18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Pech Gladiatorów  
 


Piłkarze Gladiatorów Sierszew w osiemnastej kolejce kaliskiej A klasy udali się na wyjazdowe spotkanie do Szczytnik, gdzie przegrali 4:3
Pierwsza połowa należała do zawodników gości. Kontrolowali oni grę i już w dziesiątej minucie grający trener Paweł Janiszewski dobijając uderzenie Pawła Woźniczki dał prowadzenie swojemu zespołowi.
czytaj dalej
      Chodzi o to, żeby coś złowić  
 


Dzięki ładnej, słonecznej pogodzie, młodzi adepci sztuki wędkarskiej wybrali się nad zbiornik wodny przy ulicy Eskowskiego, aby tam pod czujnym okiem instruktorów poczuć, jak w praktyce wygląda łowienie ryb. Wszystko to w ramach szkółki organizowanej przez jarociński Jar-Fish.
- Po zajęciach teoretycznych z początkiem kwietnia przyszedł czas na praktykę. Tematem pierwszego spotkania była metoda połowu ryb „batem”. Podczas spotkania omawiano i przedstawiono młodzieży rodzaje wędzisk przeznaczonych do tej metody.
czytaj dalej
      Kolarze ruszyli w Polskę  
 Bardzo pracowity okres mają za sobą zawodnicy „Trójki” Jarocin. Pod koniec marca, podopieczna Szymona Gruchalskiego wystartowała w Puszczykowie w zawodach z cyklu Puchar Thule. - Dobrze znana mi trasa z organizowanych tutaj od paru lat wyścigów. Ciekawa, urozmaicona i dość wymagająca, zwłaszcza wytrzymałościowo - oceniała trasę Weronika Rybarczyk, która na mecie zaprezentowała się na pierwszym miejscu.
Druga była Łucja Pietrzak (Corratec Team - Koźminek), a trzecia Joanna Owczynników (UKS Trójka Jarocin).
czytaj dalej
      Piotrek Giel ratuje „czwórkę”  
 


Unihokeiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 awansowali do półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych. W mistrzostwach rejonu, który odbył się siódmego kwietnia w Śremie wystartowało sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Podopieczni Zbigniewa Tobolskiego trafili na zespoły SP 6 Śrem i SP 2 Gniezno.
- Początek pierwszego meczu turnieju, w którym zagraliśmy z gospodarzami zaczął się niepomyślnie, gdyż w pierwszych minutach straciliśmy przypadkową bramkę - mówi Tobolski.
czytaj dalej
      Kolejny wyjazd „Nagiego”  
 


Jacek Nagorzycki z Jarocina wrócił z meczu w Belfaście. Pojechał, jak się późnej okazało, po porażkę polskiej reprezentacji Polski z Irlandią Płn. - Czwartek i piątek przed meczem spędziliśmy na zwiedzaniu miasta Galway i degustacji miejscowych chmielnych napojów - mówi jarociński kibic.
Do Belfastu docieramy w godzinach południowych wynajętym samochodem. - Przejmuje nas mój przyjaciel, który od kilku lat tam mieszka, troszkę zwiedzamy miasto i powoli udajemy się pod stadion - opowiada. więcej
czytaj dalej
      Trenuje nie tylko młodzież...  
 Jarociński Klub Karate Kyokushin dobrze radzi sobie na jarocińskim rynku sztuk walki. W bieżącym roku szkolnym zajęcia w klubie, którego założycielem jest Mariusz Wojtkowiak, odbywały się na salach gimnastycznych w czterech szkołach pod opieką trzech instruktorów.
Oprócz Wojtkowiaka z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pracują także: Grzegorz Jelak I dan (Gimnazjum im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Nowym Mieście nad Wartą) oraz Hubert Grzesiak 2 kyu (Szkoła Podstawowa nr 3 w Jarocinie). Obecnie w klubie trenuje ponad 60 zawodników.
czytaj dalej
      Do medalu zabrakło niewiele  
 


30 dziewcząt i 52 chłopców wzięło udział w IV Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Najlepiej wśród dziewcząt wypadła Alicja Zięciak z ZSP nr 1, która zajęła najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Wśród chłopców szósty był Adam Kądziela również z ZSP nr 1.
Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie Jerzy Szymankiewicz.
czytaj dalej
      Trzy razy złota Paulina  
 


1000 zawodników z 12 państw Europy stanęło na starcie międzynarodowego mitingu pływackiego Arena Trophy 2009 w Monachium. Wśród zawodniczek zalazła się także była zawodniczka Piranii - Paulina Kłopocka, obecnie reprezentująca barwy Olimpii Lublin.
W pierwszym dniu zawodnicy ścigali się na dystansach 50 m, w których nie było podziału na kategorie wiekowe i wszyscy klasyfikowani byli w kategorii open.
czytaj dalej
      Zodiak drugi w Koszutach  
 Drugie miejsce zajęła drużyna LZS Zodiak Jaraczewo podczas Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Podstawowej w Koszutach. Zawody rozegrano 21 marca z okazji dni partona szkoły.
- W tym roku zabrakło trochę szczęścia najstarszej grupie wiekowej. Przegraliśmy z gospodarzami nieznacznie, podczas gdy w ubiegłym roku na podobnym turniej byliśmy od nich lepsi.
czytaj dalej
      „Pirania” w memoriale Sroczyńskiego  
 


Dziewięcioro pływaków jarocińskiej „Piranii” wystartowało w III Memoriale Pływackim Macieja Sroczyńskiego, który odbył się na krytej pływalni „Wodnik” w Krotoszynie. Sylwetka Macieja Sroczyńskiego jest doskonale znana pokoleniu naszych ojców i dziadków.
Były to czasy, gdy krotoszyńscy pływacy pod okiem wybitnego trenera i pedagoga Jana Szlachty bili rekordy Polski i zdobywali najwyższe laury w pływaniu w Polsce.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry