18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą:
Piotra, Małgorzaty


ŻYCIE SPORTOWE

      Paterski kolarzem Liquigas!  
 Maciej Paterski podpisał zawodowy kontrakt z włoską grupą Liquigas na sezon 2010. Jarociniak dołączy do Sylwestra Szmyda i swojego najlepszego przyjaciela w zawodowym peletonie Macieja Bodnara. Wychowanek UKS „Trójka” Jarocin został również powołany do kadry na mistrzostwa świata, które odbędą się w szwajcarskim Medrisio.
Oczywiście jak zawsze, w najważniejszych wyścigach Maciej będzie mógł liczyć na doping grona swoich najwierniejszych kibiców z rodzicami oraz Szymonem Gruchalskim na czele. Paterski rywalizował dotychczas przeważnie z zawodnikami do lat 23, reprezentując półzawodową włoską grupę Marchiol Pasta Montegrappa.
czytaj dalej
      Karatecy obozowali  
 


W Żerkowie zakończył się XXVIII letni obóz sportowy zorganizowany przez TKS Tarnogórski Klub Sportowy „Karate” Tarnowskie Góry. W zmaganiach udział wzięli zawodnicy z kadry Polski, w tym wielokrotny mistrz Europy Piotr Moczydłowski (1 DAN), którzy przygotowywali się do MŚ w Japonii.
Przez dziewięć dni uczestnicy doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem instruktorów oraz poznawali techniki szkolenia zawodników reprezentujacych Polskę.
czytaj dalej
      Podwójna mistrzyni  
 Weronika Rybarczyk po raz drugi zdobyła tytuł mistrza Wielkopolski MTB. Zawody odbywały się na Dziewiczej Górze. Co ciekawe - mistrzostwa te zostały rozegrane w tym roku już po raz drugi!
- Już raz wywalczyłam tytuł mistrzowski regionu; właśnie podczas poprzedniej imprezy tej samej rangi w Złotowie. Tak więc pojawiła się szansa, chyba na skalę światową - zdobyć dwa takie same tytuły mistrzowskie. W jednej dyscyplinie i w jednej kategorii, w tym samym roku - śmieje się Weronika.
czytaj dalej
      Kościelniak potwierdza formę  
 Dwa medale w Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Bielsku - Białej zdobyła pochodząca z Żerkowa Marzena Kościelniak. Marzena wywalczyła srebrny medal na dystansie 100 m ppł. oraz brązowy na dystansie 400 m ppł.
Pierwszy krążek - brązowy, obecna zawodniczka TS Olimpia Poznań zdobyła na dłuższym dystansie 400 m ppł. Marzena uzyskała w swoim biegu słaby jak na nią czas 59.64 i musiała uznać wyższość swoim odwiecznych rywalek: Tiny Polak i Katarzyny Janeckiej.
czytaj dalej
      Czy uda się złowić taaką rybę?!  
 


20 września na dużym stawie w jarocińskim parku odbędą się III w Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 8 - 1000 - lecia. W zmaganiach prawo startu będą miały dwuosobowe zespoły, złożone z osoby dorosłej i jednego dziecka w wieku do lat 13.
Związku z rodzinnym charakterem imprezy, oprócz posiadaczy kart wędkarskich, mogą w niej wystartować również osoby nie zrzeszone w PZW
czytaj dalej
      Czy nawiąże do sukcesów Mroza?  
 Artur Gramała już oficjalnie zmienił barwy i przeniósł się do Poznania. Wychowanek Jacka Tomczaka powalczy o medale w klubie, który działa przy Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. O jarociniaka już od dłuższego czasu zabiegał poznański team.
- Wiadomo, że Poznań to nie Jarocin i nie jest tajemnicą, że są tam większe możliwości rozwoju. Ja nie chcę rezygnować z judo, bo wiem, że chcę się sportowo rozwijać. Myślę, że WSPiA da mi taką szansę - mówi w rozmowie z Życiem Jarocina Artur Gramała.
czytaj dalej
      Dobry start Pachury  
 


To był naprawdę udany weekend. Tak można powiedzieć o ostatnim wyścigu Seat Leon Supercopa, który odbył się na torze w Oschersleben. Z trójki Polaków startujących w zawodach najszybszy okazał się Patryk Pachura z Kruczyna (gm. Nowe Miasto).
W pierwszym dniu zawodów Pachura wystartował z 12. miejsca. Ostatecznie dojechał na dziewiątej pozycji.
czytaj dalej
      Przebudzenie Pacyńskiego  
 Mecz z Unią Janikowo miał dać odpowiedź na pytanie w jakiej kondycji fizycznej i psychicznej są piłkarze Jaroty. Na szczęście po słabym pojedynku z Turem Turek zobaczyliśmy pewną wygraną jarociniaków. Szkoda tylko, że JKS zaczyna dobrze grać tylko po stracie bramki. Tak też było w tym przypadku.
Przed sezonem w zespole Unii doszło do wielu zmian kadrowych. Zespół opuściło kilku podstawowych zawodników m.in. Michał Wróbel (KSZO), Krzysztof Filipek (OKS Olsztyn),
czytaj dalej
      Dobry występ Śliwy  
 


Za nami Spławikowe Mistrzostwa Polski seniorów. Zawody odbyły się na Warcie w Poznaniu i po raz pierwszy w szranki zawodów stanęła także młodzież w kategorii U 22. Na mistrzostwa zjechali zawodnicy z Czech, Słowacji oraz Włoch. W gronie zawodników reprezentujących Okręg Kaliski znalazł się wędkarz JAR-FISHA z Jarocina - Jacek Śliwa.
Podopieczny Rafała Kusyka prawo startu w MP uzyskał wygrywając w klasyfikacji o mistrzostwo okręgu kaliskiego. Zmagania w stolicy Wielkopolski rozpoczęły się 31 lipca obowiązkowym treningiem.
czytaj dalej
      Z obozu na olimpiadę?  
 Już od miesiąca do nowego sezonu przygotowują się zawodnicy jarocińskiej Sparty. Trener rugbystów Hubert Bedyński na pierwszych zajęciach przedstawił swoim zawodnikom plan przygotowań do najbliższego sezonu.
Tygodniowy obóz jarocińskiej drużyny odbył się w Rawiczu na obiektach miejscowego ośrodka sportu i rekreacji. Powrót do treningów był także okazją do wręczenia zawodnikom nowej odzieży klubowej.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry