18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Mistrz z Annapola  
 


Grzegorz Zieliński z Annopola zwyciężył w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Jarocińskiego w Grze Karcianej „KOP”. Drugie miejsce zajął Grzegorz Skrzypczak (Borek Wielkopolski), trzecie Tadeusz Staszak (Raszewy). Zawody rozegrano 22 lutego w restauracji „Camea”.
W zmaganiach karcianych rywalizowało 60 osób z: Jarocina, Żerkowa, Borku Wielkopolskiego, Kobylina, Piasek, Radlina, Strzelec Wielkich, Raszew, Jutrosina, Witaszyc, Godurowa, Łobza, Wilkowyi, Wysokotówka, Bieździadowa, Zakrzewa, Żernik. Turniej rozgrywany był systemem kołowym.
czytaj dalej
      Z A-klasy do IV ligi?  
 Darek Małecki z GKS Jaraczewo i Arek Kowalczyk z Polonii Żerków zostali zaproszeni na testy do IV-ligowego Płomyka Koźminiec. Przebywali tam do końca stycznia. Z przygotowaniami do rundy rewanżowej ruszyły już wszystkie amatorskie ekipy reprezentujące nasz powiat w kaliskiej klasie A.
TAD BUD Gladiatorzy Sierszew Pieruszyce
Pod koniec ubiegłego roku w Sierszewie odbyło się spotkanie zawodników trenera oraz osób, które wspierają finansowo zespół Gladiatorów.
czytaj dalej
      „Siatkarz” na deskach  
 


14 lutego zawodnicy Siatkarza rozegrają ostatni mecz w tej serii. Podopieczni Leszka Smoczyńskiego podejmować będą UKS „RATAJE - ZSO 4” Poznań. Wydawało się, że po wygranej z LUKS „Wilki” Wilczyn 3:2 wszystko wróci do normy i znów będziemy oglądać walecznych siatkarzy.
Niestety, mijający sezon nie należał do jarociniaków szczęśliwy i w dalszym ciągu okupują dolne miejsca w tabeli.
czytaj dalej
      Mistrzostwa taekwondo  
 


MUKS Białe Tygrysy Jarocin zaprasza na I Mistrzostwa Jarocina Dzieci Przedszkolnych w Taekwondo Olimpijskim. Zmagania odbędą się w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, ul. Kościuszki.
PROGRAM ZAWODÓW: Sobota, 7 lutego
czytaj dalej
      Piekarz pomoże klubowi  
 


- Awans naszego klubu do pierwszej ligi spinningowej spowodowało duże zainteresowanie sponsorów chcących wspierać nas w tych zmaganiach - mówi Rafał Kusyk z Jar-Fisha Jarocin.
Podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego, które odbyło się 25 stycznia w sali konferencyjnej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, obecny zarząd dostał pełne poparcie i zgodę na następną kadencję od członków klubu.
czytaj dalej
      Zapisy do Coca-Cola Cup  
 Po raz kolejny uczniowie szkół z całej Polski zagrają o wyjazd na mecz ligowy jednego z czołowych klubów europejskich. Od kwietnia do czerwca sportowcy w wieku 12-15 lat będą walczyć o miano najlepszej drużyny piłkarskiej w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja.
W drugiej połowie stycznia dyrektorzy oraz nauczyciele wychowania fizycznego z 15 tys. szkół podstawowych i gimnazjalnych w Polsce otrzymają pocztą informacje o turnieju oraz formularze zgłoszeniowe.
czytaj dalej
      Gospodarze najlepsi  
 


Osiem zespołów reprezentujących szkoły nr 1 Koźmin, nr 3 Koźmin, Siedlemin, Prusy, Obrę Starą, Borzęcice i dwa zespoły gospodarzy wystartowało w I Turniej Przyjaźni w halowej piłce nożnej.
Zgodnie z regulaminem w celu wyrównania szans szkoły z Goliny i Koźmina mogły reprezentować uczniowie z klas V i młodsi a pozostałych szkół o rok starsi z klas VI i młodsi.
czytaj dalej
      Starcie przy stole  
 


Osiem zespołów chłopców i sześć zespołów dziewczyn zmierzyły się w drużynowych mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym szkół podstawowych. Zawody odbyły się 21 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wilkowyi. Sędzią głównym zawodów był Marek Tobolski.
Awans do mistrzostw rejonu uzyskały po dwie najlepsze szkoły w każdej kategorii.
czytaj dalej
      Gminny „szach i mat”  
 22 zawodników z terenu gminy Kotlin wzięło udział w turnieju szachowym, który został rozegrany w Szkole Podstawowej w Parzewie. Klasyfikacja zawodników odbywała się w czterech kategoriach wiekowych.
W rankingu szkół podstawowych najlepszy okazał się Adrian Matuszczak z Magnuszewic.
czytaj dalej
      Procent dla sportu  
 


Nawet o kilkanaście tysięcy złotych można wesprzeć swój ukochany klub przekazując 1% swojego podatku. Jak to zrobić? To proste. Składając zeznanie podatkowe za rok 2008 wystarczy zaznaczyć w nim Organizację Pożytku Publicznego, którą chcemy wspomóc.
Do niedawna, aby przekazać część należnego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego podatnik musiał osobiście dokonać wpłaty darowizny na rachunek bankowy konkretnej organizacji, a dopiero później wpłaconą kwotę wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry