18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Pirania z workiem medali  
 


250 zawodników z 23 klubów wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Śremu. Piranię Jarocin reprezentowało czterech zawodników. Dwóch z rocznika 1998: Albert Adamski i Karolina Krawiec oraz dwóch z rocznika 1997: Grzegorz Wachowiak i Amanda Pawlicka.
Tej rangi zawody to świetny sprawdzian umiejętności pływackich naszych reprezentantów, ponieważ mogą porównać własne umiejętności z umiejętnościami zawodników z innych województw. Zawodnicy Piranii wrócili z zawodów z dziewięcioma medalami.
czytaj dalej
      Osuch i Rybarczyk w czołówce u Langa  
 


Drugie zwycięstwo w karierze w Grand Prix MTB Lang odniosła Weronika Rybarczyk. Rybarczyk wystartowała w koszulce liderki, ale to nie wszystko, wyczyn ten może powtórzyć także w kolejnym wyścigu, bo prowadzi w klasyfikacji juniorek. Zawodniczka UKS Trójka Jarocin przyznaje, że wyścig przebiegał stabilnie, ale był bardzo męczący.
- Nieraz stawałam w innych zawodach na najwyższym miejscu podium, ale wygrana w zawodach „Langa” ma dla mnie kultowy, symboliczny charakter. Od początku były to dla mnie zawody, na których „trzeba pokazać się z jak najlepszej strony - mówi.
czytaj dalej
      Dwa krążki dla MKS  
 


Martyna Nawrocka zdobyła srebrny, a Dawid Jagła brązowy medal, to dorobek zawodników MKS Jarocin podczas Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w lekkoatletyce. Zawody odbyły się w Poznaniu na stadionie TS Olimpia Poznań.
Nawrocka zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż juniorek młodszych, pokonując poprzeczkę na wysokości 140 cm.
czytaj dalej
      Jarocin biegał razem z Polską  
 Dwukrotny złoty medalista olimpijski oraz Mistrz Europy w lekkoatletyce wbiegli na jarociński stadion wraz z grupką innych zapaleńców biegania. Tak wyglądał przebieg akcji „Polska Biega” na naszym terenie. Jak mówili sportowcy, w Jarocinie dołączyła do nich największa jak dotąd grupa biegaczy.
Akcję propagującą zdrowy tryb życia zorganizowała przed kilku laty Gazeta Wyborcza. - To jeden z wicenaczelnych „Gazety” Piotr Pacewicz jest miłośnikiem biegania i on tak naprawdę zapoczątkował tę wspaniałą akcję - wyjaśniał Kamil Dąbrowa, dziennikarz radia TOK FM, który również uczestniczył w sztafecie, która dwa dni wcześniej rozbiegła się w cztery strony świata.
czytaj dalej
      Przeszła do historii  
 Amanda Pawlicka i Grzegorz Wachowiak wystartowali w Pływackich Mistrzostwach Wielkopolski młodzików 12-letnich, które w dniach 17-18 kwietnia odbyły się w Śremie. Grzegorz Wachowiak (rocznik 1997) startował w czterech konkurencjach, na których spisał się bardzo dobrze zajmując dwa razy czwarte miejsce, oraz dwa razy piąte.
Amanda Pawlicka z kolei startowała w sześciu konkurencjach, a jej występ można uznać za bardzo udany, ponieważ została czterokrotną mistrzynią Wielkopolski i dwukrotną wicemistrzynią.
czytaj dalej
      Szybki jak Jagła  
 


W sobotę 9. maja na stadionie Towarzystwa Sportowego Olimpia Poznań rozegrano Lekkoatletyczny Mityng Ogólnopolski, którego organizatorem był LKS Orkan Wielkopolska Poznań. Barwy Miejskiego Klubu Sportowego Jarocin reprezentował Dawid Jagła. Jarociniak został zgłoszony do startu na dystansie 1500 m.
Spisał się bardzo dobrze i ostatecznie uzyskał czas 4:20.87 czym ustanowił swój rekord życiowy. Warto dodać, że to nie pierwszy sukces lekkoatlety z MKS-u.
czytaj dalej
      Sto lat Ostrovii Ostrów Wlkp.  
 


Dokładnie na 27 maja przypada rocznica powstania KS Ostrovii. Z inicjatywy polskiej młodzieży robotniczej i rzemieślniczej, zrzeszonej w Towarzystwie Terminatorów. Był to pierwszy klub w Wielkopolsce, którego członkami byli wyłącznie Polacy i po raz pierwszy pod zaborem pruskim doszło do sytuacji, iż statut klubu oraz jego pełna nazwa zostały zapisane w języku polskim.
Podkreśleniem patriotycznej symboliki klubu było także przyjęcie biało-czerwonych barw jako barw klubowych. To jest dzień zawiązania sekcji piłki nożnej pod szyldem Ostrovii - jednego z pierwszych polskich klubów. Rok 2009 jest rokiem 100-lecia Klubu Sportowego Ostrovia.
czytaj dalej
      „Ryba” nie zwalnia tempa!  
 


Drugi rok z rzędu Weronika Rybarczyk wywalczyła juniorskie mistrzostwo Wielkopolski MTB.- Jest to dla mnie szczególnie ważne osiągnięcie, gdyż dotyczy moich rodzinnych stron. Na starcie spotkałam dziś koleżanki znane mi już z innych wielkopolskich wyścigów, ale pojawiło się też kilka nowych twarzy - mówi zawodniczka.
Jak mówi sama zawodniczka, trasa wyścigu w Złotowie nie była najlepsza.
czytaj dalej
      „Jedynka” lepsza w karnych  
 Eliminacje do powiatowych mistrzostw w piłce nożnej szkół gimnazjalnych odbyły się w październiku 2008 roku. W rozgrywkach udział wzięło siedem drużyn reprezentujących gimnazja z terenu gminy Jarocin.
W grupie A wystąpiło: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum Wilkowyja. W grupie B: Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Cielcza, Gimnazjum Golina oraz Gimnazjum Witaszyce.
czytaj dalej
      „Eko-Fish” na szóstkę  
 


Podczas pierwszego weekendu majowego odbyły się eliminacje do Grand Prix w wędkarstwie spławikowym o ,,Puchar Wrocławia”. W zawodach wystartowali wędkarze Jarocińskiego Klubu Ekologiczno-Wędkarskiego „Eko-Fish”. Organizatorem mistrzostw był Okręg PZW Wrocław na kanale Odry „Karłowice”.
Impreza miała wyłonić pięć drużyn, które awansują do GP Polski, czyli I ligi w 2010 roku.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry