18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Szkolenie wędkarzy  
 W dniach od 16 do 28 lutego odbyła się kolejna edycja młodzieżowego kursu wędkarskiego organizowanego i prowadzonego przez klub wędkarski JAR - FISH Jarocin. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu po trzy godziny, czyli łącznie sześć spotkań.
W zajęciach wzięło udział 21 dzieci i młodzieży z gminy i powiatu Jarocin. Podczas zajęć zapoznano się z historią wędkarstwa,
czytaj dalej
      Pod koszem najlepsi  
 


Koszykarze z jarocińskiego Gimnazjum nie mają sobie równych. Najpierw w półfinale rejonu Poznań - Wschód w Śremie ograli swoich rówieśników ze Środy Wielkopolskiej 28:41. Najlepiej w zespole z Jarocina zaprezentował się Krzysztof Martuzalski i Maciej Chomik, którzy razem w tym meczu zdobyli ponad 30 punktów.
Trzeci pojedynek pomiędzy gospodarzami ze Śremu i drużyną jarocińską okazał się więc meczem o pierwsze miejsce.
czytaj dalej
      Marcin Hercog: Zmieniłem swoje myślenie  
 


Wywiad z Marcinem Hercogiem, nowym kapitanem Jaroty Jarocin

Porozmawiajmy najpierw o tym, że zostałeś nowym kapitanem Jaroty. Wyjaśnij może kibicom jak do tego doszło?
Wybory odbyły się na obozie przygotowawczym w Gostyniu. W związku z tym, że z kapitańskiej opaski zrezygnował Grzegorz Idzikowski, potrzebne były wybory. Każdy z zawodników dostał karteczkę i miał na niej wypisać cztery nazwiska. Ten piłkarz, który dostał najwięcej głosów, został kapitanem. Pozostała trójka wchodziła do rady drużyny.
czytaj dalej
      To już 25. bieg. Brawa dla organizatorów!  
 Tomasz Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego wygrał XXV Ogólnopolski Otwarty Bieg Zimowy im. Mariana Michalskiego. Organizatorem zawodów było Ognisko TKKF Trucht - Wspólny Dom przy SML-W w Jarocinie. Najlepszym wśród jarociniaków był ponownie Jakub Musiał, który na metę dobiegł na 10. pozycji. W stawce nie zabrakło też kobiet, a najlepszą z nich okazała się Karolina Rakieć z Kalisza.
Warto przypomnieć, że ubiegłoroczny bieg wygrał Maciej Muślewski z Poznania, który w tym roku był trzeci. Wspomniany Musiał w porównaniu z ubiegłym biegiem spadł o pięć pozycji.
czytaj dalej
      Jarota II Koźminiec?  
 


Bramka: Szymon Dutkiewicz, obrona: Bartosz Wojtczak, Dawid Guźniczak, Wojtek Figan, pomoc: Krzysztof Matuszak, Paweł Kryś, atak: Dawid Cieślak i Damian Baran - to lista byłych piłkarzy Jaroty Jarocin, którzy znajdują się w kadrze Płomyka Koźminiec. Jeśli dodamy także, że szkoleniowcem ekipy jest Maciej Dolata, to można śmiało powiedzieć, że IV-ligowiec z Koźmińca staje się drużyną rezerw Jarocinskiego Klubu Sportowego.
- To, czy to dobry ruch tych młodych zawodników, okaże się za pół roku. Niektórzy zawodnicy wrócą, a niektórzy nie. To bardzo indywidualna sprawa, choć moim zdaniem każdy z tych zawodników powinien grać tak długo w zespole juniorów, jak długo pozwala mu na to jego wiek.
czytaj dalej
      Nowy klub, nowy trener...  
 


Hubert Bedyński został nowym szkoleniowcem jarocińskiego klubu rugby. Od początku bieżącego roku klub oficjalnie rozpoczął swoją działalność pod nazwą Rugby Klub SPARTA Jarocin. Wcześniej drużyna rugby była zarejestrowana jako sekcja przy klubie ULKS IPPON Jarocin.
Nowy opiekun Sparty Jarocin jest absolwentem AWF Poznań oraz byłym zawodnikiem Posnanii Poznań. Posiada on uprawnienia instruktora rugby, choć jest w trakcie studiów trenerskich na trenera II-klasy rugby. Bedyński jest także sędzią ligowym rugby na poziomie I ligi.
czytaj dalej
      Bedyński: Zapraszam wszystkich kibiców!  
 Rozmowa z nowym trenerem jarocińskich rugbystów Hubertem Bedyńskim

Praca w Jarocinie to twoja pierwsza poważna praca trenerska. Mimo młodego wieku zarząd klubu postanowił ci zaufać.
Miałem już oczywiście styczność z pracą z młodzieżą. Opiekowałem się już rugbystami na obozach, pojedynczych zajęciach.
czytaj dalej
      Absolwenci na sportowo  
 


W piątek 20 lutego podczas ferii zimowych odbył się II turniej piłki siatkowej dla absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Golinie. Zmagania sportowe miały miejsce w sali gimnastycznej.
Podobnie jak przed rokiem, każdy zespół mógł składać się z uczniów kończących szkołę w tym samym roku.
czytaj dalej
      Ligowcy ruszyli  
 Ruszył kolejny sezon w II Polskiej Lidze Bilardowej. Jak informuje związek, mimo nieciekawej sytuacji gospodarczej w naszym kraju nie słabnie zainteresowanie współzawodnictwem w tych rozgrywkach.
W samej II lidze, w dziewięciu grupach łącznie wystąpi aż 48 ekip, co jest prawdziwym rekordem frekwencji. Nowością jest, że po raz pierwszy drużyny zagrają w odmianę 10-bil.
czytaj dalej
      Gwiazdy pomogą w zbiórce  
 


Gramy dla Darii - pod takim hasłem już 14 i 15 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim odbędzie się turniej piłkarski połączony z akcją zbiórki pieniędzy dla Darii Gabryelczyk, której główną dolegliwością jest artrezja dróg żółciowych.
Na jej tle wystąpiła marskość wątroby, co z uwagi na naturalny przebieg choroby sprawi, iż Daria będzie musiała przejść niezwykle kosztowny zabieg przeszczepu wątroby. Patronat nad imprezą objęło Życie Jarocina i Życie Wielkopolski.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry