21 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Agnieszki, Inezy, Jarosława


AKTUALNOŚCI

      Burmistrz wrócił do pracy  
 


- Jak państwo widzicie czuję się już znacznie lepiej i mogłem wrócić do swoich obowiązków burmistrza. Wbrew temu, co mówią niektórzy wciąż jestem burmistrzem Jarocina, zresztą dopiero niedawno były wybory. Zamierzam pełnić swoje obowiązki, jak dotychczas, przez ostatnie 8 lat. - mówi burmistrz Adam Pawlicki.
czytaj dalej
      Przygotowanie do małżeństwa  
 


Benedykt XVI opowiedział się przeciwko ułatwieniom w dopuszczaniu do sakramentu małżeństwa, a także przy orzekaniu jego nieważności.

Wezwanie Ojca świętego
Podczas styczniowej audiencji dla członków Roty Rzymskiej* Benedykt XVI zwrócił uwagę na zbyt, łatwe jego zdaniem, dopuszczanie do sakramentu małżeństwa. - Nikt nie może domagać się prawa do ceremonii ślubnej - oświadczył Benedykt XVI. - Trzeba starać się, na ile to możliwe, o przerwanie błędnego koła, do jakiego często dochodzi między pewnym z góry dopuszczeniem do małżeństwa, bez odpowiedniego przygotowania oraz bez poważnej oceny spełnionych wymogów, przewidzianych do jego udzielenia - mówił Benedykt XVI. Papież zachęcił do skutecznych działań duszpasterskich, by zapobiec zawieraniu sakramentu małżeństwa, który potem może okazać się sakramentem nieważnym. Błędem jest według Benedykta XVI zbyt łatwe dopuszczanie do małżeństwa, bez odpowiedniego przygotowania.
czytaj dalej
      Andrzej Owczarek nie żyje  
 


W wieku 62 lat zmarł Andrzej Owczarek, twórca planetarium w Potarzycy, wielki miłośnik kosmosu. Został pochowany na jarocińskim cmentarzu. Pożegnały go liczne delegacje oraz wszyscy, którzy podziwiali jego niezwykłą pasję. czytaj dalej
      Ludzie sądzą, że są mądrzejsi od króla Salomona  
 


O proboszczu, który miał „ciężką nogę”, o tym jak kierowcy ukarani mandatem nie rozpoznają swoich dzieci na zdjęciu, o tym, jak strażnicy traktowali się nawzajem wysokim napięciem i dlaczego komendant zrobił się wiotki ŻYCIE Jarocina rozmawia z Krzysztofem Adamiakiem, komendantem Straży Miejskiej w Jarocinie.

Nie używacie fotoradaru. Kiedy znowu straż miejska będzie robić zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość?

Rzecz wygląda tak, jak gdyby nasi ustawodawcy nie odróżniali fotoradarów mobilnych od stacjonarnych. Chodzi też o kwestie oznakowań, w którym miejscu stoi fotoradar. Odpowiednio wcześniej - przed fotoradarem powinien być widoczny znak informacyjny z napisem - FOTORADAR.
czytaj dalej
      Lewicowiec od serca  
 


O tym, dlaczego Mikołaj Kostka nie będzie dobrym burmistrzem i dlaczego Jarocin powinien wyszarpywać miliony rozmawiamy z Henrykiem Dudziakiem, wieloletnim działaczem Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W ubiegłym tygodniu odbyła się konwencja powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Jarocinie, na której pana nie było...

Nie było mnie, bo nie otrzymałem zaproszenia czy zawiadomienia. Od pewnego czasu nie wiem nawet, jaki jest mój status w SLD.
czytaj dalej
      Mamy szybciej wracają do pracy  
 


Rozmowa z Bożeną Kubacką, dyrektor wydziału oświaty
i spraw społecznych w urzędzie miejskim w Jarocinie

Dlaczego w naszym mieście nie ma żłobka? Jest oddział żłobkowy, ale nie ma żłobka.

Żłobek w Jarocinie zlikwidowano na początku lat 90. 4-5 lat temu, kiedy dyrektor przedszkola przy ulicy Hallera, w którym mieścił się zlikwidowany żłobek, zgłaszała że rodzice pytają o opiekę dla najmłodszych dzieci, w odpowiedzi na to zapotrzebowanie, utworzono tam oddział żłobkowy.
czytaj dalej
      W pogoni za żłobkiem  
 


Jestem mamą trojga dzieci. Miałam ten luksus, że mogłam zostać z dziećmi w domu i sama się nimi opiekowałam. Zastanawiam się jednak, co bym zrobiła, gdybym musiała wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy? W Jarocinie nie ma żłobka, jest tylko jeden oddział żłobkowy. Jak sobie radzą jarocińskie mamy, które wracają po macierzyńskim do pracy? czytaj dalej
      Mandaty wygasi wojewoda  
 


Na X sesji rady nie doszło do wygaszenia mandatów radnego i burmistrza Adama Pawlickiego. Sytuacja znów była patowa. Radni komitetu Ziemia Jarocińska byli przeciwni wygaszeniu mandatu burmistrza, czego chciała tzw. opozycja, a w przypadku wygaszenia mandatu radnego Pawlickiego było dokładnie odwrotnie. czytaj dalej
      Spółki nie stać na fundusz socjalny  
 


Rozmowa z Marcinem Jantasem, prezesem spółki Jarocin Sport.

Dzień dobry. A gdzie pan wiceprezes Danielczyk? Spodziewałem się, że porozmawiam z obydwoma prezesami Jarocin Sport. To z panem Danielczykiem telefonicznie umawiałem się na rozmowę...
Wiceprezes Danielczyk złożył w piątek (18 lutego przyp. T.S.) rezygnację z funkcji wiceprezesa. Obowiązuje nas jednak nadal stosunek pracy i przez miesiąc obowiązuje go okres wypowiedzenia. Z racji niewykorzystanego urlopu, jaki miał pan wiceprezes, w marcu nie będzie już przychodził do pracy.
czytaj dalej
      Dobrze wygląda tylko z zewnątrz. Praca w AQUAPARK i JAROCIN SPORT  
 


Zastraszanie i wzajemne donoszenie na współpracowników. Takie zarzuty przedstawiają pracownicy spółki Jarocin Sport, którzy zgodzili się opowiedzieć nam o ciężkim losie załogi w tej prężnie rozwijającej się spółce gminnej. Załoga zrzekała się funduszu świadczeń socjalnych. Oficjalnie z dobrej woli. Nieoficjalnie ze strachu przed utratą pracy. czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry