18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Darmowy bilard  
 


czytaj dalej
      Zdecydowane zwycięstwa Karoliny  
 


Trzy medale, jeden złoty i dwa brązowe to dorobek startu trzech zawodniczek Białych Tygrysów Jarocin w Międzynarodowym Turnieju Taekwondo w Bydgoszczy. Najcenniejszy z medali wywalczyła juniorka młodsza Karolina Adamkiewicz, natomiast dwa srebra zdobyły juniorka Eliza Rogala i seniorka Marta Kuc.
Start w stolicy Kujaw był kolejnym sprawdzianem dla najlepszych zawodniczek Białych Tygrysów, które w tych zawodach startowały we wspólnej reprezentacji pod egidą Wielkopolskiego Związku Taekwondo.
czytaj dalej
      Debiut Pachury w Seat Leon Supercopa  
 


Patryk Pachura z Kruczyna tworzy jedyny polski team w stawce tegorocznego Seat Leon Supercopa. Zagorzali kibice sportów motorowych wiedzą, że to bardzo prestiżowe i uznane za naszą zachodnią granicą wyścigi samochodowe. Jeżdżą w niej takie sławy światowego sportu, jak były mistrz świata F1 - Mikka Hakkinen oraz Ralf Schumacher.
Zawody, pierwsze w tym sezonie, odbyły się w niemieckim Hockenheim. W pierwszym dniu miały miejsce kwalifikacje, w których Patryk Pachura w stawce dwudziestu zawodników zajął bardzo dobre, szóste miejsce.
czytaj dalej
      Mimo złej pogody, włączyli piąty bieg  
 Ponad 350 zawodników wystartowało w V Jubileuszowym Biegu im. Jana Pawła II w Kotlinie. W najbardziej prestiżowym pojedynku czyli „Biegu Absolwentów” najlepszy okazał się Sebastian Kubasik. Patronat nad imprezą po raz kolejny objęło ŻYCIE JAROCINA.
Warto także dodać, że po raz pierwszy w historii w kotlińskich biegów wzięli w nich udział uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.
czytaj dalej
      Marta przeszła do historii  
 


Brązowy medal podczas rozgrywanych w Ciechanowie Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim zdobyła zawodniczka Białych Tygrysów Jarocin - Marta Kuc.
To życiowy sukces podopiecznej Józefiny Nowaczyk - Wróbel. Dzięki olbrzymiemu sukcesowi Marty jarociński klub wzbogacił swoje konto aż o 17 punktów do klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Tym samym zajął czwarte miejsce wśród klubów z całej Wielkopolski.
czytaj dalej
      Nowe koszulki przyniosą szczęście?  
 Do boju ruszyli wędkarze jarocińskiego Jar-Fisha, którzy rywalizują w I lidze. W Krościenku nad Dunajcem spotkało się 88 najlepszych spinningistów w Polsce. Zawodnicy przez dwie rundy zmagali się z silnym nurtem Dunajca. Jarociniacy zaprezentowali nowy zestaw koszulek, na których znalazło się również logo ŻYCIA JAROCINA.
Pierwsza tura przynosi Mirkowi Kusykowi 11. miejsce w sektorze i 20. ważnych punktów w Grand Prix Polski.
czytaj dalej
      Tygrysy walczyły w Berlinie  
 512 zawodniczek i zawodników, reprezentujących kluby z dziewięciu państw wystartowało w Otwartych Mistrzostwach Berlina w Taekwondo. W zawodach wystartowało także 16 zawodników Białych Tygrysów. - O renomie turnieju niech świadczy, że wszyscy zawodnicy walczyli w hogo elektronicznym, które np. w Polsce używane jest tylko na jednych zawodach Warsaw Cup - zdradza Fryderyk Wróbel, prezes klubu.
Reprezentanci jarocińskiego klubu z Berlina przywieźli łącznie siedem medali, w tym cztery srebrne oraz trzy brązowe. Pierwszy medal srebrny zdobyła Marta Kuc w kategorii senior, w wadze open przegrała w finale z członkinią kadry narodowej seniorów Iwoną Kosiorek z Grunwaldu Poznań w stosunku 0:4.
czytaj dalej
      Miejscowi nie dali pograć  
 


Drużyny z trzech szkół wystartowało w IV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Niepublicznych Szkół Podstawowych kl. V i młodszych. Zawody rozegrano w Ludwinowie a do rywalizacji oprócz gospodarzy przystąpiła Lubinia Mała i Łuszczanów.
Ze względu na niewielką liczbę drużyn biorących udział w turnieju, zespoły grały w jednej grupie systemem ligowym (każdy z każdym po 2 mecze). W pierwszym meczu NSP z Lubini Małej pokonała ekipę z Łuszczanowa 2:0, z kolei w meczu rewanżowym również wygrali 4:
czytaj dalej
      Brawo rugbyści!  
 


Rugbyści Sparty Jarocin awansowali do finałów Mistrzostw Polski Juniorów Rugby „7”. Klasą dla samego siebie był łącznik ataku Maciej Gilewski, który w pięciu meczach zdobył 30 punktów dla drużyny prowadzonej przez Huberta Bedyńskiego. Awans do finałów najważniejszej imprezy dla juniorów to największy sukces w historii młodego klubu z Jarocina.
Turniej eliminacyjny dla grupy północnej (Pomorze, Kujawy i Wielkopolska) odbył się w Pobiedziskach. Sparta trafiła do grupy z Arka Rumia, Dragonią Mosina oraz Mechanikiem Gdynia.
czytaj dalej
      Dziewczęta znów strzelają  
 15 maja w Godzieszach Wielkich odbył się okręgowy finał OZPN Kalisz „ Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku. Zawody rozgrywano w kategorii dziewcząt rocznik 1999 i młodszych. Pierwotnie w rozgrywkach rejonowych wystartować miało siedem drużyn, lecz z różnych przyczyn w turnieju uczestniczyły tylko dwa: UKS Wilczki Wilkowyja i SP Gwiazda Godziesze.
Z tego też powodu rozegrano tylko jeden mecz, który zakończył się zwycięstwem UKS Wilczki Wilkowyja 9:0.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry