19 listopada 2018
Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Seweryn, Paweł


ŻYCIE SPORTOWE

      Adamkiewicz znów najlepsza  
 


270 zawodników z całej Wielkopolski wystartowało w V Poznańskim Turnieju Gwiazdkowym w taekwondo olimpijskim. W zawodach wzięły udział kluby z Poznania, Tarnowa Podgórnego, Kiekrza, Swarzędza, Pawłowic, Długie Stare, Wrześni, Środy Wielkopolskiej oraz dwunastoosobowa reprezentacja Białych Tygrysów Jarocin.

Po raz kolejny najlepiej z zawodników Białych Tygrysów zaprezentowała się Patrycja Adamkiewicz. Bezapelacyjnie zwyciężyła w dwóch konkurencjach sprawnościowych oraz zajęła trzecie miejsce w poomse.
czytaj dalej
      Grają dalej  
 


Dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego i chłopcy z Zespołu Szkół nr 1 w Jarocinie będą reprezentować powiat jarociński w Półfinale Rejonu w piłce siatkowej. Drużyny te wygrały Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w siatkówce.

Rywalizacja w piłce siatkowej wśród jarocińskich szkół średnich toczy się od września.
czytaj dalej
      Rozmowa z Piotrem Kędzią, trenerem GKS  
 Trzecie miejsce po rundzie jesienniej to bardzo dobry rezultat. Spodziewał się pan tak dobrego wyniku?
Wiedziałem, że będziemy w czubie, bo wierzyłem w nasz zespół. Trzecie miejsce, jak na beniaminka, to bardzo dobry rezultat, ale z drugiej strony zawsze pozostaje pewien niedosyt. Do czasu, kiedy nie zaczęły się studia i nasi zawodnicy nie rozjechali się na zajęcia, nie było problemów, bo wygrywaliśmy wszystkie mecze.
czytaj dalej
      Mistrzyni Europy w Golinie  
 


Gimnazjaliści i ich młodsi koledzy oraz koleżanki z golińskiej podstawówki wzięli udział w spotkaniu z Marią Liktoras, Mistrzynią Europy w siatkówce w roku 2003.

- Zaczęłam trenować w wieku 13 lat. Wcześniej biegałam i pływałam. Trener zaproponował mi przyjście na treningi siatkówki, bardzo mi się to spodobało, między innymi dlatego, że chodziły tam razem ze mną moje koleżanki - mówiła siatkarka.
czytaj dalej
      Jaraczewo powalczy o awans?  
 


Gminny Klub Sportowy z Jaraczewa przeszedł prawdziwą metamorfozę. Z przeciętnego B-klasowca stał się liczącą siłą w kaliskiej klasie A. Podopieczni Piotra Kędzi po rundzie jesiennej zajmują wysokie, trzecie miejsce i zapowiadają, że to jeszcze nie wszystko.

Zarząd klubu zadbał o najmniejsze szczegóły. Od szalików, strony internetowej, aż po dobrą współpracę z władzami gminy. Pięknieje też boisko sportowe w Noskowie, gdzie rozgrywa swoje mecze GKS. Niestety, nie doceniają tego miejscowi kibice, których zaledwie garstka przychodzi na spotkania rewelacyjnego beniaminka.
czytaj dalej
      To była prezentacja!  
 Takiej imprezy nie powstydziłaby się najlepsza grupa kolarska w Polsce. Prezes, trener i sponsorzy „Trójki” stanęli na głowie, aby goście, którzy przybyli do jarocińskiej restauracji „Fiesta”, mogli dowiedzieć się tego, co udało się dokonać w 2008 roku. A było na co popatrzeć!

Na ponad godzinną prezentację przyjechało dwóch gości specjalnych. Pierwszym był, jak na razie najlepszy wychowanek jarocińskiego klubu - Maciej Paterski. Zawodnik włoskiej grupy kolarskiej Basso di Piave nie zapomniał o swoich byłych promotorach. Podczas przywitania, zawodnik wręczył prezesowi klubu pamiątkową koszulkę z wyścigu Tour de L’Avenir.
czytaj dalej
      Ryba” nową liderką „Trójki” Jarocin  
 


Podczas uroczystego zakończenia sezonu, trener przedstawił liderkę swojego teamu. W sezonie 2009 będzie nią Weronika Rybarczyk. Po odejściu Karoliny Giezek, to właśnie „Ryba” będzie na czele „trójkowiczów”. Z jakim skutkiem? Przekonamy się już wkrótce.

Weronika uprawia kolarstwo górskie i szosowe od kilku lat. Na początku była to zabawa i powodowana ciekawością forma spędzania wolnego czasu.
czytaj dalej
      Problemów Jaroty ciąg dalszy  
 Aż pięciu zawodników nie zobaczymy w barwach Jaroty w rundzie wiosennej. Zarząd klubu zdecydował się rozwiązać umowy z Maciejem Piątkiem, Maciejem Sowińskim, Michaelem Olakitan Sannim. Do innego klubu, wypożyczony zostanie Paweł Kryś. Jak mówi oficjalny komunikat klubu to wszystko z powodu niespełnienia przez tych zawodników pokładanych w nich nadziei sportowych.

Ponadto klub nie zdecydował się na przedłużenie okresu wypożyczenia Artura Pawlaczyka ze Sparty Oborniki.
czytaj dalej
      Bez medalu na własnym terenie  
 


Miał być medal Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Niestety, zarówno drużyny ZSP nr 1 jak i ZSO zajęły odległe 5-6 miejsca.

Zawody rozegrano 4 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.
czytaj dalej
      Rozmowa z Aleksandrą Dawidowicz  
 


Aleksandra Dawidowicz, 10 zawodniczka podczas górskiego wyścigu kolarskiego Pekin 2008

Jak zmieniło się twoje życie od czasu igrzysk olimpijskich?
Myślę, że ja się nie zmieniłam. Tak przynajmniej uważam, ale nie wiem, jak inni to postrzegają (śmiech). Jeśli chodzi o moje życie, to nadal studiuję, nadal czuję się taką samą córeczką, koleżanką, jaką byłam.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry