18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Zawody w Mieszkowie  
 


W Mieszkowie odbył się I Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szachy Warcaby im. Józefa Paluszkiewicza. Organizatorem turnieju był LZS „Sokół” w Mieszkowie. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i dorośli (rodzice, nauczyciele, absolwenci).
W pierwszej kategorii Oliwia Kropska wywalczyła pierwsze miejsce.
czytaj dalej
      Chciałam rzucić rower!  
 


Rozmowa z Karoliną Giezek, byłą zawodniczką UKS „Trójka” Jarocin, obecnie Kaliskie Towarzystwo Kolarskie

Zanim przejdziemy do tematu głównego naszej rozmowy, musisz przyznać, że ubiegły rok w twoim wykonaniu był całkiem niezły? Wyjazd na mistrzostwa Europy, później medal podczas mistrzostw Polski.
czytaj dalej
      Super Amanda!  
 Prawie osiem tysięcy zawodników z 28 państw wzięło udział w Interional Swim Meeting Berlin 2009. Do zawodów na 50 - metrowym basenie zgłoszona została Amanda Pawlicka z jarocińskiej „Piranii”.
Pawlicka wystartowała na czterech dystansach: 200 metrów zmiennym, 100 i 200 metrów „żabką”, 100 metrów „delfinem”. - Już w ubiegłym roku planowaliśmy wystartować w tych zawodach.
czytaj dalej
      Szachy  
 


W niedzielę, 15 marca w Mieszkowie odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego, Szachów i Warcabów im. Józefa Paluszkiewicza. Patronat nad imprezą objął burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki oraz Życie Jarocina.
Organizatorem zawodów był Ludowy Zespół Sportowy „Sokół” Mieszków oraz Urząd Miejski w Jarocinie.
czytaj dalej
      Nauczyciele najlepsi  
 


Drużyna złożona z nauczycieli z terenu powiatu jarocińskiego okazała się najlepsza podczas Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Jarocińskiego, który odbył się w jarocińskim „ogólniaku”.
W zmaganiach wystartowało sześć ekip, które podzielone zostały na dwie grupy.
czytaj dalej
      Sportowa „piątka”? I to już od września!  
 


Plany są ambitne. Z jednego rocznika młodzieży grającej w piłkę, pierwszą drużynę Jaroty ma zasilać sześciu, siedmiu „gotowych” zawodników. Jak to zrobić? - System, który chcemy wprowadzić, opiera się na na zasadzie współpracy urzędu miejskiego, klubu i Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie - mówi Tomasz Kosiński, koordynator szkolenia grup młodzieżowych w jarocińskim klubie.
Właśnie w jarocińskiej „piątce” od września ruszają dwie klasy sportowe. Szkolenie będzie zaczynać się od czwartej klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
czytaj dalej
      Nikt nie mówił, że droga do celu będzie łatwa  
 Rozmowa z Najpopularniejszym Sportowcem Ziemi Jarocińskiej Jakubem Osuchem, kolarzem jarocińskiej Victorii

Właśnie zostałeś wybrany najpopularniejszym sportowcem Ziemi Jarocińskiej w 2008 roku. Jak się czujesz z tym tytułem?
Muszę przyznać, że jestem zaskoczony i szczęśliwy. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i nie spodziewałem się, że uda mi się wygrać.
czytaj dalej
      Dobry występ PUKS-u  
 


W Siedlikowie, Koźminie i Nietążkowie odbyły się turnieje w tenisie stołowym. W imprezach tych dobrze zaprezentowały się tenisistki należące do Parafialno - Uczniowskiego Klubu Sportowego „Święty Marcin” w Jarocinie.
W III okręgowym turnieju klasyfikacyjnym „żaków” w Siedlikowie Katarzyna Jerzyniak zajęła miejsce 5.
czytaj dalej
      Hoffmann z rekordem Polski  
 


Dwa złote i jeden brązowy medal przywiózł z XVIII Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, jarociński policjant Józef Hoffmann. Zawody odbyły się siódmego marca w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. W zmaganiach udział wzięła rekordowa liczba 171 zawodników z Polski, w tym również kilka osób między innymi z Włoch, Francji i innych krajów Europy. Ustanowiono 33 rekordy, w tym 32 halowe i 1 w rzucie ciężarkiem.
Już na dystansie 200 metrów jarociński policjant pokazał, że nie miał sobie równych. Z czasem 25.11 wygrał bieg, pokonując drugiego na mecie - Chabraszewskiego z Goleniowa.
czytaj dalej
      Jest kasa na sport  
 


Odpowiednio 20 i 17 tysięcy złotych trafią do Jarocińskiego Klubu Sportowego Pirania oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Tęcza im. Macieja Kostki. Łącznie jarocińskie stowarzyszenia sportowe dostały od ministra sportu i rekreacji w ramach otwartego konkursu na realizację zajęć sportowo - rekreacyjnych dla uczniów blisko 40 tys. zł.
Dofinansowane wnioski ukierunkowane są na realizację programów Powszechnej Nauki Pływania.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry