Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Seweryn, Paweł

ŻYCIE SPORTOWE

Giezek w kadrze Polski

Trener kadry narodowej MTB Andrzej Piątek podał skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy MTB, które w dniach 16-18 maja zostaną rozegrane w niemieckim St. Wendel. Ten europejski czempionat jest jedną z eliminacji krajowych do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W kadrze zabrakło Anny Szafraniec, która nie wystartuje w St. Wendel z powodów zdrowotnych. Na zgrupowanie pojechała za to Karolina Giezek z UKS-u „Trójki” Jaromy Jarocin.

Tuż przed powołaniami do kadry, zawodnicy jarocińskiego klubu wzięli udział w pierwszej edycji Bank BPH Grand Prix MTB, która odbyła się w Szczawnie Zdrój (wcześniej wyścig pod nazwą Skoda Auto). Podczas pierwszego w tym roku wyścigu na starcie stanęła rekordowa ilość 420 zawodników i zawodniczek.
Rywalizację juniorek wygrała Anna Kowalczyk z UKS-u Jelcz Laskowice. W końcu kwietnia startowała ona w Pucharze Świata w Niemczech, gdzie zajęła 22. miejsce. W niedzielę pokonała dwie zawodniczki z Jarocina. Karolina Giezek była druga, a Weronika Rybarczyk trzecia. Po zawodach Bank BPH Grand Prix MTB w Szczawnie Zdroju, trener polskiej kadry w kolarstwie górskim Andrzej Piątek ogłosił skład na Mistrzostwa Europy, w której znalazła się Karolina Giezek, a blisko niej była Weronika Rybarczyk, która być może już niedługo ponownie dostanie szansę od Piątka. - Już przed tymi zawodami było powiedziane, że trener kadry bierze dwie czołowe zawodniczki z tego turnieju. Tak się stało, że w tej dwójce znalazła się właśnie Karolina - mówi z dumą Szymon Gruchalski. Jarocinianka na niemieckim obozie z kadrą przebywa już od poniedziałku, a jej trener dołączył do niej w piątek. - Osobiście będę śledził jej dokonania w Niemczech - dodaje. W szczawnickich zawodach udział wzięli także inni podopieczni Szymona Gruchalskiego. Wśród juniorek młodszych w barwach jarocińskiego klubu, pod nieobecność Lidki Stefańskiej, wystartowała Joanna Owczynników. - Joasia miała małe problemy z rowerem, ale dzielnie walczyła i ostatecznie ukończyła zawody na siódmej pozycji. Wśród juniorów wystartowali: Krystian Kaczmarek był 26., Mateusz Kaczmarek - 34. i Adam Kaczmarek - 23. - wśród młodzików.
(mp)

czytaj dalej

Nareszcie!

Na ciężką próbę wystawili piłkarze Jaroty swoich kibiców, którzy od początku rundy czekali zwycięstwo swoich pupili. Podopieczni „Czestera” w Ciechocinku zagrali bardzo dobre spotkanie i potwierdzają, że miejsce w czubie tabeli to nie przypadek. Ze „snu zimowego” przebudzili się Maciej Manelski i powracający po urazie Marcin Hercog, dla których były to najlepsze występy piłkarskiej wiosny 2008.

- W meczu z Wami liczymy chociaż na remis. Wiemy, że nie wiedzie się wam ostatnio, więc jesteśmy pełni nadziei - mówił jeden z kibiców Zdroju, tuż przed pierwszym gwizdkiem. Na trybunach stadionu w Ciechocinku zasiedli także rodzice Radosława Hołubca, którzy przyjechali specjalnie dla niego z rodzinnej Ostródy.
Hercog - Manelski
atakiem marzeń?
Od pierwszych minut spotkania dobrą wymianą piłek popisywali się Marcin Hercog i Maciej Manelski, którzy w tym meczu z konieczności tworzyli dwójkę napastników. Na prawej pomocy wystąpił z kolei Damian Kosiński, który może nie zagrał olśniewająco, jednak walczył o każdą piłkę często zagrywając je do swoich kolegów. Z powodu nadmiaru żółtych kartoników w meczu ze Zdrojem nie mogli wystąpić Piotr Garbarek i Bartosz Rymaniak. Za „Garbusa” na środku obrony wystąpił Krzysztof Czabański. Trzeba uczciwie przyznać, że zawodnik mający za sobą występ w młodzieżowej reprezentacji Polski zagrał całkiem dobre spotkanie. Na prawej stronie „Czester” desygnował do gry Dawida Piróga, dla którego był to debiut w pierwszym składzie w barwach Jaroty w III lidze. - Myślę, że nie zagrałem źle. Może początek był trochę nerwowy, bo myślisz żeby nie zrobić błędu. Jednak po upływie czasu było coraz lepiej. Generalnie zagraliśmy dobre spotkanie - ocenił po meczu swoje poczynania i kolegów Piróg.
Po kilku ciekawych i szybkich akcjach piłkarzy z Jarocina, do głosu doszli gospodarze. W 11. minucie do piłki na 16. metr wybiegł Radosław Hołubiec. „Radzio” wybił futbolówkę głową tak niefortunnie, że podał ją wprost pod nogi rywala. Roman Maciejak, który był najpewniejszym punktem w drużynie Zdroju, bez zastanowienia oddał strzał na bramkę Hołubca. Jarociniacy mieli dużo szczęścia, bo piłka minimalnie przeleciała nad pustą bramką.
„Żółtko” dla
rezerwowego
„Goryla”
Chwilę później ten sam napastnik oddał strzał na bramkę Jaroty i na tym skończyły się ataki Zdroju w pierwszej połowie. W 25. minucie bardzo groźnym zagraniem w pole karne popisał się Maciej Manelski, ale gotowego do wpakowania piłki do bramki Hercoga, uprzedził obrońca. Chwilę później rzut rożny wykonywał Mariusz Grzegorzewicz. W zamieszaniu na siódmym metrze doskoczył Waldemar Kruk. Piłka po jego strzale uderzyła jeszcze golkipera miejscowych i wpadła do bramki.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 54. minucie Maciaszek oddał bardzo groźny strzał na jarocińską bramkę. Z trudem wyciągnął się do niej Hołubiec i szczęśliwie wypiąstkował ją na rzut rożny. W 64. minucie było już 2:0 dla gości. Najlepszy w zespole Jaroty, Maciej Manelski popędził prawą flanką i oddał silny strzał w długi róg bramki Zalewskiego. Po tym trafieniu piłkarze z Jarocina spokojnie kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku. Choć Zdrój miał kilka przebłysków, to ostatecznie nie zdobył gola. W ostatniej minucie spotkania bezmyślnym zachowaniem popisał się Bartosz Gajewski, który siedząc na ławce rezerwowych rzucił niewybredny komentarz w kierunku arbitra. Ten bez wahania podbiegł i pokazał „Gorylowi” żółty kartonik.
Podopiecznych Owczarka czeka kolejny pracowity tydzień. Najpierw w czwartek do Jarocina zawita zespół Regi Meridy Trzebiatów, a w niedzielę Jarota udaje się w daleką podróż do Polic na mecz z tamtejszym KP. Na bezpośrednią relację z tego spotkania zapraszamy do radiojarocin.com oraz na www.jarotajarocin.com.
(mp)

Kolarskich emocji nie braknie

Na nudę w majowy weekend nie będą mogli narzekać fani kolarstwa. Zarówno pierwszego, jak i trzeciego maja, na terenie powiatu jarocińskiego przewidziano bowiem dwie imprezy, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych kibiców dwóch kółek.
Pierwszego dnia majowego weekendu ulicami Jarocina ruszy III Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Jarocina im. Bolesława Hradeckiego. Kolarze wystartują z rynku i pojadą ulicami: Wrocławska, Hallera i Śródmiejską. W zmaganiach wezmą udział dzieci 7-10 lat oraz żak, żaczka, młodzik, młodziczka, junior młodszy, junior, elita mężczyzn oraz kobiety open, posiadający licencje. Zawodnicy kat. junior, junior młodszy, elita mężczyzn oraz kobiety open za pierwsze miejsce otrzymują nagrody pieniężne, miejsca 2-3 nagrody rzeczowe. We wszystkich kategoriach za miejsca 1-3 zostaną wręczone puchary burmistrza Jarocina. Organizatorami wyścigu są: Urząd Miejski w Jarocinie: MLUKS Victoria w Jarocinie, Wielkopolski Związek Kolarski w Kaliszu. Telefon kontaktowy: Jerzy Jakubowski 0-603/ 058-737, Robert Mikler 0-669/998-710 lub Grzegorz Osuch 0-603/354-340.
Dwa dni później, 3 maja w Jaraczewie odbędzie się kolejny wyścig. Kolarze będą walczyć o Puchar Wójta Gminy Jaraczewo. Prawo startu mają zawodnicy i zawodniczki w kategorii młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza, posiadający aktualne badania lekarskie i zgodę rodziców lub prawnych opiekunów na udział w wyścigu. Na starcie zawodów mogą stawić się także zawodnicy i zawodniczki w kategorii amator cross, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów nie posiadający licencji kolarskiej. Zgłoszenia należy przesyłać na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie (tel./fax (62) 740-80-32, lub e-mail: gok@jaraczewo.pl) w terminie do 25 kwietnia. Dyrektorem rajdu jest Jan Tomczak.