18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


JAROCIN FESTIWAL

      Kurowicki:Festiwal zaprogramował mnie muzycznie  
 Rozmowa z Maciejem Kurowickim, wokalistą i liderem zespołu Hurt

Z zespołem Hurt wystąpiłeś w Jarocinie w 2006 r. Czy trafiłeś tu kiedykolwiek jako widz?
W 1985 r. znalazłem się z mamą w obozie dla uchodźców pod Rzymem we Włoszech. Trochę wbrew swojej woli. Potem trafiłem do Kanady. Do początku lat 90. mieszkałem właśnie tam. Kiedy w 1988 r. przyjechałem na wakacje do Polski, trafiłem m.in. na festiwal w Jarocinie. To był moment, w którym następowało moje programowanie muzyczne.
czytaj dalej
      Festiwal 2010:Młode kapele  
 CO.IN
CO. IN to zespół z Wrocławia. "CO.IN to pomysły, możliwości i umiejętności - "Plan B" w pełni to potwierdza" – Gazeta Wyborcza
"Industrialny rozpierdol - tak mogłaby brzmieć najkrótsza rekomendacja nowego materiału Co.In. Wysluchałem go dziesiątki razy i przyznam, ze jestem zdumiony. Jestem zdumiony koncepcja. Jestem zdumiony profesjonalizmem. Jestem zdumiony jakością. Jestem zdumiony dostępnością.” – Gery.pl
czytaj dalej
      Staszczyk:Z rock`n`rollem nigdy nie jest łatwo  
 Rozmowa z Zygmuntem Staszczykiem, liderem i wokalistą zespołu T.Love.

W Jarocinie na festiwalu zagrałeś wiele koncertów. Czy któryś z nich utkwił ci jakoś szczególnie w pamięci?
Moim zdaniem najlepsze festiwale były do 1985 r. Do Jarocina po raz pierwszy przyjechałem w 1981 r. z moim ówczesnym zespołem Opozycja. Później już z T.Love w 1984 r., 1985 r. i 1986 r. Bardzo dobry koncert zagraliśmy w 1984 r. Oczywiście, jak na nasze umiejętności muzyczne. Materiał z tego występu został później przez nas wydany na takiej chałupniczej kasecie pt. „Nasz bubelon”.
czytaj dalej
      Festiwal 2010:Gwiazdy Festiwalu  
 GALLOWS
Zespół Gallows powstał w 2005 r. w angielskim Watford. Założony został przez wokalistę Franka Cartera i gitarzystę Laurenta Barnarda. Specyficzną nazwę członkowie zespołu tłumaczą mrocznym poczuciem humoru. Uwagę jarocińskiej publiczności przykuje zapewne wokalista kapeli – Fran Carter, który dwa lata temu podczas koncertu w Reading pozwolił się koledze wytatuować na oczach widowni. - Gallows nie jest moim życiem. To hobby, za które mi płacą. Zajmuję się tatuażem artystycznym - to zawsze będzie moje najważniejsze zajęcie.
czytaj dalej
      Grabowski:Rządzili nami kompletni idioci  
 Rozmowa z Krzysztofem Grabowskim, autorem tekstów i perkusistą Dezertera.

Ponoć ostatnio bardzo rzadko ostatnio występujecie na żywo. Czym to jest spowodowane?
Rzadko koncertujemy, ponieważ nagrywamy płytę. Zrobiliśmy sobie jesienią zeszłego roku przerwę, aby przygotować nowe utwory. Wiosną weszliśmy do studia, więc jesteśmy już w trakcie nagrywania płyty. Oczywiście znaleźliśmy czas na próby. W tym i przyszłym tygodniu na próbach przećwiczymy te piosenki, które chcemy zaprezentować w Jarocinie.
czytaj dalej
      Chrzanowski:Nagrywałem koncerty na kasetach  
 Rozmowa z Jackiem Chrzanowskim, basistą zespołów Hey i Dezerter, w przeszłości Kolaborantów.

W Jarocinie na festiwalu występowałeś wielokrotnie jako muzyk. Czy wcześniej byłeś tu jako słuchacz?
Pierwszy raz w Jarocinie byłem w 1985 r., jako zupełnie młody człowiek. Miałem wówczas 15 lat. Następnie byłem w 1986 r., a później dopiero w 1988 r. Wtedy już jako muzyk zespołu Kolaboranci.
czytaj dalej
      Festiwal 2010: Imprezy towarzyszące  
 30 lat festiwalu w obiektywie
W drugi dzień Jarocin Festiwal 2010, 17 lipca, na jarocińskim Rynku otwarta zostanie wystawa plenerowa „30 lat – jarociński festiwal”. Ekspozycję będzie można podziwiać do połowy sierpnia. Na piętnastu modułach przedstawiona będzie historia festiwalu w latach 1980 – 1994. Ostatni moduł stanowić będzie najnowszy rozdział w historii Jarocin Festiwal - od jego reaktywacji w 2005 r. aż do dziś. Na tę wyjątkową ekspozycję składają się zbiory archiwalne Muzeum Regionalnego w Jarocinie oraz materiały udostępnione przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
czytaj dalej
      Hołdys:Jarocin musi promować świeżą krew  
 Rozmowa ze Zbigniewem Hołdysem, guru polskiej muzyki rockowej, który wystąpi wraz z zespołem T. Love na Jarocin Festiwal 2010

Jak pański kręgosłup, bo ostatnio miał pan problemy z tą częścią ciała. Rozumiem, że już wszystko w porządku i wystąpi pan na festiwalu w Jarocinie?
Nic nie wskazuje na to, abym miał nie wystąpić. Z kręgosłupem walczę już od kilku lat. Natomiast wiem, że wykonuję z T. Love chyba dwie piosenki, więc to cierpienie nie będzie aż tak uciążliwe.
czytaj dalej
      Piekarczyk:Obudziłem się na środku stadionu  
 Rozmowa Markiem Piekarczykiem, wokalistą TSA

Chciałbym, aby przybliżył pan naszym czytelnikom historię swojego dołączenia do zespołu TSA, gdyż nie wszyscy pamiętają, że ta kapela wygrała Jarocin w 1981 r. bez pana, grając muzykę instrumentalną.
Ja ich słyszałem wcześniej w Nysie na przeglądzie młodych kapel, gdzie znalazłem się w tzw. złotej dziesiątce wyróżniających się wokalistów. Ja wówczas śpiewałem z zespołem Sektor A.
czytaj dalej
      Festiwal starych zgredów. Legendy nie da się zabić, czyli subiektywnie o „rytmach”.  
 


- Jesteśmy stare zgredy, ale jesteśmy szczęśliwi, że urodziliśmy takie dziecko jak wy - zwrócił się do publiki ze sceny Tomasz Lipiński, lider obchodzącego w Jarocinie 30-lecie Tiltu. I to właśnie „stare zgredy” z Tiltu, Acid Drinkers, Armii czy Kazika Na Żywo zagrały najlepsze koncerty podczas Jarocin Festiwal 2009, a nie rozreklamowane „gwiazdy” z Zachodu. czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry