Imieniny obchodzą:
Renata, Filipina, Eustachy

ŻYCIE SPORTOWE

W przyszłym roku podium?

150 zawodników z 62 klubów wzięło udział w XXXVI Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Kyokushin. Sieradz 2009. Zawody odbyły się w Sieradzu, a organizatorem był miejscowy klub karate.
Jarociński Klub Karate Kyokushin reprezentował sempai Hubert Grzesiak (2kyu), który startował w kategorii kumie -75 kg. Nie były to dla niego udane zawody, tym bardziej że pod koniec marca zdobył pierwsze miejsce podczas XXVIII Mistrzostw Makroregionu Dolnośląskiego.
czytaj dalej

Nowak z brązem

Zawodnik DSB Zagłębie Baribal Lubin, Marian Ostaszewski zwyciężył dwukrotnie w rozegranych Kieleckim Centrum Bilardowym Mistrzostwach Polski Old-Boys. Wicemistrzem w 9-bil został Krzysztof Doroszkiewicz (Ósma Bila Gdynia) a w 10-bil Zbigniew Samsel (Bowling Elbląg).
Brązowe medale dla Tomasza Kurasia, Andrzeja Nowaka (JKB Jarocin), Tomasza Kwietnia oraz ponownie dla Krzysztofa Doroszkiewicza.

Znowu medal dla Tygrysów

Srebrny medal z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych przywiozła zawodniczka Białych Tygrysów Jarocin Karolina Adamkiewicz.
W finale OOM w Końskich barwy Białych Tygrysów Jarocin reprezentowały aż cztery zawodniczki. Zdecydowanie najlepiej z nich wypadła, startująca w pierwszym dniu imprezy, Karolina Adamkiewicz.

Kotlin nie dał rady

Podziałem punktów zakończył się mecz Błękitnych Sparty Kotlin z Gladiatorami Sierszew Pieruszyce. Na początku spotkania Gladiatorzy wyszli na prowadzenie, jednak sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki. Dwie sytuacje miał także Remigiusz Korzeniewski, jednak piłka po jego uderzeniu nie znalazła drogi do siatki.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Najpierw w słupek trafił Łukasz Gościniak.

„Manela” udowodnił

Maciej Manelski, strzelec gola dającego punkt Jarocie Jarocin przed meczem nie ukrywał, że spotkanie z Elaną traktuje specjalnie. To właśnie w mieście popularnych „pierników” pół roku spędził „Manela”. Nie zdołał się jednak przebić do podstawowego składu i wrócił na Sportową. - Z reguły dobrze się czuję w takich meczach i mam nadzieję że passę tę podtrzymam w Toruniu - mówił przed meczem. Okazało się, że „Manela” nie rzuca słów na wiatr i w 84. minucie spotkania zdobył wyrównującego gola.
Już w pierwszych minutach celnie na bramkę Kryszaka uderzał Krzysztof Czabański. Chwilę później po serii zwodów Zamara minimalnie uderza obok słupka bramki strzeżonej przez Hołubca.

Gość wygrał

W Jarocinie odbył się VI Świętomarciński Turniej Tenisa Stołowego. Po raz pierwszy miał on formułę otwartą - mogli w nim wziąć udział zawodnicy z całej Diecezji Kaliskiej. Zawody zorganizował Parafialno Uczniowski Klub Sportowy „Św. Marcin” działający w parafii pw. św. Marcina w Jarocinie.
Zawodnicy rywalizowali w sali gimnastycznej w jarocińskiej „dwójce”. Udział wzięło 15 sportowców.

Gromili w finale

Zakończyły się gminne zmagania szkół podstawowych w turniejach piłkarskich „5”. W ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej na terenie gminy Jarocin do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów, które podzielono na cztery grupy. Zwycięzcy grup spotkali się w ścisłym finale.
O miano najlepszych zagrały: SP Cielcza, SP Wilkowyja, SP 2 i SP 4 z Jarocina.

Bez awansu, ale z sukcesem

Czwarte miejsce zajęła drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie w półfinale rejonu terenu Poznań-Wschód w unihokeju, który tym razem odbył się w Kępnie. Podopieczni Zbigniewa Tobolskiego ostatecznie zremisowali jeden mecz, a dwa przegrali.
- Początek pierwszego meczu z SP Gułtowa wyglądał optymistycznie. Już w pierwszej minucie po solowej akcji Maciej Gierczyk zdobył piękną bramkę. Gdy po dwóch tercjach prowadzili 3: 1 wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki.

Będzie „orlik” na piątce

1880 metrów kwadratowych - tyle wyniesie łączna powierzchnia boiska do piłki nożnej, który wybudowany zostanie przy Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie. Urząd Wojewódzki przyznał niezbędne środki finansowe Gminie Jarocin na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz bocznego boiska tartanowego.
Taka wiadomość ucieszyła w szczególności Tomasza Kosińskiego, koordynator szkolenia grup młodzieżowych - Bardzo nam to rozładuje tłok, jaki jest na sztucznym boisku, gdzie trenujemy nawet w cztery klasy - mówi.

Pożegnanie Andrzejaka

Zmagania w Grand Prix Śremu zakończyło zmagania w Wielkopolskiej Lidze Pływackiej sezonu 2008/2009. Zawodnicy jarocińskiej Piranii w trzech kategoriach wiekowych zajmowali pierwsze miejsca. Pięć razy plasowali się na drugiej pozycji. Zmagania w lidze rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, łącznie z GP, jarocińscy pływacy przywieźli 10 pucharów.
Po raz ostatni w barwach jarocińskiego klubu startował Jarosław Andrzejak, który od przyszłego sezony popłynie w barwach Warty Poznań.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47