18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Witczak: Stać nas na grę w „okręgówce”  
 


Choć początek sezonu w wykonaniu Błękitnych Sparty Kotlin nie należał do najlepszych, to podopieczni Zdzisława Witczaka po rundzie jesiennej zajmują siódme miejsce w tabeli. - Jeśli chodzi o drużyny z powiatu, to łatwo zauważyć, że jesteśmy najmłodszą i najbardziej perspektywiczną - mówi trener Błękitnych Sparty Kotlin.

Początek rundy jesiennej należał do Błękitnych, którzy w pierwszym meczu odesłali z kwitkiem Victorię Skarszew.
czytaj dalej
      Ruszył unihokej  
 Rozgrywki w Unihokeja zostały zainaugurowane w miniony piątek w ramach Wielkopolskich Młodzieżowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pierwsze na plac wyszły dziewczęta ze Szkół Podstawowych. Na zawody przyjechało osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

Wszystkie drużyny rozgrywały spotkania każdy z każdym i z każdej grupy awansował zwycięzca.
czytaj dalej
      Na początku byłem załamany...  
 
Rozmowa z Radosławem Hołubcem, bramkarzem Jaroty Jarocin

Minionej rundy nie możesz zaliczyć do udanych. Większość czasu spędziłeś w gabinetach lekarskich. Powiedz, co się dokładnie stało?
Do dziewiątej kolejki było wszystko w porządku. Później przyszedł ten feralny trening. Pamiętam jak dziś, był czwartek, zwykła rozgrzewka przed zajęciami z piłką. Przy jednym z ćwiczeń zblokował mi się staw kolanowy. Jeszcze tego samego dnia z trenerem pojechaliśmy do lekarza Lecha Poznań. Diagnoza była jednoznaczna - zabieg artroskopii w celu usunięcia łąkotki! Cztery dni później byłem po zabiegu. Na początku byłem załamany, ponieważ każda ingerencja lekarzy to przecież nic dobrego, ale na szczęście udało mi się wrócić do zdrowia i pomóc drużynie w dwóch ostatnich meczach.

Mimo tego, że o kulach to odwiedzałeś stadion przy ulicy Sportowej i kibicowałeś swoim kolegom...
Już taki jestem - bez piłki nie mogę długo wytrzymać. (śmiech) Tak więc nawet o kulach musiałem udać się na stadion i oczywiście choć tylko na trybunach, to byłem razem z drużyną.
czytaj dalej
      Iwona Tobolska: Liczymy na medal  
 


Razem z Grażyną Kędziorą została pani laureatką medalu za zasługi za działalność na rzecz sportu. Impreza wręczenia odbyła się w auli AWF-u w Poznaniu.
Tak. Medal został przyznany z nadania Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” w Poznaniu.
czytaj dalej
      Ping-pongowy maraton w „1”  
 Przez trzy dni tenisiści stołowi walczyli o awans do Finału Wojewódzkiego Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody po raz 10. rozegrano w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, prowadziła je Iwona Tobolska, a sędziowali uczniowie III klasy Technikum Informatycznego.

W pierwszym dniu przy tenisowych stołach rozegrano Mistrzostwa Powiatu, a w kolejnych dniach Finały Rejonu Poznań Teren Wschód Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym.
czytaj dalej
      Testy, testy  
 


Czesław Owczarek nie próżnuje. Ledwo zakończyła się runda jesienna, a trener Jaroty zaprosił na testy zawodników, których wcześniej upatrzył, jeżdżąc po całej Wielkopolsce. Do Jarocina przyjechał nawet Hiszpan, podobno wychowanek FC Barcelony. Gabriel Batalla Puyuelo okazał się jednak wielką pomyłką.

- Puyol to to nie jest - mówili żartobliwie kibice zebrani na trybunach w mroźne, sobotnie południe.
czytaj dalej
      SMEKTAŁA JEDNAK DO PIASTA  
 


Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin i Lechia Gdańsk - to zespoły, które za wszelką cenę chciały mieć w swoich szeregach Jakuba Smektałę. W ciemno snajpera z Jarocina wziął beniaminek ekstraklasy Piast Gliwice. - W tym tygodniu jestem umówiony z działaczami Piasta na konkretne rozmowy. Nie będziemy mu robić przeszkód, to dla niego szansa - mówi Ryszard Grzebyszak, prezes Jaroty Jarocin. czytaj dalej
      „Piłkarskiej spółki” na pewno nie będzie  
 


Jarota Jarocin
Początek i koniec każdego sezonu w jarocińskim klubie piłkarskim wygląda podobnie. Zarząd czeka na ruch ze strony burmistrza, a piłkarze nie wiedzą, czy wybiegną na boisko. Wbrew temu, co mówiły obydwie strony jeszcze w lipcu tego roku, Jarociński Klub Sportowy od rundy wiosennej nie będzie spółką akcyjną, a jedynie stowarzyszeniem. W ostatnim tygodniu pojawiła się także informacja, że ze sponsorowania klubu chce się wycofać Ryszard Grzebyszak.

Przypomnijmy. Już latem sytuację w klubie musiał ratować burmistrz Pawlicki, który po burzliwych dyskusjach z zarządem doszedł do porozumienia i podczas jednej z konferencji prasowej oznajmił - Gramy dalej! Jesteśmy w II lidze. Spotkałem się z zarządem i prezesem klubu. Odbyłem z nimi dyskusję na temat klubu i uważam, że powinniśmy kontynuować drugą ligę w Jarocinie. Wymaga to przebudowania klubu, bo nie może być, jak jest teraz. Nie może być to też tylko na utrzymaniu prezesa Grzebyszaka i gminy Jarocin. Doszliśmy do wniosku, że jak najszybciej trzeba utworzyć spółkę akcyjną - mówił z dumą Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.
czytaj dalej
      Drugie i trzecie dla Jarocina  
 


Już po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Polski Oldboyów w Pool bilarda. „Starsi panowie” po 40-stce zjechali do Łodzi, aby walczyć o miano najlepszego. Wśród nich nie mogło zabraknąć Andrzeja Nowaka, który jest jednocześnie organizatorem całego cyklu czempionatu.

W trzydniowych rozgrywkach rywalizowano w trzech odmianach pool bilarda: 8, 9 i 14/1. Zmagania wygrał Tomasz Malinowski z Łodzi, który do domu wrócił z trzema medalami, pucharami za tytuły mistrza Polski, Prezesa Polskiego Związku Bilardowego oraz dla najlepszego zawodnika mistrzostw.
czytaj dalej
      „Piłkarskiej spółki” na pewno nie będzie  
 


Początek i koniec każdego sezonu w jarocińskim klubie piłkarskim wygląda podobnie. Zarząd czeka na ruch ze strony burmistrza, a piłkarze nie wiedzą, czy wybiegną na boisko.

Wbrew temu, co mówiły obydwie strony jeszcze w lipcu tego roku, Jarociński Klub Sportowy od rundy wiosennej nie będzie spółką akcyjną, a jedynie stowarzyszeniem. W ostatnim tygodniu pojawiła się także informacja, że ze sponsorowania klubu chce się wycofać Ryszard Grzebyszak.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry