobrze odwiedzający.
czytaj dalej
      Gibasiewicz odchodzi  
 


- Zostawiłem tu kawał swojego życia i serca. Wiele się przez ten czas nauczyłem, przede wszystkim tego, jak w krótkim czasie można zbudować prężnie działający sektor komunalny i poczynić duże inwestycje - żegnał się z radnymi Witosław Gibasiewicz na ostatniej sesji rady miejskiej. czytaj dalej
      "Goło i wesoło"  
 
NAJLEPSZA POLSKA
KOMEDIA TEATRALNA
"GOŁO I WESOŁO"
12.02.2011 Jarociński Ośrodek Kultury
godz. 17.00


www.wojart.pl

Królikowski (Kusy z Rancza) Zbrojewicz (Grucha z Chłopaki nie płaczą) Andrzejewski (z serialu Majka) Sapryk (z Pieniądze to nie wszystko) na golasa w Jarocinie! Zapraszamy!!

"Goło i wesoło" - to opowieść o kilku bezrobotnych mężczyznach z małego miasteczka, którzy postanawiają założyć grupę striptizerską i zarabiać na występach dla miejscowych kobiet. Panowie z "Napalonych nosorożców" - bo tak nazywa się grupa - swoje opory przełamują na naszych oczach. I to jak!

To trzeba zobaczyć!!!

Obsada:
Olga Borys/Alżbeta Lenska, Andrzej Andrzejewski, Henryk Gołębiewski, Jacek Lenartowicz/Jacek Kopczyński, Paweł Królikowski, Mirosław Zbrojewicz, Radosław Pazura, Tomasz Sapryk

Bilety w cenie 95 zł
Dystrybucja: Ewa Andrzejczak tel. 516 194 699
Agencja Artystyczna "WojArt" Agnieszka Wojtkowiak – tel. 602 267 421


Zapraszamy serdecznie!

filmik:
http://www.wojart.pl/pl/spektakle/1-golo-i-wesolo.html
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry